Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Iwony

wojtas2101 14:34, 20 cze 2020


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Niezłe te piwonie, czym traktujesz bukszpany, co z ćmą?
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Ivvvona 21:31, 21 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Agania napisał(a)
Kulki super wyfryzowane, masz cudownie kolorowo w ogrodzie, a piwonie
zachwycają...szczególnie biała mnie zauroczyła



Dzięki, Agata. Czas piwonii niestety już dobiega końca. Dziś wycięłam już większość przekwitniętych kwiatów.
____________________
W ogródku Iwony
Ivvvona 21:34, 21 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Dorota123 napisał(a)
Piękna , też mam dwie takie młode sadzonki. Ile lat trzeba czekać na tak okazały krzew?



Dorotko, te piwonie rosną u mnie w tym miejscu ok. 20 lat. Wcześniej rosły w innym miejscu jeszcze z 5 lat. Pamiętam, że połamaliśmy szpadle przy ich przesadzaniu. Mam do nich sentyment, bo pochodzą z działki moich rodziców.
____________________
W ogródku Iwony
Ivvvona 21:38, 21 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
ryska napisał(a)
Też zwróciłam uwagę na bez. Zachwycający.
Ciekawe czy on tez ma właściwości lecznicze? Suszysz kwiaty lub owoce z niego?
Piwonie i rododendrony wypasione



Hej, Renatko. Nie wiem czy on ma takie same właściwości jak jego dziki kuzyn. Muszę poczytać. Kwiatów ani owoców nie suszyłam jeszcze, w tym roku dopiero tak obficie zakwitł.
Ps. Nie zalało Was dzisiaj? U nas niewiele brakowało, a mielibyśmy zalaną piwnicę. Przez ogród przepłynęła rzeka. Aż się boję co jutro zobaczę.
____________________
W ogródku Iwony
Ivvvona 21:40, 21 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
wojtas2101 napisał(a)
Niezłe te piwonie, czym traktujesz bukszpany, co z ćmą?


Witaj, Wojtku. U mnie (odpukać) na razie nie ma ćmy. Sprawdzam systematycznie krzewy, Mospilan czeka w pogotowiu.
____________________
W ogródku Iwony
ryska 21:54, 21 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Ivvvona napisał(a)



Hej, Renatko. Nie wiem czy on ma takie same właściwości jak jego dziki kuzyn. Muszę poczytać. Kwiatów ani owoców nie suszyłam jeszcze, w tym roku dopiero tak obficie zakwitł.
Ps. Nie zalało Was dzisiaj? U nas niewiele brakowało, a mielibyśmy zalaną piwnicę. Przez ogród przepłynęła rzeka. Aż się boję co jutro zobaczę.

Oj powiało dziś grozą przez nasze miasto. U nas szkody tylko w postaci połamanych bylin, jutro będę wycinać ale sąsiada po przeciwnej stronie zalało. Auta zawracały koło nas, bo bały się pokonywać 50 m mega kałuży, bo studzienki nie odbierały wody i przelało się przez mostek.
Dobrze, że u Was nie zalało piwnicy.
Jutro ma padać cały dzień.
Dziwna pogoda.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Ivvvona 22:01, 21 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
U nas dzisiaj była niezła ulewa, znów zalane ulice i posesje. Zdążyłam wcześniej zrobić trochę zdjęć.
Jeszcze raz bez


Najpóźniejsza piwonia. Nie ma tak okazałych kwiatów, ale ma intensywny kolor.


A tu pomieszana z różą Princess Alexandra


Sama Princess
____________________
W ogródku Iwony
Ivvvona 22:10, 21 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Inne róże. Czerwone bez nazwy i Afrodyta


Geoff Hamilton


Alnwick Rose





____________________
W ogródku Iwony
Dorota123 22:33, 21 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ivvvona napisał(a)



Dorotko, te piwonie rosną u mnie w tym miejscu ok. 20 lat. Wcześniej rosły w innym miejscu jeszcze z 5 lat. Pamiętam, że połamaliśmy szpadle przy ich przesadzaniu. Mam do nich sentyment, bo pochodzą z działki moich rodziców.
Bardzo okazała sadzonka, moje czysto białe też są z sentymentem, od babci dostałam wiele lat temu. Tylko u mnie one rosną i kwitną, w ogródku gdzie mieszkała babcia nie ma po nich śladu
Ładne różyczki..
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies