Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

bald2 08:42, 05 cze 2020

Dołączył: 12 mar 2020
Posty: 4
Na niektórych krzewach liście bukszpanu są opadłe, zwiędłe i robią się białe. Bukszpan nawożony kilka tygodni temu. Zauważyłem pare razy że po ogrodzie błąka się jakiś kot i "zaznacza swój teren" spryskując bukszpany. Czy to może być przyczyna? Czy to jakiś grzyb? Z dnia na dzień bukszpany wyglądają coraz gorzej. Czy jest jeszcze szansa na ich uratowanie?



Adamautko92 20:59, 07 cze 2020

Dołączył: 07 cze 2020
Posty: 1
Witam
Mam problem z bukszpanami. Co można z tym zrobić?

Pierwszy bukszpan


Drugi bukszpan
siostra9 07:35, 25 cze 2020

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 53
Izi napisał(a)
Mi też udało się opanować gąsienice ale teraz młode listki mojego bukszpanu zaczęły się marszczyć. Może ktoś miał taki problem i wie jak z tym walczyć. O ile trzeba to robić.


mam tak samo
może ktoś wie o co chodzi??
____________________
Sylwia.
beata_m 19:10, 11 lip 2020


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
ja tez mam spory problem?
pryskałam topsinem, mirage, miedzianem na zmiane ... nie mam już pomysłu, a choroba atakuje dalej i kolejne bukszpany
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Gardenarium 08:34, 12 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Izi napisał(a)
Mi też udało się opanować gąsienice ale teraz młode listki mojego bukszpanu zaczęły się marszczyć. Może ktoś miał taki problem i wie jak z tym walczyć. O ile trzeba to robić.


NIgdy nie spotkałam się z takimi objawami, jedyne to to, że albo zostały nakłute przez szkodnika, albo przyczyna leży w niedoborze bądź nadmiarze mikroelementu. Nie wiem.
Przyciąć, zobaczyć jak odbiją nowe listki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:35, 12 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
beata_m napisał(a)
ja tez mam spory problem?
pryskałam topsinem, mirage, miedzianem na zmiane ... nie mam już pomysłu, a choroba atakuje dalej i kolejne bukszpany


Mokra pogoda, brak przewiewu a tym samym wysychania, zarodniki się przenoszą. Osuszać, oczyszczać z porażonych listków. Pryskać Mirage+Topsin mieszanka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:37, 12 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Adamautko92 napisał(a)
Witam
Mam problem z bukszpanami. Co można z tym zrobić?

Pierwszy bukszpan


Drugi bukszpan


Gdzie te bukszpany stoją? Wydaje się, że we wnętrzu pomieszczenia. Białe kamienie - nie...
Wystawić na zewnątrz, podlewać umiarkowanie.

Obejrzeć korzenie, może zostały ucięte..oczyścić z martwych liści, pilnować umiarkowanego podlewania. Jeśli nie pomoże - wyrzucić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:38, 12 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bald2 napisał(a)
Na niektórych krzewach liście bukszpanu są opadłe, zwiędłe i robią się białe. Bukszpan nawożony kilka tygodni temu. Zauważyłem pare razy że po ogrodzie błąka się jakiś kot i "zaznacza swój teren" spryskując bukszpany. Czy to może być przyczyna? Czy to jakiś grzyb? Z dnia na dzień bukszpany wyglądają coraz gorzej. Czy jest jeszcze szansa na ich uratowanie?





Może być kot. Obciąć te białe, postawić przed bukszpanem suche gałązki - wbić w ziemię, może znajdzie inne miejsce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_m 10:53, 14 lip 2020


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Gardenarium napisał(a)


Mokra pogoda, brak przewiewu a tym samym wysychania, zarodniki się przenoszą. Osuszać, oczyszczać z porażonych listków. Pryskać Mirage+Topsin mieszanka


dziękuję Danusiu
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
nataliasz 21:37, 22 lip 2020

Dołączył: 22 sie 2017
Posty: 47
Bukszpany przesadzone były jesienią 2019. Po zimie stały się żółte, niektóre żółto pomarańczowe. W tej chwili ich końcówki zaczęły usychać. Rosną w słonecznym miejscu, gleba gliniasto-piaszczysta. Czy ktoś wie co im dolega?

____________________
Natalia Ogród Natalii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies