Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

gogo 22:32, 26 cze 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Moje koty nie wychodzą na dwór. Poprzedniego kota przejechał mi samochód i to na naszej drodze. Nie chcę ryzykować, w domu są bezpieczne.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Nallar 22:59, 26 cze 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
gogo napisał(a)
Moje koty nie wychodzą na dwór. Poprzedniego kota przejechał mi samochód i to na naszej drodze. Nie chcę ryzykować, w domu są bezpieczne.

Bardzo mądre podejście.
Kiedy ja wychodziłam (rzadko bo rzadko ale się zdarzało) ze swoim psiakiem poza ogrodzenie a zdarzyło się że zapragnął oczyścić jelita to po nim sprzątałam. Teraz okazuje się musze sprzątać po zwierzakach sąsiadów.
Gdzie tu sprawiedliwość.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
gogo 21:22, 27 cze 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Koty zakopują odchody, nigdy nie musiałam sprzątać po przychodzących do wystawionej karmy / obcych kotów jest ok. 10 /.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Nallar 21:51, 27 cze 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
gogo napisał(a)
Koty zakopują odchody, nigdy nie musiałam sprzątać po przychodzących do wystawionej karmy / obcych kotów jest ok. 10 /.

Zapewniam Cię że nie wszystkie zakopują.
A może to jest tak że nie załatwiają się tam gdzie dostają papu...
Też miałam kota i nigdy żadnego kupska na rabatach nie widziałam, może powinnam je zacząć karmić
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
gogo 00:04, 28 cze 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Może w podzięce za jedzonko będą utrzymywać czystość? Spróbuj, ale jak zaczniesz dawać karmę to jakimś sposobem zacznie ich trochę przychodzić/ mają chyba jakiś radar, albo kocim językiem podają sobie adres wyżerki/.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 00:43, 28 cze 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Jestem Ewo z rewizytą. O tej mieszance z octem na zakwaszenie ziemi napisałam Ci w moim wątku.
Ależ u Ciebie pięknie, hortensjowo i te cudne róże. Gratuluję. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Nallar 01:13, 28 cze 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
basia3012 napisał(a)
Jestem Ewo z rewizytą. O tej mieszance z octem na zakwaszenie ziemi napisałam Ci w moim wątku.
Ależ u Ciebie pięknie, hortensjowo i te cudne róże. Gratuluję. Pozdrawiam serdecznie.


Przepis nakazuje jednak wykonać takie zakwaszanie co najmniej na 3 tygodnie przed planowanym terminem sadzenia roślin. Nie powinno się podlewać octem już posadzonych roślin.

cyt: https://poradnikogrodniczy.pl/jak-zakwasic-ziemie-domowym-sposobem.php
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 01:16, 28 cze 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
gogo napisał(a)
Może w podzięce za jedzonko będą utrzymywać czystość? Spróbuj, ale jak zaczniesz dawać karmę to jakimś sposobem zacznie ich trochę przychodzić/ mają chyba jakiś radar, albo kocim językiem podają sobie adres wyżerki/.

Chyba jednak zostanę przy sprzątaniu. Kubełek na śmieci jest zdecydowanie większy niż portfel

Że też łapane u mnie myszy im nie wystarczają
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
gogo 14:43, 28 cze 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Dla kotów mysz jest tylko przysmakiem, a nie podstawą jedzenia. Potwierdzam, jest u Ciebie pięknie.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 16:12, 28 cze 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Dzięki Ewo za te informacje. Podlałam tym octem wszystkie moje hortensje . Starsze, 8 letnie to taką dawką jak było napisane czyli 1 szklanka octu na 4 litry wody. A młode to pół szklanki octu na 1 dużą konewkę czyli 8-9 litrów. Na razie tylko młode padły - 4 sztuki, 2 ogrodowe i 2 Limelighty. Zobaczymy co będzie z pozostałymi. Szkoda bardzo byłoby mi tych hortensji bo lubię je. Ale trudno. Muszę obserwować. I może teraz dużo podlewać?
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies