Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na skraju sadu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na skraju sadu

Gardenarium 08:17, 07 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajny rysunek teraz wiadomo co gdzie się znajduje, myślałam, że warzywnik w innym miejscu

Łatwiej doradzić, postaramy się coś zaproponować
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Neska 09:40, 07 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Warzywnik powstał w tym miejscu bo była tu luka między jabłonkami więc słoneczko mogło swobodnie docierać. Jestem jednak otwarta na propozycję Jeżeli nie będzie tu zbyt dobrze wyglądał to go mogę przenieść. W samym końcu myślałam o posadzeniu nowych drzewek owocowych. Na moją posesję ma tam okno sąsiad (a jego dom stoi 70 cm od granicy) więc drzewka by nas troszkę zasłoniły.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Danusza 09:48, 07 mar 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
witaj Neska fajny rysunek myślę ,że jabłoni możesz się pozbyć no nie wszystkich w ich miejsce posadź inne owocowe czereśnie brzoskwinie morele gruszkę te jabłonki przy orzechu maja marne miejsce , orzech jest bardzo ekspansywny
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Neska 10:15, 07 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
O złym wpływie orzecha na inne rośliny wiem. Jabłonki przy tym orzechu za domem posadził poprzedni właściciel. Owocują i mają smaczne jabłka.Orzech jest piękny. Nie wiem ile ma lat ale ma piękne, grube konary. Latem daje super cień. Patrzę na niego z okien kuchni Zlatują się do niego przeróżne ptaki. Nawet dzięcioła widziałam. W jednym ze złamanych konarów co roku mają gniazdo sikorki.
O dziwo jak już pisałam pod tym kolosem za domem rosną czerwone porzeczki (w zupełnym cieniu). Natomiast pod tym orzechem przy wjeździe gospodarczym rosną 3 krzaki czarnej porzeczki. To wszystko nasadzenia starych właścicieli.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Danusza 10:21, 07 mar 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
można pod nim miejsce do siedzenia zrobić
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
tyna 10:23, 07 mar 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
u mnie pod orzechem jest altana teoretycznie to była stracona powierzchnia, więc tak została wykorzystana....
____________________
pozdrawiam :)
Neska 10:35, 07 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Właśnie tak zrobię. Tym bardziej , że w upalne dni wszyscy chcą tam siadać. Altana też jest dobrym rozwiązaniem. Jesienią mniejsze prawdopodobieństwo, że dostanie się orzechem w głowę A moje orzechy są duże.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Neska 12:09, 07 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Przeczytałam artykuł o wiosennym cięciu. Rozjaśniło mi się w głowie
Ale niestety mam pewien problem. Nie mam pojęcia jaki rodzaj hortensji posadziłam jesienią
Jak powinnam też przyciąć stare, zaniedbane krzaki porzeczki czerwonej i czarnej?
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
monteverde 14:45, 07 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
zacznij od środka,żeby je prześwietlić, wszystkie stare i krzyżujące się powycinaj
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Neska 16:20, 07 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Dziękuję za radę. Czekam aż mróz odpuści i ruszam z sekatorem do porzeczek Będzie dużo wycinania. Te czerwone to stare, wielgachne( z 1,5 metra) i zapuszczone krzaki.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies