Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na skraju sadu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na skraju sadu

Neska 18:01, 14 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
A ta rabata od wschodu może mieć taki kształt? Czy na całej jej długości pod płotem posadzić wysokie rośliny a przed nimi niższe, czy wysokie w tej części za studnią i stopniowo schodzić na prawo i lewo z niższymi?
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
monteverde 18:34, 14 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
dla mnie trochę za bardzo wystający środkowy "cycek", zależnie, czy chcesz się od czegoś osłonić czy nie? ale jeżeli już to od płotu i schodzić do studni coraz niżej, studnie możesz obsadzić bukszpanem, żeby ją trochę ukryć
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Neska 18:36, 14 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
monteverde napisał(a)
ulęgałki są jadalne,tylko muszą poleżeć trochę w sianie)jak nie używasz studni to posadź przy niej powojnik lub inne kwitnące pnącze, rabatę od północy zrób na prosto i tak samochody ci ją zniszczą , u mnie tak jest dzisiaj popatrzyłam,że mam 3 hortensje kompletnie rozjechane(


Ale ja nie mam siana. Tak naprawdę to nigdy nie widziałam ulęgałek. Ktoś mi powiedział, że to może być ulęgałka. Ma takie małe owoce na raz do ust. Trudno się je się zbiera, bo masa ich pod drzewem leży, a grabi się też źle bo małe. Jeszcze w tamtym roku wiatr odłamał jeden z konarów, tak więc los gruszy jest przesądzony. Sąsiad się ucieszy bo zacienia mu szklarnie.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
monteverde 18:37, 14 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
no i dobrze, lepiej posadzić jakieś szlachetne drzewo owocowe)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Neska 18:50, 14 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
monteverde napisał(a)
dla mnie trochę za bardzo wystający środkowy "cycek", zależnie, czy chcesz się od czegoś osłonić czy nie? ale jeżeli już to od płotu i schodzić do studni coraz niżej, studnie możesz obsadzić bukszpanem, żeby ją trochę ukryć


Ten cycek wystawiłam, żeby schować trochę tą studnie między roślinami na rabacie. Pomyślałam też, że może to być takie miejsce do posiedzenia na słoneczku. Co kto woli: chcesz słońce siadaj przy rabacie, chcesz cienia pod orzecha proszę Trochę zasłoni mnie też od sąsiadów To co zmniejszyć go czy poszerzyć żeby taki ząb nie wystawał? Studnia ma lokalizację niczym pomnik na placu. Szkoda, że jej przepchnąć nie można
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Neska 19:11, 14 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
A może przy tej studni Pięciornik krzewiasty?
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Gardenarium 19:17, 14 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Na Twoim rysunku zaznaczyłam przebieg rabat. One nie mogą się tak urywać, Tylko muszą mieć ciągłość.

Proponuję podzielić tę wielką działkę na sektory: trawa idealna, trawnik rzadko koszony i łąka kwietna.
W sadzie można wydzielić wyspę na truskawki i poziomki za barokowym warzywnikiem. Warzywnik wysłonić hortensjami jednym gatunkiem.
Przy tarasie wyspa z roślinami.
Linia trawnika za orzechem jest poprowadzona, ale przy nim nie urośnie nic, więc te kropki to żwirek, albo inne coś (węgiel brunatny, czy kora po obrysie korony),
Teraz myślę, że tę studnię trzeba obsadzić cisem taką podkową, ja tego nie narysowałam z dwóch stron, ale poprowadź też z drugiej. A tę swoją rabatę bylinową zlikwiduj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
barbara_kraj... 19:26, 14 mar 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
A ja pokusilabym się o oddzielenie ładnym kolorowym lecz niezbyt wysokim żywopłotem część sadowniczą z warzywnikiem od części przydomowej. Warzywnik przesunęlabym w stronę gruszy, byle dalej od ulicy. Po usunięciu jabłoni będzie tam sporo miejsca.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Neska 19:45, 14 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
gardenarium napisał(a)


Na Twoim rysunku zaznaczyłam przebieg rabat. One nie mogą się tak urywać, Tylko muszą mieć ciągłość.

Proponuję podzielić tę wielką działkę na sektory: trawa idealna, trawnik rzadko koszony i łąka kwietna.
W sadzie można wydzielić wyspę na truskawki i poziomki za barokowym warzywnikiem. Warzywnik wysłonić hortensjami jednym gatunkiem.
Przy tarasie wyspa z roślinami.
Linia trawnika za orzechem jest poprowadzona, ale przy nim nie urośnie nic, więc te kropki to żwirek, albo inne coś (węgiel brunatny, czy kora po obrysie korony),
Teraz myślę, że tę studnię trzeba obsadzić cisem taką podkową, ja tego nie narysowałam z dwóch stron, ale poprowadź też z drugiej. A tę swoją rabatę bylinową zlikwiduj.


Dziękuję bardzo za ładny projekt. Aż swoich bazgrołów nie poznałam. Super to wygląda!!!! Tylko brać się do pracy a ja jeszcze jestem na antybiotyku
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Gardenarium 19:47, 14 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Neska ten projekt to bazgroły niezgrabne, bo tak jest najszybciej.

Narazie tak wstepnie może wyglądać podział Twojej działki, bo duża jest do ogarnięcia.
Na tej bazie dopiero trzeba projektować rośliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies