Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród - dużo pracy, trochę efektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - dużo pracy, trochę efektów

Magda_ 12:26, 25 mar 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Witam, wpadłam się przywitać
zaznaczam i będę podglądać twoje postępy
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
MarlenaBH 12:27, 25 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
Witaj w moich skromnych progach, ja jestem tu krotko a mysle ze wszystko do zmiany ale ciesze sie, ze sie komus podoba, mysle ze w maju bede mogla wkleic wiecej fotek ''ulepszonego''ogrodu
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
MarlenaBH 12:29, 25 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
agata19762 napisał(a)
witaj

pięknie masz


Dziekuje, pieknie pozdrawiam i zapraszam, mysle ze w maju uda mi sie mala rewolucja, bede sie chwalic.
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
Monika1202 15:14, 25 mar 2014


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Witam ,
Z niecierpliwością czekam na rewolucje majowe. Będę zaglądać. Pozdrawiam i zapraszam do siebie.
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Sebek 16:07, 25 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie - piękny ogród u Ciebie powstaje Jednak odpowiadając na pytanie...
MarlenaBH napisał(a)


Witaj, przegladam piekne ogrody na Ogrodowisku i trafilam do Ciebie, gratuluje juz "odchowanego "ogrodu. Potrzebowalam pomyslu na rabate bukszpanowa i wpadlam wlasnie na te propozycje, powiedz mi z ktorej strony tworzyles te aranzacje? Ja potrzebuje od polnocy i to troche trudne bo podobaja mi sie berberysy golden gem ale one w cieniu nie wybarwia sie tak ladnie, pewnie citronelle by sie nadala, nie wiem jak konwalik. Bardzo podoba mi sie opcja 4, tylko mam dwie krzewuszki szczepione na pniu w tym miejscu, ladnie by sie komponowaly z begonia czy myslisz ze moglyby zostac w miejscu miskantow? Moja rabata ma 220cm glebokosci i 330 szer. Obie wielkosci w najszerszych miejscach bo moja rabata tez jest po luku. Bardzo prosze o pomoc bo to rabata przy wejsci do domu i zalezy mi zeby byla ladniejsza niz teraz.


Rabata frontowa jest po stronie zachodnio-północnej - do godzin popołudniowych jest na niej cień. Jednak nie wykonałem dokładnych aranżacji co na rysunkach tylko zrobiłem po swojemu

Myślę, że jeśli słońce świeci na Twojej rabacie przez kilak godzin to ostrokrzewy (nie berberysy) Golden Gem spokojnie wytrzymają Konwalnik również
W 4. wariancie jest 6 miskantów, ale myślę, że z begonie z krzewuszką będą udanym duetem Na rysunku jednak nie ma obwódki z bukszpanu - ale zrób je, bo nadają elegancji i pięknie wyglądają cały rok
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MarlenaBH 16:19, 25 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
A myslisz ze pod sciana dwie krzewuszki pod nimi citronelle lub ostrokrzew, przed nimi begonia, ktora w polowie rabaty przechodzilaby w konwalik a przed konwalikiem trzy kule bukszpanowe byloby ok. Jeszcze mi ciezko idzie tworzenie samemu a ta 4opcja po zmianie miskanta na krzewuszki bardzo misie podoba. Zastanawialam sie tylko czy krzewuszki i kule bukszpanowe beda ladniej wygladac, czy nie lepiej byloby z trzmielina szczepiona na pniu do tej aranzacji. Dzieki za pomoc
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
MarlenaBH 17:14, 25 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
Pomozecie? Pomozcie, nie do konca wiem czy moj pomysl na urozmaicenie tej rabaty jest ok,
-za katalpa chcialabym dwa trzy miskanty morning light lub zebrinus
- przed katalpa jezowki purpurowe bo na roz kwitna rh wiec by pasowalo
-miedzy hortensjami a rh i za glazem rozplenice japonska hameln
- moze jeszcze jedna rozplenica miedzy rh a drzewkiem na pniu ( dostalam nie pamietam nazwy)
Mam tu jeszcze posadzone tawuly chinskie tez na roz kwitna, tylko juz malo widoczne bo w pazdzierniku zdjecie bylo robione.

Z tylu za duzo nie moge bo sie tam brama rozsuwa, co myslicie, cos jeszcze czy za duzo
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
Wiola 13:17, 29 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Wpadałam sie przywitać w twoim wątku Bośmy sąsiadki
Dużo ci nie pomoge bo też jestem początkująca ale wg mnie

MarlenaBH napisał(a)

-za katalpa chcialabym dwa trzy miskanty morning light lub zebrinus
- przed katalpa jezowki purpurowe bo na roz kwitna rh wiec by pasowalo
-miedzy hortensjami a rh i za glazem rozplenice japonska hameln
- moze jeszcze jedna rozplenica miedzy rh a drzewkiem na pniu ( dostalam nie pamietam nazwy)
Mam tu jeszcze posadzone tawuly chinskie tez na roz kwitna, tylko juz malo widoczne bo w pazdzierniku zdjecie bylo robione.

Z tylu za duzo nie moge bo sie tam brama rozsuwa, co myslicie, cos jeszcze czy za duzo


Miskanty za katalpą tak, bo pusto tam
Przed katalpą cos już rośnie, ja bym nic nie dodawała
Rozplenice tak
Teraz ty wpadaj do mnie bo nadal myśle nad pewną kulą....
Póki nie mam kory świeżej wysypanej to jeszcze kombinuje, potem juz tam nic zmieniać nie będe...
____________________
Ogród Wioli
Wiola 08:49, 31 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Powiedz mi gdzie będziesz szukać tych miskantów??? Internetowo odwiedziłam 2 szkółki ale nie mają.... zreszta wybór w trawach zerowy niemal.... masz jakieś miejsce??

Robisz coś z tą rabatą czy nadal dumasz?
____________________
Ogród Wioli
MarlenaBH 10:06, 31 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
Na razie nie ribie bo to co chce wsadzic nie jest jeszcze dostepne, trawy od konca kwietnia poczatku maja sa w sprzedazy wiec dla tego nic nie znalazlas, trzeba jeszcze poczekac. Teraz mam chorego meza dzieci i bukszpanowe kule i stozek do zaaranzowania na nowej rabacie, tez tam maja byc trawy, wiec lipa bedzie nie dokonczona na razie
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies