Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 22:39, 30 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorotka to masz sporą poczekalnie kwiatowa.
Też mam taką rabatkę obok butli gazowej na tle świerków.
Będę też powiększała. Mam na niej powojniki 2 szt, jedna kalinę, jeżówki,narcyzy,tulipany, szafirki i jeszcze dzisiaj wcisnęłam naparstnice.

Ten warkocz z czego zrobiłaś? Jeszcze widzę stipki tam masz. U mnie nie za bardzo po zimie się mają czekam może jeszcze odrosną.

Miałam dzisiaj trawiasta zrobić, ale nie dostałam siatki przeciw kretom. Bez siatki u mnie ani rusz chce na rabatę wywieźć część kompostu krety by mi zryły cała rabatę.
Moja poczekalnia roślinna to myślę że ze 30 donic, tu na zdjęciach to tylko mały wycinek mojego doniczkowo.
Warkocz zaplotłam ze świeżo posadzonych żonkili. Wcześniej rosły znacznie głębiej i mi się pokładały.
Dobry pomysł z tą siatką przeciw kretom.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 22:48, 30 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Wianek z narcyzy rozłożył mnie na łopaatki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 00:22, 01 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Myślę Dorotko ,że spokojnie jeszcze wciśniesz hiacynty między róże, zanim róże ruszą to hiacynty przekwitną Ale z powiększeniem też dobry pomysł, przecież to nas cieszy, tylko pracy przybywa. My dziś powiększyliśmy warzywnik o kolejne poletka- nie wiem jak to potem ogarnę
Twoja rabatka z pierwiosnkami wypasiona w wiosenne kwiaty!!!Pięknie
A szafirki w takiej masie uwielbiam! Też je dzielę i ciągle dosadzam nowych, kupiłam też inne odmiany.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
danuta_szwajcer 10:51, 01 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dopieszczona jesienią rabata to PERFEKCJA, super Ci to wyszło. Na tej nowej rabacie te róże to przesadzane czy nowy nabytek bo bardzo dorodne masz te krzaczki, zobaczysz jak latem nic juz ziemi nie będzie widać Pięknie wszystko Ci kwitnie a za chwile będą Twoje cudne lilaki Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Waclaw 11:10, 01 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Sprawiasz mi radość Wacławie tak miłym komentarzem.
Do tej rabaty jesienią szczególnie się przyłożyłam, żeby wiosną była wizytówką mojego ogrodu.



Efekty zachwycają
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
BASIA8 14:28, 01 maj 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Dortoko pięknie , kolorowo
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Dorota123 14:33, 01 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wianek z narcyzy rozłożył mnie na łopaatki
Na nowej rabacie zaplotłam na drugi dzień po posadzeniu liście żonkili, bo się paskudnie pokładały we wszystkie strony. Co rok zaplatam w warkocza liście żonkili jeśli rosną w rządku. W ten sposób robię miejsce i światło następnym roślinkom.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 14:42, 01 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anpi napisał(a)
Myślę Dorotko ,że spokojnie jeszcze wciśniesz hiacynty między róże, zanim róże ruszą to hiacynty przekwitną Ale z powiększeniem też dobry pomysł, przecież to nas cieszy, tylko pracy przybywa. My dziś powiększyliśmy warzywnik o kolejne poletka- nie wiem jak to potem ogarnę
Twoja rabatka z pierwiosnkami wypasiona w wiosenne kwiaty!!!Pięknie
A szafirki w takiej masie uwielbiam! Też je dzielę i ciągle dosadzam nowych, kupiłam też inne odmiany.
Jak znam siebie to na pewno jesienią wcisnę tam ze 20 hiacyntów.

Mój warzywnik też się rozrasta, bo ja nie mogę jeść marketowych warzyw na surowo. Też martwię się czy dam radę obrobić tyle ziemi, będzie musiał mi mąż pomagać jak sypną się chwasty.
Cieszę się, że podoba Ci się moja wiosenna rabatka. W przyszłym roku powinna być jeszcze bardziej kolorowa. Już nad tym pracuję.
Też kupowałam inne odmiany szafirków, ale nie zagościły u mnie długo.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 14:53, 01 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)
Dopieszczona jesienią rabata to PERFEKCJA, super Ci to wyszło. Na tej nowej rabacie te róże to przesadzane czy nowy nabytek bo bardzo dorodne masz te krzaczki, zobaczysz jak latem nic juz ziemi nie będzie widać Pięknie wszystko Ci kwitnie a za chwile będą Twoje cudne lilaki Pozdrawiam
Dziękuję za pochwałę mojej wiosennej rabatki.
Na nowej rabatce posadziłam nowe róże Myriam. Mają to być jasne kwiatki. Zdjęcie ściągnięte z netu. O teraz widzę, że to zdjęcie jest od kogoś z naszych ogrodowiskowych ogrodów.

Lilaki już ładnie pokazują pączki, więc mam nadzieję, że wypadną lepiej jak moja podmarzięta magnolia.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 14:56, 01 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)

Efekty zachwycają
Bardzo mi miło




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies