Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

Nallar 22:03, 01 lut 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Mirella napisał(a)
Ewunia, przyszłam z małą pocieszką, trochę słońca przynoszę bo widzę że jest bardo potrzebne, jeszcze parę chwil i będziemy radosne i szczęśliwe.
zaraz usunę tylko daj znać.


Mirello bardzo dziękuję, tego właśnie potrzebuję słońca i kolorów. Zdjęcia nie usuwaj, proszę. Nie mam róż w ogrodzie więc niech będzie chociaż w moim wątku.

Przepraszam wsadziłam jakąś zdobyczną różę na jesień, ale czy coś z niej będzie? Czas pokaże.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 22:12, 01 lut 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
roma2 napisał(a)
Byliśmy dziś u nas. Zmrożona warstwa, a właściwie warstewka śniegu pokrywa roślinki. Wszędzie coś nie domaga, bo to trudno ogarnąć tegoroczną "zimę".

Poprzestawiało się zupełnie, pogoda zwariowana to i rośliny wariują (i ja też)
Roma, krety u mnie też grasują, kopczyków już nie liczę, że też im dupska nie zmarzną. Na wiosnę wytoczę im wojnę.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 22:14, 01 lut 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Karol99 napisał(a)
Zaglądam, a tu zima u Ciebie. Już na szczęście do wiosny chwila, wszyscy tacy spragnieni

Karolu, ja bardziej niż spragniona.
Dziękuję za odwiedzinki.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Mirella 22:21, 01 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Nallar napisał(a)

Mirello bardzo dziękuję, tego właśnie potrzebuję słońca i kolorów. Zdjęcia nie usuwaj, proszę. Nie mam róż w ogrodzie więc niech będzie chociaż w moim wątku.

Przepraszam wsadziłam jakąś zdobyczną różę na jesień, ale czy coś z niej będzie? Czas pokaże.


Ewunia , róża pokaże swoje piękno, jestem o tym przekonana, one naprawdę nie są skomplikowane, i sadzenie róży jesienią jest bardzo korzystne bo ma dobry start wiosną, jest już dobrze ukorzeniona, będzie dobrze,
przesyłam trochę pozytywnej energii
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
barbara_kraj... 23:44, 01 lut 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Na mojej działce śniegu tyle samo i to mnie cieszy, bo za kilka dni zapowiadają ochłodzenie (wiadomo, luty się kłania) do -5 w dzień. Pod taką warstwą roślinom nic nie grozi.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Iwk4 10:44, 02 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa, jak wysadzisz Kanny do donic, to one tam zostaną, czy może przesadzisz do gruntu? Bo ja mam w planie do gruntu sadzić.
____________________
Ogródek Iwony II
Nallar 12:22, 02 lut 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Iwk4 napisał(a)
Ewa, jak wysadzisz Kanny do donic, to one tam zostaną, czy może przesadzisz do gruntu? Bo ja mam w planie do gruntu sadzić.

W lutym wsadzam je do donic i trzymam w ciepełku, w drugiej połowie maja przesadzam je na rabatkę. Kiedy siedzą jeszcze w donicach, w ciepłe dni wystawiam je na taras aby się zahartowały.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Iwk4 14:27, 02 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa, dzięki za info. Tak więc zrobię
A ty masz żółte?
____________________
Ogródek Iwony II
Nallar 15:51, 02 lut 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Iwk4 napisał(a)
Ewa, dzięki za info. Tak więc zrobię
A ty masz żółte?

Tak Iwonko, żółte jak środek jajka Kilka lat temu kupiłam jedną maleńką sadzonkę, namnożyło się tego tyle że jesienią zdecydowałam je rozdać, zostawiłam sobie tylko dwie bulwy z kilkoma oczkami. Miałam też kiedyś te z ciemnymi liściorami ale nie wykopałam ich w porę i klops, zmarzły Może zdecydowałabym się na większe ilości tych roślin gdyby nie trzeba było ich wykopywać na zimę, nadal nie mam odpowiedniego miejsca na ich przechowywanie.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 16:48, 02 lut 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Zdjęcia dla Kasi
Klon rośnie u mnie 6 lat na stanowisku słonecznym.

Zmiany na listkach są w górnej części krzewu. Zaczyna się od ciemniejszych plamek. (ok czerwca)


Znalazłam też takie gniazdko, kiedy to ruszyłam zobaczyłam bardzo szybko uciekające małe stworzonka.

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies