Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Białymstokiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Białymstokiem

kris_bialystok 08:51, 21 maj 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268

doszły też żuraweczki na przedogródek

nie mogę się doczekać końca czerwca aż poprzecinam bukszpany







____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
ana_art 15:15, 21 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a dlaczego takim łukiem?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
kris_bialystok 16:20, 21 maj 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
wiedziałem, że padnie to pytanie

po pierwsze zawsze wzorowałem się na Danusiowym nowoczesnym przedogródkiem - ale takiego nie zrobię z oczywistych względów

ale po jego wykonaniu mam jakieś odczucia, że nie jest źle i przypomina mi tamten ideał

tam było trochę inaczej - i inny kolor - a zygzak ....ustawiałem rózne opcje i ta mi miała jakiś charakter - wiem, że to łamię tą geometrię i niby jest niekonsekwentne - ale każde inne ułożenie było zbyt nudne i oczywiste

może jak z innymi łykami kiedyś i to zmienię - na razie jestem bardzo zadowolony - to taki nietypowy - może dziwny ale dla mnie oryginalny "wygląd z pazurem"



____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
ana_art 16:41, 21 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Krzysiu wiesz moje pytanie nie jest zarzutem zdziwił mnie bo pamiętam jak projektowaliśmy pierwsze rabty i wszęzie masz proste linie i proste nasadzenia a tu taki łuczek
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
kris_bialystok 16:45, 21 maj 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
zlikwidowałem łuki gdzie się dało - i trzymam się geometrii dalej

ale tu akurat jakoś nie pasowało mi zrobić w taki oczywisty sposób - ale ja już widać tak mam zawsze chcę trochę zrobić po swojemu - tak jakby nie zrobił raczej nikt inny

na szczęście zawsze będzie można to skorygować

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Efffa 16:46, 21 maj 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
kris_bialystok napisał(a)
zawsze chcę trochę zrobić po swojemu - tak jakby nie zrobił raczej nikt inny




Popieram w pełni!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
ewelaa74 15:21, 26 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Witaj,
sporo pracy włożyłeś Ale efekty widać.
Ścieżka z kamienia - REWELACJA! Cały czas marzę o takiej ale jakoś nie mam fizycznej siły żeby przytachać kamulce od kamieniarza i potem ułożyć

Mam prośbę - czy mógłbyś sfotografować swoją śliwo-wiśnię i pokazać jak teraz wygląda?
pozdrawiam
Ewela
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
kris_bialystok 09:08, 02 cze 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
śliwa wiśniowa jest jeszcze w tym roku nie przycięta - więc dość duża... i się mocno macha na wietrze



i jeszcze kilka dzisiejszych fotek










mam problem z moim drzewkiem perzy tarasie - tak jak podejrzewałem niby proste, nie wymagające - ale nie wiadomo czemu po zimie połowa gałęzi jest sucha - także za rok na pewno coś innego tam muszę podmienić - macie propozycje? na efektowne - średnio duże drzewo?



i na koniec - część owocowo-warzywna







i jak widać po zdjęciach - czas dziś na koszenie trawnika
nie idzie mi w tym roku - słabo przycięte krawędzie - z chwastami średnio sobie radzę - mnóstwo grzybów kapeluszowych - przez deszcze ciężko było kosić regularnie
a koszę wysoko i nie skoszenie po 4 dniach już nie idzie tak fajnie...

muszę też chyba zbadać glebę bo nie wiem czy mam teraz nawozić - była saletra - była Polifoska...i teraz czego brakuje najbardziej? nie wiem





____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
omelka1 09:36, 02 cze 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Piękne równiutkie ,prościutkie kańciki.Trawnik gęsty i soczysty i chyba tak dla kokieterii narzekasz że Ci nie idzie.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
kitek81 22:26, 02 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
trawnik pierwsza klasa, kanciki są, chwastów nie widzę! nie wiem, czemu narzekasz! super jest
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies