Gdzie jesteś » Forum » Róże » Jak sadzić róże?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak sadzić róże?

Gardenarium 21:14, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dobra decyzja. Nie ma niebezpieczeństwa, miejsce szczepienia powinno się znaleźć 3-5 cm poniżej poziomu gruntu. ale ja nigdy tego nie mierzę miarką
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:30, 28 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
mag_an_ma napisał(a)
Kupilam na tablicy 3 róze ogrodowe
Pani je bardzo przyciela bo nie miescily sie w paczce
Wsadzilam 2 tyg temu do ziemi
mialy wtedy malenkie listeczki
niestety listeczki opadly i nie ma nowych
Czy one sie nie przyjeły ? czekac czy wykopac?


Raczej nic już z tego nie będzie, trzeba sprawdzić na ile jędrne są łodygi, jeśli żywe i zielone, to mogą jeszcze wypuścić, a jeśli suche i brązowieją, to wyrzucić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mag_an_ma 12:40, 29 maj 2014


Dołączył: 21 mar 2014
Posty: 42
Lodygi od przywiezienia do domu nic sie nie zmienily
nie sa suche
ech wam tez tak szkoda sie pozbywac...bo moze cos z tego bedzie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5742-moj-raj-na-ziemi
Gardenarium 13:08, 29 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Czekaj zatem albo pokaż zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
miskka 20:03, 29 mar 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Dostałam trzy róże wielkokwiatowe - wyglądają jak na tym zdjęciu:

Powiedziano mi, żeby nic nie przycinać - czy to prawda? Pędy mają zabezpieczone jakąś pastą - widać to na zdjęciu, korzenie zawinięte wraz z podłożem. Nie wiem jak je posadzić - czy tak, jak Pani Danusia podpowiada, czy trzymać się słów sprzedawcy? Proszę o poradę.
____________________
LewOgrodowy 23:48, 29 mar 2015


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Miskka, to są róże w balocie. Nic nie przycinaj na razie, tylko odcinaj później przekwitłe kwiaty. Posadziłam w zesżłym roku jedną taką. Przycięłam dopiero w tym. Ta pasta z czasem zejdzie, u mnie był raczej taki wosk.
____________________
Monika
miskka 15:37, 30 mar 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Dziękuję!!
____________________
iwonadm 19:22, 01 kwi 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Ten wosk jest beznadziejny kupiłam 2 austina w Leroy i tak zalepione, że ledwo co odbiła
zobaczymy czy w tym sezonie przeżyje
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Gardenarium 20:33, 01 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Te róże (zawoskowane) są już ucięte. Nie trzeba ciąć
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Fallenangelv 11:23, 05 kwi 2015


Dołączył: 19 paź 2012
Posty: 56
Co do wosku na pędach róż, no cóż ważna jest jego ilość, ale chyba najczęsciej chodzi o temperaturę w której zanurzają. Potem taka róża w balocie też ma często ciężkie życie. Często przetrzymane w folii i robią się czarne obrastając pleśnią.
Plusem takich róż jest na pewno cena. I jak ktoś lubi koty w worku to drugi plus. Ja przeważnie takie sadzę Czasami zdarzają się nielicencjonowane rarytasy.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies