Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na skraju sadu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na skraju sadu

mysza 17:33, 07 mar 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Witaj Nesko , u mnie w ogrodzie poprzedni właściciele też posadzili orzecha , a pod nim czerwoną porzeczkę . Krzaki wielgachne jak u Ciebie , dwa usunęliśmy całkiem , a jeden został . Wycięliśmy najstarsze gałęzie tuż przy ziemi , czy prawidłowo to nie wiem , ale porzeczka puszcza młode pędy czyli nie zaszkodziliśmy jej . Pozdrawiam
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Neska 17:48, 07 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Witaj! Mnie te krzaki porzeczki zasłaniają mało atrakcyjną szklarnie sąsiada ale przyciąć je trzeba.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Michael 17:54, 07 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Widz, że orzechy większości właścicielom przeszkadzają w polu manewrowym
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Neska 18:59, 07 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Przeszkadzają ale i tak mam do nich sentyment. A ten smak orzechów jesienią mniam.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Michael 09:53, 08 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Wszystkiego najlepszego z okazji waszego święta...


Michael
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
barbara_kraj... 18:02, 09 mar 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Nesko, a rozbudowa w trakcie, czy już po? To ważne!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Neska 11:20, 10 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Rozbudowa ruszy późną wiosną jak opadnie trochę woda gruntowa. Teraz jest jeszcze na papierze. Musimy też zrobić nowy dach i ocieplić dom. Nie zabieram się więc za teren od frontu i przy samym domu, aby w trakcie remontu nie zostało nic zniszczone. Będziemy też zmieniać ogrodzenie. (To 100 metrów od ulicy.

Chcę posadzić rośliny przy płocie od północy. (pas ok.17 metrów) Między tymi dwoma orzechami. Miejsce to jest bardzo zacienione. Cień rzucają orzechy ale i ściana domu. Kolory może biało- żółto -niebieskie??? Pomyślałam o przywarce japońskiej jako pnączu na siatkę, może jakąś tawułę, a jako okrywowe różne odmiany barwinków lub runiankę japońską. Dalej brakuje mi pomysłów. Nie chcę sadzić roślin trujących a tym bardziej takich, które mają trujące owoce. Tłumaczę dzieciom, że nie wolno zjadać owoców z wszystkich roślinek, ale tak samo tłumaczę, że nie wolno dotykać gniazdek elektrycznych a mój ciekawski synek i tak przy nich majstrował założyłam więc zaślepki.

Rozpoczęłam jesienią obsadzać tą rabatę bylinową od strony wschodniej. Posadziłam 2 hortensje, rośliny cebulowe, hosty. (ta zaznaczona rabata przy studni) Pisałam już o tej rabacie w kolorach biało- różowo niebieskich. Może dosadzić do niej klon palmowy żeby ją ożywić? Podobają mi się krzewuszki cudowne, budleje, tawuły i oczywiście żurawki

Do zagospodarowania jest cały sad. Warzywnik jest tak na środku, bo tu była luka między drzewami. Mogę jednak go przenieść jeżeli poddacie mi jakieś fajne pomysły Część jabłoni w sadzie będzie wyciętych. Nie robiliśmy tego w pierwszych latach, chcieliśmy zobaczyć jak owocują. Teraz wiem, że w większości to jedna odmiana i wszystkie drzewka są odmianami późnym. Te, które zostaną prześwietlimy i dosadzimy inne tyle, że już karłowe. Tam gdzie zwężą się działka od wschodu stoi parterowy dom sąsiada. Jest on 70 cm od granicy więc przed południem to miejsce też jest zacienione.

____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
monteverde 20:57, 10 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
odmiana Roseum przywarki jest bardzo ładna) http://www.futuregardens.pl/przywarka-japonska-roseum-nowosc.html
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Neska 21:07, 10 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Faktycznie ładna. Ożywi moją cienistą rabatę. Mam nadzieję, że uda mi się ją kupić.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Neska 21:30, 12 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
U mnie też zawitała wiosna. Mąż zrobił kilka fotek w ogrodzie. Trochę słaba jakość bo była już szarówka na dworze.

____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies