Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan - choroby i szkodniki

gruba_dynia
Dsc 9784a

Dodany 20:00, 15 paź 2019
A i jeszcze. Najbardziej zpomarańczowiały te rosnące w pobliżu brzóz. Brzozy to pijaczki, wszystko wysiorbią

Dodany 15:58, 21 paź 2019
To nie jest niestety kwestia wody... Mam zainstalowane w tych bukszpanach podlewanie kropelkowe, ponadto podlewam rośliny 1,2 x tydzień z węża i monitoruje wilgotność gleby.
Mazan

Dodany 17:29, 21 paź 2019
Gruba_dynia
Dan

Opisywałem 'zjawisko' w wielu wątkach, ale - jak zwykle - brak zainteresowania zjawiskiem jest przyczyną nieporozumień. Przecież w odpowiedzi dla Grubej_dyni napisałem wyraźnie, że dotyczy to suchego powietrza nie gleby. Wystarczy jedynie czytać ze zrozumieniem, a wyjaśnienie przyjdzie samo. Roślina aby pobrać wodę musi ją najpierw wydatkować/odparować. Do tego celu służą jej hydatody, a po polsku wypotniki, co szczególnie jest widoczne wiosną, gdy na krawędziach liści szczególnie młodych po nocnym ochłodzeniu tworzą się kropelki podobne do rosy, a u traw nawet podczas suchej nocy nad ranem jest uczucie mokrych źdźbeł trawy. Można by powiedzieć że "nihil novi sub sole", ale właśnie to jest powodem barw jesiennych od początku lata.

Pozdrawiam

Dodany 16:51, 03 lis 2019 , edytowany o 16:52, 03 lis 2019
Kłaniam się.
Pierwszy mój post więc uprzejmie witam i pozdrawiam wszystkich.
Temat długi ale popatrzyłem trochę w niego i mam pewne przypuszczenia, pozwolę sobie jednak podpiąć zdjęcia i upewnić się. Trzy piękne bukszpany. Półtora roku rosły jak ta lala i nagle zaczęły "się psuć".
Miejsce od północy, warunki umiarkowane.
Bardzo proszę o wskazówki dla początkującego.
Pozdrawiam.
Kokesz
Karykatura

Dodany 17:55, 03 lis 2019 , edytowany o 18:00, 03 lis 2019
To ćma bukszpanowa niestety też do mnie miesiąc temu przyleciała
Skąd jesteś?
Zajrzyj do wątku o ćmie i szybko działaj.

Wysłałam priv.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7857-cydalima-perspectalis-cma-bukszpanowa