Gdzie jesteś » Forum » Róże » Jak sadzić róże?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak sadzić róże?

Basia_KRK 22:46, 29 kwi 2018


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Gardenarium napisał(a)
Wklejam dla lepszej widoczności

Sadzenie, miejsce szczepienia poniżej poziomu gruntu





Czy ten schemat sadzenia dotyczy wszystkich róż? Kupiłam duże róże First Lady (ok. 50-60 cm) w pojemniku, oczywiście miejsce szczepienia jest wyraźnie widoczne. Rozumiem, że teraz przy przesadzaniu mam je całkowicie zakryć w ziemi??
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Gardenarium 22:39, 30 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam taki punkt widzenia, przykryć, ale inni mają inne metody. Więc nakazać nie mogę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
romaya 21:58, 08 maj 2018

Dołączył: 02 lut 2018
Posty: 44
Mam pytanie techniczne. Kupiłam różę przez internet i przyszła taka (rośnie równolegle do podłoża):



Szkółka uważa, że sadzona normalnie sobie poradzi. Ale przcież jeśli umieszczę miejsce szczepienia 3-5 cm pod ziemią, to zasypię bidulę Co radzicie?
____________________
Magda Daleko od szosy
Anda 22:15, 08 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Romaya, a pokaż tą różę w całości.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
romaya 17:28, 09 maj 2018

Dołączył: 02 lut 2018
Posty: 44
Tak to wygląda:

____________________
Magda Daleko od szosy
Anda 19:10, 09 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Mam nadzieje, ze dostalas znizke na ta roze. Jest kiepsko okulizowana.
Na Twoim miejscu posadzilabym ja troche bardziej pionowo, tzn. podkladke bardziej krzywo i oczywiscie miejsce okulizacji powinno byc 5 cm pod powierzchnia ziemi.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
romaya 22:09, 09 maj 2018

Dołączył: 02 lut 2018
Posty: 44
Dzięki, tak właśnie myślałam. Szkółka polecana, kupiłam 11 sztuk i ta jedna felerna. Zniżki niet. Nic to, może przeżyje
____________________
Magda Daleko od szosy
SylwiaF 11:08, 10 maj 2018

Dołączył: 18 mar 2017
Posty: 11
Witam,
Czy różom, które posadziłam miesiąc temu z gołym korzeniem, obcinać pąki kwiatowe, żeby budowały korzeń, zamiast wysilać się na kwitnienie. Gałązki jeszcze ma słabe a na końcach już pączki......
To róże angielskie Austina.
Anda 11:16, 10 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
SylwiaF napisał(a)
Witam,
Czy różom, które posadziłam miesiąc temu z gołym korzeniem, obcinać pąki kwiatowe, żeby budowały korzeń, zamiast wysilać się na kwitnienie. Gałązki jeszcze ma słabe a na końcach już pączki......
To róże angielskie Austina.


Czytałam już co prawda o takich praktykach, ale sama ich nie uskuteczniam. Rośliny są na ogół inteligentne i mają jakiś tam instynkt samozachowawczy, więc same się nie będą chciały zabić. Jeśli róża ma pączki, to znaczy, że ma na nie siłę. Jeśli będziesz je cały czas usuwać, to róża będzie chciała temu przeciwdziałać i będzie mimo to cały czas starać się pączkować. To może ją osłabić bardziej niż wytworzenie paru kwiatków teraz.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
akwarela 12:29, 14 maj 2018


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
14 maja Róże z gołym korzeniem posadzić jeszcze do gruntu czy do donic i przesadzić dopiero na jesieni? Poproszę o radę, bo dostałam niespodziewaną niespodziewajkę od Małża tylko szkółka chyba jakaś szalona, że mu te biedy wysłała.
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies