Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi!

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi!

danuta_ 17:53, 04 lis 2010


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Oj, bardzo mi się tu podoba!!!! Będę zaglądać częściej...
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
Gardenarium 18:42, 04 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nieźle, nieźle, najbardziej ciekawam bukszpanów, co z nich wyrośnie. Ładne kanty przy cegłach, jakim przyrządem je robisz? Czy "ręcami"
No a tak, poza nawiasem, niezła z Ciebie gitarzystka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 20:14, 04 lis 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Listopadowy deszcz pada,no to jeszcze trochę. Raczej "szpadlistka",ale fakt-"Chłopca z gitarą" sobie śpiewałam. Wszystko "ręcami" Męża,plus poziomica,łopateczki,grabeczki,a suwmiarki i ekierki to On ma w oczach.Ja za pomocnika robię,no i sprzątam. Miało być na wiosnę,ale niech będzie.W trakcie robót moje miejsce na bukszpany wygląda tak. Poniżej powiększona już rabata z iglakami.



Kulka nie jest idealna,ale chorował i przytnę wiosną.Przesadzenie chyba zniósł dobrze. Z takich płyt,jaka leży obok, powstaje"żwir" rabatkowy.


Jak się podoba? Żwir jeszcze nie zmieszany,dlatego kontrast zbyt widoczny.



Skrzynia na narzędzia zrobiona przez M. Jak chwalić,to chwalić.



Z drugiej strony ganku.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Gardenarium 14:00, 05 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Męża trzeba chwalić. Ja też chwalę.
Co do bukszpanów, ten rok był dla nich bardzo trudny, bez przerwy wilgoć, listki nie przesychały, u mnie mnóstwo się ogołociło z liści, potem otrzepałam i przycięłam. Powoli wracają do dobrego wyglądu. Ale kilka musiałam usunąć nawet... szkoda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 21:48, 05 lis 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
No to jeszcze pochwalę. Zrobił sam takie donice,gdy zobaczył cenę w centrach handlowych.



A teraz o skarbach. O ogrodowej ławeczce już było,a teraz stareńki stolik z moim najnowszym nabytkiem;metalową klatką kupioną na giełdzie za -uwaga,uwaga-5 zł. Bo jest bez dna. A po co mi dno,moje ogrodowe ptaki żyją na wolności,a w klatce mieszkają kwiatki i inne detale.



Taras ma nowe dechy,bo poprzednie[wykorzystanie starych desek podłogowych] wymagały wymiany.

I jeszcze jeden skarb. Stara tralka pochodząca z jakiegoś niemieckiego tarasu ze Śląska. Też kupiona na starociach-graciarniach. Teraz awansowała do roli kolumienki.



To natomiast pomysł na wykorzystanie w roli kuli ogrodowej ceramicznej podstawy od PRL-owskiej lampy. Szkoda,że miałam tylko jedną. Rację ma Danusia,że mamy skarby,o których nie wiemy.
Do moich nabytków,tym razem ze z ł o m o w i s k a należą piękne kotły,w których kiedyś gotowano bieliznę i wspaniała balia. Razem z wiekową klasyczną konewką z pierwszego ogrodu Rodziców stanowią piękny komplet. Kupione po cenie złomu*2,w sumie 12 zł.Takie aranżacje w baliach i kotłach widziałam na stronach ogrodowych,u mnie jeszcze czekają na aranżację.

____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Gardenarium 09:27, 06 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tralka super, mnie z racji stylu i koloru też by pasowała. Jestem bywalczynią targów staroci, mam w starym ogrodzie kolekcję konewek, trafiłam na stare żardiniery z misternych drucików, wazy, dzbany i kociołki. Kiedyś w starej balii zrobiłam dla "Kwietnika" ogródek wodny. Znam te klimaty i bardzo je lubię. Kulka śliczna, uwielbiam kulki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 12:34, 06 lis 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Zapomniałam pokazać z bliska jeszcze jeden ogrodowy skarb. Dostałam do na imieniny od znajomego,który wiedział,co mi się spodoba. Jest to...,no nie wiem,czy ktoś by zgadł? Otóż jest to stara żeliwna podstawa,na której przymocowana była centryfuga. Przestała lata gdzieś w kącie gospodarstwa,a teraz proszę.



Nie wyrzucam tego,co niby nie będzie już potrzebne,nawet stłuczona doniczka znalazła zastosowanie. Niedawno widziałam podobne zdjęcie,oczywiście nie wiem na jakiej stronie. Moja nie jest kopią,ogrodnicy mają podobne pomysły.



Już pisałam,że do ogrodu wchodzi się prosto z drogi,ale po jakim chodniczku! Wykonanie własne-cegła i kamyki. Las jeszcze w wieku niemowlęcym,bo zdjęcie nie nowe.



Jeszcze o pewnym drzewie,bo patrzę,jak żółknie i już tęsknię za jego wiosenną zielenią. Bardzo chciałam mieć gdzieś w tle wierzbę płaczącą. jakoś nie sposób było ją kupić. Dowiedziałam się,że takie cudo można samemu wyhodować z gałązki. Nie wierzyłam,ale obcięłam witeczkę i proszę,co wyrosło z niej dokładnie przez dwa lata! Nie do wiary,a jednak.

____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Gardenarium 13:36, 06 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cudowne widoki, doniczki z rojnikami i sadzenie piętrowe to także moja domena
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 17:52, 06 lis 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
grama napisał(a)

[/URL


Kompozycje roślinne niesamowite, przestrzeń połączenie materiałów wykorzystanych w grodzie dopracowanie wszystkiego...... REWELACJA!!!!

I zazdroszczę takiego trawnika jak dywan i takich "swojskich" widoków ehhhhhhh
____________________
grama 08:37, 07 lis 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Jeszcze kilka ogrodowych obrazków obrazków.


Uploaded with ImageShack.us

Danusiu,poradź co podsadzić pod te berberysy przy ziemnej ścieżce? Denerwuje mnie ta naga ziemia na dole pod nimi,a zachwycają kolory. Stanowisko słoneczne. Da się czymś to zagęścić?


Uploaded with ImageShack.us

Ktoś napisał na forum,że to oklepane zestawienie,a mnie się podoba i nie jest kłopotliwe w utrzymaniu. Doświadczenia z innymi trawami miałam-wydmuchrzycy nie mogłam wytępić[posadzona w kubłach] inne siały się bez pamięci,a z tymi spokój. Mnożę sama,tylko nie wiem, jak to zrobić z miskantem. Może ktoś wie?



Moje ulubione jaśminowce. Odmiana Aurea. Zapach oszałamia,dziś już przerosły wysokość tarasu



Przylatują co roku,więc wyglądam ich każdej wiosny. Za skarpą mają wspaniale żerowisko. Tu tylko jeden,bo partner w gnieździe.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies