Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Iwony

aga_szsz 07:57, 29 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
I ja przybiegłam sie przywitać!
Tak u ciebie milutko i cieplutko...
Proszę o więcej zdjęć z bajorkiem, bo stoję przed dylematem, co zrobić ze swoim...
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Ivvvona 08:09, 29 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Aneczka napisał(a)
Witam Iwonko, trafiłam do ciebie przypadkiem. Właśnie byłam u Alinki i to właśnie przez tą przepiękną piwonię dla niej postanowiłam, że muszę tu zajrzeć. Zabiłaś mnie tą piwonią, jest nieziemska, nigdy w życiu nie widziałam takiej. Mam nadzieję, że masz więcej jej zdjęć Widzę, że bardzo dobrze że tu trafiłam, bo zapowiada się bardzo ciekawie



... i od razu mam pytanko jeśli można? Czy te tuje na zdjęciu to szmaragdy? Jak ty to zrobiłaś, że są takie równiutkie, tak dobrze ci rosną, czy je już przycinasz, bo wyglądają tak zdrowo?


Cześć Aniu, tak to szmaragdy. Były sadzone w czerwcu 2010, a zdjecie jest z ub. roku, czyli rosną u mnie 3 lata. W zeszłym roku były pierwszy raz przycięte na wysokość ogrodzenia. Gdy je sadzilismy miały ok. 60 cm. Urosły chyba z metr. Co roku na wiosnę traktuję je dolistnie nawozem do iglaków (nie pamietam nazwy) takim koncentratem w płynie, który się podłącza do szlaufa.
A co do piwonii to mam tylko 3 odmiany i to bardzo stare. pochodzą z działki moich rodziców z lat 70 -tych. Kiedy mama sprzedawała działkę w 1985 roku przeniosłam je do ogrodu tesciowej a potem do swojego. U mnie były raz przesadzane, ale to był horror- złamałam dwa szpadle. Od tej pory dałam im spokój i co roku kwitną. Zaraz poszukam zdjęć.
____________________
W ogródku Iwony
Ivvvona 08:18, 29 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Joku napisał(a)
Wypatrzyłam cudnie omszone kamienie. Pozdrawiam na Forum. Wyczytałam że jesteś z pokolenia 50 +. Ja też


Te kamienie to piaskowiec, maja tyle lat co dom, czyli 23. Zostały nam z budowy i w ten sposób zagospodarowalismy je. Później dokupilismy kamieni i otoczyliśmy nimi jeszcze inną rabatę, ale czekamy na efekt "omszenia". Miło, ze zajrzałaś. Pozdrawiam i zapraszam częściej.
____________________
W ogródku Iwony
Ivvvona 08:23, 29 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Dorota123 napisał(a)
Witaj Iwonko masz piękny ogród, widzę, że jesteś dojrzała ogodniczką. Twoje nasadzenia są dobrze przemyślane.


Witaj Dorotko! Staram się, ale jak sama wiesz ogród nigdy nie będzie skończony, mnie to cieszy, bo uwielbiam pracę w ogrodzie. Pozdrawiam w mroźny poranek.
____________________
W ogródku Iwony
Ivvvona 08:27, 29 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Obiecane zdjęcia piwonii. Niestety mam mało, ale w tym roku postaram sie o więcej.

____________________
W ogródku Iwony
Ivvvona 08:33, 29 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774


____________________
W ogródku Iwony
Ivvvona 08:45, 29 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Jak na ironię nie mam zdjęcia krzewu tej białej, a szkoda, bo kwitnie tak obficie, że kwiaty pokładają się do ziemi.

A jednak! Kto szuka, ten znajdzie. Co prawda z daleka i niezbyt dokładne, ale jest.
____________________
W ogródku Iwony
GorAna 10:09, 29 sty 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
I czerwień też jest...dwa w jednym
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Ivvvona 10:43, 29 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Zapraszam chętnych na mini-serial pt."Historia pewnej sadzawki". Tak jak pisałam nasze oczko wodne powstało zanim się wprowadziliśmy do naszego domu. Na tamte czasy było to niezwykłe, bo kto wtedy miał oczka? Większość uprawiała raczej warzywa, stawiała tunele foliowe i siała kwiaty jednoroczne w przedogródku. Nie twierdzę, że wszyscy, ale w naszy kręgu znajomych i rodziny byliśmy prekursorami. Mój mąż własnoręcznie wykopał więc dziurę w ziemi, którą wyłożyliśmy czarna folią - innych wtedy nie było. Posadziliśmy roślinki, napełniliśmy wodą i wpuściliśmy rybki. Otoczenie oczka zmieniało się wielokrotnie, bo nigdy nie byłam do końca zadowolona. Niestety z tamtego okresu mam zdjęcia tylko w albumach rodzinnych - nie było cyfrówek ani komputerów. Najstarsze zdjęcie jakie mam w kompie pochodzi z 2007 r. Oto ono
____________________
W ogródku Iwony
Ivvvona 10:47, 29 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
wiosna 2009
____________________
W ogródku Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies