Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Ania111 18:54, 13 kwi 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Dorota123 napisał(a)
Kiedyś to u mnie było żółto od żonkili, na raz kwitło ponad 1000, ale nie przesadzane wyrodziły się. W ubiegłym roku mąż mi trochę wykopał to przesadziłam w inne miejsce, ale cebule były bardzo głęboko. Za rok powinno już sporo zakwitnąć.
Róż żółto cherbacianych też mam kilka i bardzo je lubię. Ja chyba wszystkie kwiatki lubię
U mnie z kondycją cienko od 4 lat, ale zawsze powtarzam oby gorzej nie było.
Daję radę obrabiać swój ogród, powoli, nie tak jak kiedyś. Przestawiam się na ogród różany, może będzie trochę lżej. Oczywiście z bylin na razie nie rezygnuję, ale jak coś wypadnie nie będę rozpaczać.






Na ostatnim zdjęciu w tle widać poprzewracane słoiczki, czyli u mnie systematyczne dokarmianie nornic różowymi granulkami trwa. mam nadzieję, że nie doboiorą się do moich cebulowych roślin.



Dorotka ,

Piękna wiosna
Jak ładnie wszystko u Ciebie kwitnie
jak zawsze bardzo wszystko przemyślane
____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 19:07, 13 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14007
Dorota123 napisał(a)
Dziś mam piękną pogodę, nawet już popracowałam w ogrodzie. W ramach odpoczynku odpisuję na wpisy odwiedzających.
Kwiatuszki pojawiają się co dzień nowe, nawet magnolia ma popękane pączki. Oby tylko nie przemarzła.








Dorotko piękne fotki. Już na dobre wszystko u ciebie rozkwita.
Jak masz wszystko obrobione i czysto jest. U mnie te liście brzozy przykrywają rabaty. Ale mam to w nosie nie będę wybierać samo się rozłoży.
U mnie daleko do takich widokow
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
abiko 22:13, 13 kwi 2021


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8417
Waclaw napisał(a)
I cóż napisać? U Ciebie jak zwykle: pięknie!
Prawda Wacław? U Dorotki zawsze tak jakoś.. milusio.. i kolorowo
Dorotka w róże idzie , cudnie I jeszcze te Twoje lilie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
oliwka 22:12, 14 kwi 2021


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Dorotko podglądam po cichu, ależ u ciebie kolory, aż przyjemnie wyjrzeć przez okno nawet jeśli na zewnątrz wciąż jest zimno zdrówka życzę
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Dorota123 18:08, 15 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pola napisał(a)
Dorotko, bardzo kolorowo w ogrodzie wiosna jest piękna. Chociaż jestem przerażona tym śniegiem przez cały tydzień.
U nas mrozu nie pokazują więc może nic nie zmarznie. Najgorsze jest to, że drzewa tak pięknie kwitną.....
Cieszę się że wracasz do zdrowia. My mamy zamiar w maju zrobić badanie na przciwciała i zobaczymy ile tego wyprodukowaliśmy.
Kolorków w ogrodzie przybywa, roślinki co dzień to większe.
U nas też przez 2 dni śniegiem rzucało, pod jego ciężarem połamały się kwiaty żonkili. Drzewa nam jeszcze nie kwitną, ale magnolia już ma popękane pąki kwiatowe. Nie wiadomo, czy ładnie zakwitnie. Pączków ma tak dużo jak nigdy dotąd. Liczyłam na piękne kwitnienie, ale nie wiem czy pączki nie nadmarzły.
Z tego co wiem po chorobie przez pół roku nie powinno się szczepić.
Pozdrawiam


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 18:18, 15 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ewa777 napisał(a)
Dorotko, cieszę się, że wracacie do zdrowia W ogrodzie masz piękną wiosnę, kolorową i radosną Fajnie Ci wychodzi ta obwódka z wiosennych kwiatów
Ja już całkiem nieźle się czuję, pracuję co dzień w ogródku po trochu. Obwódka wiosenna nabiera masy, ale jest tak zimno, że nie chce się z domu wychodzić. Znalazłam sobie zajęcie w domu, przemalowałam dwa największe lampiony na biało. Mam 6 lampionów czarnych z kompletu, ale czarny jest mało widoczny. Zobaczę może jutro przemaluję 2 kolejne.
Pozdrawiam


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 18:26, 15 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
I cóż napisać? U Ciebie jak zwykle: pięknie!
Dziękuję ciągle coś zmieniam, a miejsca od kilku lat już nie mam na nic.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 18:33, 15 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ania111 napisał(a)


Dorotka ,

Piękna wiosna
Jak ładnie wszystko u Ciebie kwitnie
jak zawsze bardzo wszystko przemyślane
Miło mi, że Ci się podoba. Od kilku lat obiecuję sobie większą ilość krokusów, a później rezygnuję, bo jesienią nie wiem gdzie mogłabym je wcisnąć.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 18:40, 15 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)




Dorotko piękne fotki. Już na dobre wszystko u ciebie rozkwita.
Jak masz wszystko obrobione i czysto jest. U mnie te liście brzozy przykrywają rabaty. Ale mam to w nosie nie będę wybierać samo się rozłoży.
U mnie daleko do takich widokow
Nawet w te śnieżyce miałam wrażenie, że przybywa kwitnących roślin. Niestety śnieg połamał sporo kwitnących żonkili.
Właśnie dlatego, że brzozy długo zrzucają liście zrezygnowałam z nich. Mam przed domem las i pierwszy rząd jest z brzóz. Wystarczy mi ten widok. Też bym nie sprzątała tych liści, przecież z nich będzie naturalny nawóz.
Mam jeszcze dużo prac przy rabatkach, ale pomału dam radę.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 18:55, 15 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
abiko napisał(a)
Prawda Wacław? U Dorotki zawsze tak jakoś.. milusio.. i kolorowo
Dorotka w róże idzie , cudnie I jeszcze te Twoje lilie
Dziękuję tęskno mi już za zakupami kwiatów doniczkowych. Sprawdziłam u nas pogodę i do 12 maja nie ma co kupować, nocami temperatury około 4-7 stopni. Za zimno na kwiatki ze szklarni, a ja nie będę dźwigać donic, żeby nie umarzły.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies