Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieuporządkowana działeczka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieuporządkowana działeczka.

paulina_wero... 10:36, 28 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Czyli "problem" z tulipanami mam rozwiazany a teraz inna sparwa z czym mozna zestawic kwiatki cebulowe kwitnace wiosna takie jak narcyze, szfirki, krokusy, i iryski, oraz tulipanki, by w pozniejszym czasienie bylo golej ziemi? Myslalam o lawendzie lub wrzosach. Podpowiedzie co lepsze a moze cos innego.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
asiach 12:52, 28 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Witaj!. Pędzę z rewizytą ale podpowiedź dam w niedzielę. Pozdrawiam
waska 17:23, 31 mar 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
i ja zaglądnęłam do ciebie
bedę śledzić co tam sie u ciebie sie dzieje
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
paulina_wero... 18:40, 31 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
asiach napisał(a)
Witaj!. Pędzę z rewizytą ale podpowiedź dam w niedzielę. Pozdrawiam


dziękuje za odwiedziny i za poradę już posadziłam pod drzewami, ale jeszcze trochę ich zostało do poprzesadzania. tylko czasu brak znaczy czasu dożo tylko do działki daleko i dzieciaczki nie za bardzo się tam bawią.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 18:41, 31 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
waska napisał(a)
i ja zaglądnęłam do ciebie
bedę śledzić co tam sie u ciebie sie dzieje


witam. zaglądaj częściej czekam na porady
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Tess 19:41, 31 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Paulinko, a po co Ci bambus?
Toż to chwast ogrodowy jest. rozrasta się jak gooopi, a wykarczować trudno.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
paulina_wero... 21:00, 31 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Tess napisał(a)
Paulinko, a po co Ci bambus?
Toż to chwast ogrodowy jest. rozrasta się jak gooopi, a wykarczować trudno.


dzięki Teresko za wiadomość pobadał mi się, ale chyba faktycznie zrezygnuje chyba że do donicy
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Anita1978 19:38, 01 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
paulina_weron_niemiec napisał(a)
Czyli "problem" z tulipanami mam rozwiazany a teraz inna sparwa z czym mozna zestawic kwiatki cebulowe kwitnace wiosna takie jak narcyze, szfirki, krokusy, i iryski, oraz tulipanki, by w pozniejszym czasienie bylo golej ziemi? Myslalam o lawendzie lub wrzosach. Podpowiedzie co lepsze a moze cos innego.

Może być lawenda,,albo szałwia, albo inne byliny. Krokusy ładnie wyglądają między wrzosami gęsto sadzonymi. Możesz też posadzić krzewy, np. Hortensje bukietowe ( nie ogrodowe), przycina się je co roku wiosną, więc kwiaty masz zawsze! Możesz posadzić róże, bo później startują, albo jeżówki, zależy jaką chcesz mieć wysokość na danej rabacie. Ogólnie cebulowe wciska się wszędzie gdzie można, na przody rabat. A może lilie?
Pokażę ci kilka roślin, jak chcesz to później wykasuję
Jeżówki

Hortensje

Lawenda

Szałwia

Wszędzie z przodu wiosną mam cebulowe. Sadź wszędzie
____________________
ogródek Anity
Selly 08:31, 02 kwi 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
paulina_weron_niemiec napisał(a)
Czyli "problem" z tulipanami mam rozwiazany a teraz inna sparwa z czym mozna zestawic kwiatki cebulowe kwitnace wiosna takie jak narcyze, szfirki, krokusy, i iryski, oraz tulipanki, by w pozniejszym czasienie bylo golej ziemi? Myslalam o lawendzie lub wrzosach. Podpowiedzie co lepsze a moze cos innego.


Właściwie cebulowe pasują do wszelkich bylin, bo praktycznie wszystkie byliny przycina się wiosną i wiosną masz wokół nich sporo pustego miejsca , które warto wypełnić cebulami. Potem latem byliny się rozrastają i przykrywają miejsca po cebulowych.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
paulina_wero... 17:15, 02 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
och Anitko piękne nie kasuj dzięki za podpowiedzi może zrobię takie mini wrzosowisko z cebulowymi
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies