Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na skraju sadu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na skraju sadu

Neska 09:43, 20 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
barbara_krajewska napisał(a)
Jeśli chodzi o pęcherznicę, to myślalam o żywopłocie wzdłuż siatki z sąsiadem. Oczywiście nie musi być wsadzona na całej długości. Przed nią musiałyby być jakieś niższe rośliny. A co powiesz o rododendronach, azaliach? Wśród nich są kwitnące na różowo, biało...
Hortensje posadzilabym kolorystycznymi grupami, albo rzędem, o przeplataniu z pęcherznicami nie ma mowy!
To są moje luźne rozmyślania i sugestie, Nesko!
A ta studnia to ma jakieś przykrycie? Może potraktować ją jako kwietnik? Poustawiać na niej donice, skrzynki z roślinami zwisającymi. Częściowo zakryłyby cembrowinę
Jak te moje wywody przeczyta Danusia, to pewnie za głowę się złapie. Bo ja nie jestem żaden projektant ogrodów


Dziękuję bardzo za pomoc i proszę o jeszcze. A ja myślę, że Danusia bardzo lubi jak wzajemnie podrzucamy sobie jakieś propozycje. Po takiej "burzy mózgów" powstają fajne rozwiązania

Podoba mi się pomysł ze studnią. Moja cembrowina będzie przykryta deklem, a do środka wrzucimy pompę. Na wierzchu mogę więc postawić jakieś rośliny w skrzynkach.

Na tle tego żywopłotu chyba ładnie będą wyglądały hortensje.

Rododendrony i azalie są fajne. Myślę, że posadzę je gdzieś w moim ogrodzie
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Neska 09:46, 20 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
monteverde napisał(a)
można te dwie pomieszać)


To też może być fajne połączenie. Wszystko zależy niestety też od tego co uda mi się kupić na moim terenie
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Martek 15:15, 20 mar 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Neska napisał(a)
O złym wpływie orzecha na inne rośliny wiem. Jabłonki przy tym orzechu za domem posadził poprzedni właściciel. Owocują i mają smaczne jabłka.Orzech jest piękny. Nie wiem ile ma lat ale ma piękne, grube konary. Latem daje super cień. Patrzę na niego z okien kuchni Zlatują się do niego przeróżne ptaki. Nawet dzięcioła widziałam. W jednym ze złamanych konarów co roku mają gniazdo sikorki.
O dziwo jak już pisałam pod tym kolosem za domem rosną czerwone porzeczki (w zupełnym cieniu). Natomiast pod tym orzechem przy wjeździe gospodarczym rosną 3 krzaki czarnej porzeczki. To wszystko nasadzenia starych właścicieli.
Nie słyszałam,żeby orzech miała zły wpływ na inne rośliny ,ale ja jeszcze mało w życiu słyszałam...
Jedno co wiem to orzecha często atakuje jakiś grzyb czy robactwo ,pewnie powinno się orzechy opryskiwać....Ale jak tu opryskać takiego kolosa ...? Dlatego liści orzecha nie stosuje się na kompost tylko koniecznie grabi i spala ! Nic nie wiem o złym wpływie ,a wszystko co duże zabiera korzeniami wodę to chyba norma nie...???Tu jak czytam u Neski orzech łaskawy bo żyje w symbiozie z porzeczkami
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
monteverde 15:31, 20 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Marta orzecha laskowego atakuje taki robaczek, co robi w nim dziurki, ale nakłada się takie opaski na pień, coś jak mucho lep i ten robaczek się do nich przykleja i nie idzie wyżej, sama stosuję na laskowych, o robactwie na włoskim nie słyszałam?)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 19:07, 20 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź dużo hortensji, są piękne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
barbara_kraj... 00:07, 21 mar 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Kasiu, popatrz jak prezentują sie hortensje w grupie

Te posadzono w miejscu publicznym przy alei spacerowej


A te przy ulicy przed domem


Odmian hortensji jest sporo, możesz wybrać takie, które będą Ci najbardziej odpowiadać

____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
monteverde 00:10, 21 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
piękne)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Neska 20:27, 21 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Hortensje przepiękne!!!!


Załamałam się jak zobaczyłam mój trawnik. Trawy brak tylko mech. Czekam na program Maja w ogrodzie o trawnikach
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Martek 20:31, 21 mar 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
monteverde napisał(a)
Marta orzecha laskowego atakuje taki robaczek, co robi w nim dziurki, ale nakłada się takie opaski na pień, coś jak mucho lep i ten robaczek się do nich przykleja i nie idzie wyżej, sama stosuję na laskowych, o robactwie na włoskim nie słyszałam?)
Ok ,ale i liście są czymś porażone zawsze jak w kasztanowcach tyle ,że inna zaraza
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Neska 20:31, 21 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377


Tulipany rosną. Nornice ich nie dorwały.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies