Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

danuta_szwajcer 18:32, 25 paź 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Zdjęcia z mgła, rosą cudne, taki tajemniczy, zaczarowany ogród Nad wiankami dalej dumam i podziwiam, a ja tyle z winobluszczu mam gałęzi bo czas by w koncu coś też wyczarować ale ciągle czasu brak. Trawy masz cudne Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Dorota123 22:07, 25 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
mira napisał(a)


Ano właśnie też tak sobie pomyślałam że przecież strasznie długa przerwa w pracach się nam szykuje więc po co ją skracać
zrobiłam sobie listę prac i wychodzi że do połowy listopada zejdzie

przyszłam na wianki - cudowne, dopisuję wianki czyli już 16 listopad

pozdrawiam
Miałam zamiar dziś malować metalowe ozdoby ogródkowe, ale opiekowałam się wnukiem, no i mam już drugiego wnuka. Wszystko się przesuwa, ja nie mam takich planów jak Ty Miro. Robię coś tam i tylko tyle ile dam radę. Tłumaczę sobie, że jutro też jest dzień.

Pozdrawiam



Ostatnie kwitnące i pięknie pachnące lilie, reszta już przekwitła, albo umarzła.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:09, 25 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anpi napisał(a)
Dorotko ,tak "głośno" na Ogrodowisku o Memory,Rosi i Balerinie,że i ja zamówiłam Memori i Rosi, a Balerina w planach.I nawet na jedną z nich mam miejce wymyślone,a drugiej będę szukać jak przyjdzie Najciekawsze jest jednak to ,że z nimi zamówiłam jeszcze dwie inne trawy,które mi się spodobały i dylemat się powiększył...
Ja mogę kupić tylko jedną, więcej nie wcisnę, a poza tym wiosną trzeba się z nimi naszarpać żeby je obciąć.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:11, 25 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
AgataM napisał(a)
Hej, zdolna Kobietko Pozostaje tylko zachwycać się i wzdychć Wianek cudeńko
Wianek spodobał się też ptaszkom i skubią mech śmiecąc przed drzwiami. Dziękuję za miłe słowa.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:18, 25 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Masz rację, że ptaszki wystawisz wiosną. Moje po zimowym okresie muszę odnawiać, czyli malować emalią. Na porcelanowych widzę pęknięcia, a myślałam, że tym nic nie będzie.

Ja nie zmarnowałam żadnego pędu z winobluszcza, też myślałam o kuli, ale zabrakło materiału.
Niezapominajki będą cudownie kwitły, bardzo je lubię. W dobrym momencie przesadziłaś, zdążą się dobrze ukorzenić i wzmocnić sadzonki.
Twoja trawiasta była dla mnie inspiracją do założenia u mnie rabaty z trawami. Wiem, że masz śliczne trawy, wszystkie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:19, 25 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
yolka napisał(a)
Zamglona jesień równie cudna jak ta złota skąpana w słońcu. Wianek z hubą i kasztanami piękny
Dziękuję ślicznie za pochwały i odwiedziny.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:22, 25 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

To rozplenia Moudry ??
Przepięknie ten szpaler wygląda
I cały ogród też .Jesienne barwy są takie wyjątkowe, artystyczne
Aniu nie znam nazwy tych rozplenic, kupione bez etykietki. Dążyłam do tego, żeby mieć sporo traw w ogródku, one teraz są główną ozdobą.Nawet na przedpłociu posadziłam młode siewki, zobaczymy czy będą chciały tam rosnąć.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:25, 25 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)
Dorotko, pospacerowałam po Twoim ogrodzie nawet dosyć długo. No te wianki cudne. Takie naturalne, przyrodnicze. Do przedszkola wnukowi do kącika jesiennego mogłabym zrobić chociaż jeden. I też dla siebie mam ochotę takie zrobić ale nie wiem czy muszę te pędy winobluszczu na jakieś metalowe koło oplatać czy tylko same pędy bez stelaża? A mech pięknie w nich wygląda.
Artystka z Ciebie. Masz talent.
Basiu brałam dwa pędy i zawijałam w kółko kilka razy. Póżniej pojedynczym pędem owijałam te zwinięte w okrąg. Zawsze w jedną stronę. Nie potrzeba żadnego drutu. Nawet te z przed roku wianki nieźle wyglądają. Za miłe słowa ślicznie dziękuję.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:32, 25 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Milka napisał(a)

Zdolne łąpki, śliczne wianki.
Ogród we mgle tak tajemniczo wygląda.
Jak się obrobię, to też wrócę do moich dzieł szyszkowych, na razie nieustannie czasu brak, pozdrawiam
Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. Też mam w planach coś tam jeszcze porobić, ale albo wszystko mokre od mgły, albo sił nie mam. Na pewno nie będę bezczynnie siedzie i coś tam sobie wymyślę.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:34, 25 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
Cudowne wianki robisz.Piekna rozowa chryzantema. Przez ciebie szukam w necie lilii i zastanawiam sie, jakie beda do moich roz pasowac
Białe zawsze pasują do wszystkiego i ja mam ich sporo, ale mam przeróżne kolory bo lilii mam bardzo dużo. Kupowałam przez 3 lata, więc jest ich około 300 sztuk.
Mam jeszcze jedną śliczną złocistą chryzantemę, ale nie obfocona.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies