Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Wertykulatory

Pokaż wątki Pokaż posty

Wertykulatory

gosia_w_ogro... 16:21, 20 lip 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
Pani Danusiu! Nigdy nie robiłam wertykulatorem swojej trawy. .ostatnio naroslo dużo chwastów i muszę to jakoś naprawić... od czego zacząć? wertykulator, odchwaszczanie i nasiew w jednym czasie? teraz w lipcu mogę to wszystko zrobić?
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
Gardenarium 21:14, 20 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw herbicyd selektywny, potem jak padną chwasty nawożenie i woda.

Wertykulacja we wrześniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosia_w_ogro... 17:16, 21 lip 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
a pies może chodzić po takiej trawie z herbicydem?na któryś pisało że zwierzęta gospodarskie 21 dni nie mogą...nie dam rady chronić psa przez tyle dni..szukałem wczoraj biofix ale nie znalazłam. ..
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
Gardenarium 19:01, 21 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bofix to tak samo chemia.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
acca5 17:27, 28 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 56
Ja mam wertykulator stigi spalinowy, zakupiłam go zimą i tej wiosny nie zdążyłam wertykulować i beda to robić teraz we wrześniu- mam specjanie urlop na te okazję. Wertykulator jest lekki i bardzo lekko się go prowadzi. Chyba się zaharuję bo mam aż 40 arów trawnika, ale mam nadzieję ,że to pomoże mu.Czy po wertykulacji nawozić trawnik jesiennym nawozem? czy już tak zostawić do wiosny, czy nawóz może przed wertykulacją?
kasia_c 12:49, 13 wrz 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Mam pytanie odnośnie wertykulacji. Widziałam, że Danusia kładzie trawę z rolki bezpośrednio na siatce.

Ja też zakładałam siatkę, sypałam cienką warstwę ziemi i siałam trawę.
Teraz zastanawiam się nad wertykulacją i tym czy noże wertykulatora nie potną mi siatki.

Czy to nacinanie może pociąć siatkę jak jest np trawa z rolki położona bezpośrednio na siatce?
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Gardenarium 14:38, 13 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie potnie bo trawnik (darń) ma grubość 4-5 cm. A wertykulacji nie robi się głębiej, jedynie nacina wierzchnią warstwę trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jakubnowak 15:39, 24 wrz 2018

Dołączył: 24 wrz 2018
Posty: 3
nawet nie wiem co to jestem amatorem
Gardenarium 08:33, 06 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ola76 napisał(a)
Nie wiem, czy pisze w odpowiednim watku; jesli nie, to prosze admina o przerzucenie posta
Juz za chwileczke przmeprowadzam sie do mieszkania z ogrodkiem. Calkowita powierzchnia terenu zielonego, to wg planow 270m2. Obecnie powierzchnia samego trawnika, to okolo 150m2. Po zalozeniu kilku rabat pewnie zejde do 120m.
Teraz pytanie... Czy przy takiej powierzchni warto zainwestowac w wertykulator elektryczny, czy wystarczy reczny? Wlasnie w obi jest promocja na elektrycznego Boscha AVR 1100 za 150€, reczna Gardena to koszt 45€. Co wybrac? Help!


Ja też bym kupiła elektryczny, od ręcznego wertykulowania bolą ręce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 08:34, 06 sie 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Jeżeli chcesz utrzymywać ten niewielki trawnik w nienagannym stanie to kup wertykulator elektryczny.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies