Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Raczkujący ogród Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Raczkujący ogród Iwony

isia33 22:12, 25 cze 2017


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
BEATA_S napisał(a)


Co to za odmiana klona Iwonko? Zajrzałam do ciebie po dłuższej przerwie a tu buszszsz...
Wszytko tak pięknie urosło, zmężniało . Cudnie jest
Poszukuję jakiegoś drzewka i dlatego pytam o klona. Czy jesteś zadowolona z niego?

Dziękuję Faktycznie, jest już busz. A drzewo to klon Drummondi. Na razie jestem zadowolona. Mógłby rosnąć trochę szybciej, ale to mi nie przeszkadza. Jesienią ładnie się wybarwia, ale raczej szybko traci liście.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
isia33 22:13, 25 cze 2017


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
kaz742011 napisał(a)
Czerwcowe zdjęcia mnie zachwyciły. Masz cudnie.


Dziękuję
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Mala_Mi 21:23, 08 lip 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mała MI dziękuje za nazwę jeżówek

Ależ ogród Ci się zmienił, nie byłam u Ciebie już ze 2 lata.. czasami zaglądałam chociaż bez wpisów W Stalowej Woli jestem częściej niż na Twoim wątku
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
bata 21:15, 11 lip 2017

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Isia kiedyś byłam u Ciebie i wracam po długiej przerwie (nawet swój wątek uśmierciłam, pora wskrzesić) - powiedz mi proszę jak długo kwitnie szałwia, chcę dodać coś z bukpszanem i amazon mist i myślę tu o szałwi albo o niskim przetaczniku i nie wiem co wybrać (u Ciebie i jedno i drugie takie ładne), wszelkie sugestie mile widziane
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
isia33 08:03, 12 lip 2017


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
No właśnie, gdzieś się zapodziałaś Myślę, że szałwia jest lepsza. Kwitnie wcześnie, potem ją ścinasz i kwitnie od nowa. Potrafi nawet 3 razy w sezonie. Jak dopilnujesz cięcia. Przetacznik kwitnie właśnie teraz, kiedy szałwia ma przerwę. I kwitnie długo. Ja miałam i niski i wysoki, ale pomieszałam i teraz nie wiem, który jest który. A może się zapyliły i nie mam już dwóch odmian. Popatrz na to, co masz wokół - jeżeli potrzebujesz tam kwiecia akurat teraz daj przetacznik. Jak wolisz żeby kwitło już na wiosnę, daj szałwie. Ja lubię jak coś mi zawsze kwitnie, więc patrzę co jest obok planowanego miejsca i kiedy to kwitnie. A nad Amazon Mist zastanowiłabym się, może przemarznąć. Chyba że już ją masz, to ok. Szałwie lub przetacznik ładnie komponują się z molina Variegata.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
bata 22:59, 12 lip 2017

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Iwona dziękuje, jutro postaram się zrobić zdjęcia moich zmian - a zmieniłam prawie wszystko - na szczęście jedynie wirtualnie ogród uśmierciłam, w realu dałam ognia chyba do mnie przemawia przetacznik, bo obok są hortensje i na razie jest smutno - brak koloru, amazon mist mam sztuk 12 i wszystkie pięknie przezimowały,choć powiem że szałwia w Twoim avatarku wygląda cudnie
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
alis 19:29, 23 lip 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Rzadko zaglądam do Naszych ogrodów, więcej przebywam w projektowaniu, a tu taki piękny ogród, zapisuję do ulubionych
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
agnieszka_m 19:32, 23 lip 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Iwonka była burza u Ciebie ????
Bo w Stalowej ponoć nie ciekawie było
____________________
Mój mały ogródeczek :).
isia33 09:07, 31 sie 2017


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Mam problem z moimi zawilcami, Kupione i posadzone ok. 7 sierpnia. Gdy je kupowałam, miały już całkiem spore pączki. I te pączki nadal są, nie rozwinął się żaden kwiat. Dzisiaj dotykałam je, są twarde i takie jakby mięsiste. Mam jedną zeszłoroczną kępę i jej pączki są miękkie. Może ktoś wie, czy to jakaś choroby czy wynik zasuszenia rośliny w szkółce?







A to ubiegłoroczny, nawet kształt pączka jest trochę inny. Bardziej podłużny, na tych nowych jest taka półotwarta kulka.

____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
makadamia 09:12, 31 sie 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Przyszłam od Izy w sprawie zawilców.
Nie żebym się na nich jakoś znała, ale wygląda mi na to, że taka po prostu ich uroda. Moje zawilce też długo trzymają pąki, i u Izy ktoś mówił to samo.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies