Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

anpi 23:10, 13 lut 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
Dorotko, nie mogę napatrzeć się na te Twoje bialutkie hortensje ogrodowe i całe to białe otoczenie altanki. Jest cudnie! A jeszcze ten delikatny wianuszek!
Nie mam już miejsca na tyle Anabelek, ale posadziłam dwie Strong i mam nadzieję cieszyć się nimi w tym sezonie!? A więcej planuję do donic z patyczków, jak u Milki, zobaczę czy się udadzą!?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ElzbietaFranka 15:34, 14 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Dorota123 napisał(a)
Elu ja tak na próbę zrobiłam te gałązki w gazetę, może spróbuję jeszcze jakiegoś sposobu, ale tak bardziej dla doświadczenia.
U nas wczoraj były paskudne warunki jazdy , przemielony śnieg zalegiwał na drogach i nowy na zmianę z deszczem leciał z nieba. Pługi śnieżne jeździły, ale pokonanie 200 km to była trudna i męcząca jazda.
Ciepły widoczek z domku.


W doniczce jest żywy storczyk, ale kwiaty tym razem sztuczne. To jest jedyny storczyk u którego trudno utrzymać mi kwiaty. Puszcza dużo pędów kwiatowych, tylko nie wszystkie mają zawiązki pąków. Nie mam do niego sił. Normalnie ma żółty kolor kwiatów.







Ja nie mam ręki do storczyków. Rosną wypuszczają pełno pąków a zakwitną góra 2-3 reszta zżółknie i po kwitnieniu
Mają dobrą miejscówkę kąpiele robię co 2 tygodnie liście z kurzu wycieram. Doniczka przezroczysta wschodnia wystawa światło rozproszone.

Moja siostra ma przepiekne storczyki nic specjalnie u niej rośnie,ale storczyki jak w palmiarni.
Ma widna łazienkę ze sporym oknem. Okno w storczykach wiszące,stojące czy zima czy lato ciągle kwitną. Jedynie co robi jak drzyste lato wystawia na dwór. Deszcz oplucze wstawia do domu.

Wracając do róż zamówiłam u ćwika róże Kiss my.... 2 szt i jeszcze jakieś nie pamiętam. Będę w tym roku szczepić.

U nas na 0 stopni. Wróciłam z dworu nie jest źle.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ewa777 11:58, 15 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Piękny torcik, Dorotko
Kompozycja z Fiołków alpejskich bardzo ładny Czym je udekorowałaś?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Sylvatika 09:51, 16 lut 2021


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 261
Cześć Dorotko
Pospacerowałam po Twoim kwiatowym buszu i nie mogę wyjść z podziwu - jest cudnie, wszystko aż kipi kolorami, uwielbiam takie klimaty....
Będę zaglądać, podziwiać i "zgapiać"
pozdrawiam serdecznie
E.
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
mirkaka 14:50, 16 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Bajka w Twoim ogrodzie, jesteś artystką
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:59, 16 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Dorota123 napisał(a)
Skórki z banana moczę dwie doby, później to rozcieńczam 1:1 i w tym moczę storczyki około 15 minut. Nadwyżką podlewam resztę domowych roślin. Storczyki są tak ciężkie od kwiatów, że muszą być podpierane.
W lecie gnojówką ze skór bananów podlewam rośliny ogrodowe.






Szok
Też będę próbować.
Napisz ile skórek w jakiej ilości wody moczysz?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:54, 16 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Dorota123 napisał(a)
Bardzo się cieszę, że i Ty znalazłaś chwilkę, żeby zobaczyć mój świąteczny ogród, Dziękuję za miłe słowa.





Co to za towarzystwo dla Elfe? Bardzo pięknie wyglądają te drobne kwiatki z różą albo odwrotnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Alija 19:06, 16 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Piękne te róże z dodatkiem białych małych kwiatuszków. cudnie to wygląda.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 19:16, 16 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Piękna kompozycja z cyklamenami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 21:07, 16 lut 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ewa777 napisał(a)
Piękny torcik, Dorotko
Kompozycja z Fiołków alpejskich bardzo ładny Czym je udekorowałaś?
Dziękuję Ewo Przy fiołkach jest po kilka gałązek sztucznych, zielonych różyczek i sztuczne gałązki tui. One zasłaniają doniczki z kwiatkami.

Dziś po raz pierwszy tej zimy była szadź na drzewach, więc spacer był z aparatem.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies