Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Białymstokiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Białymstokiem

UlaB 23:37, 08 lip 2015

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
kris_bialystok napisał(a)
te i zebrinusy kupiłem na plażowej - mieli jeszcze z 5 hatunków

czasmi fajne trawy bywają na sokolej

ale nawet w leroyu cos się trafi jak p ten mały czarny konwalik czy tam jak go zwą


To dorzuce Ci do pakietu nieco fajniejsze miejsca trawowe - szkółka w Fastach i w Choroszczy bylinówka na Kościuszki (jakies trawska tez mają ale juz nie patrze na trawy ).
Sokolą w tym roku jak na razie odradzam - takiej biedy jak w tym roku jeszcze tam nie widziałam - moze coś dostawią.... i jakoś drogo sie tam zrobiło na moje oko.
Osiedlowy mam Euro i Marek przy A. (własnie, w Marku tez zdarzają sie niezłe trawy w dobrej cenie, zwłaszcza miskanty i trzcinniki).
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
kris_bialystok 08:38, 09 lip 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
staram się zaglądać wszędzie - akurat te co wymieniłem mam blisko domu

w Fastach byłem w tamtym roku i o ile to ta szkółka to mi sie tam mało co wtedy podobało ale nie pamiętam jaki to był okres

do Choroszczy nigdy nie po drodze - a raczej jeżdżę spontanicznie po pracy
ale kiedyś tam zawitam

dzięki za info


____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
kris_bialystok 08:30, 21 lip 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268








nie pamiętam czy chwaliłem się piaskownicą dojechał właściwy piasek - ale wciąż go mało


____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
blackstork 11:21, 21 lip 2015


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Fajny sposób na miejsce dla dzieci - w jaki sposób je zrobiłeś? Czy zbierałeś ziemię, czy po prostu na ziemię wsypałeś piasek i jaką wartstwę? Czym jest ogrodzona oddzielona piaskownica od grysu to są jakieś deski kamienie? Ile piasku Ci weszło i jaki piasek zamawiałeś?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
kris_bialystok 11:36, 21 lip 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
blackstork napisał(a)
Fajny sposób na miejsce dla dzieci - w jaki sposób je zrobiłeś? Czy zbierałeś ziemię, czy po prostu na ziemię wsypałeś piasek i jaką wartstwę? Czym jest ogrodzona oddzielona piaskownica od grysu to są jakieś deski kamienie? Ile piasku Ci weszło i jaki piasek zamawiałeś?



to jest docelowe miejsce pod basen - ma niecałe 25 m2 - czyli coś 5x5 m

całość jest oddzielone od trawnika borderem (tym czarnym plastykowym) a w rabatach palisadami bo tam jest wyżej

finalnie będzie po całości obsypane kamykami (grys tygrysi - szary) - tylko do basenu będzie ścieżka z tych dużych kamieni + mnóstwo nasadzeń (głównie traw) dookoła

dzieci na basen za małe - więc postawiłem tam domek i pał pomysł na piaskownicę skoro i tak potem fajnie, żeby pod kamieniami był piasek co by lepiej rozchlapana wodę wchłaniał

na razie odciąłem borderem pasek około 70 cm od stron trawnika i tam dałem ten docelowy grysik - na nim z jednej strony buszkapny z drugiej zebrinusy

od strony piasku dałem te duże kamienie (ścieżkowce) żeby nie można było kopać przy samym grysie - dzięki temu mniej się roznosi piach na ten grys a na trawę to praktycznie "nie dochodzi"

w części gdzie nie ma domku wykopałem około 20-30 cm ziemi - dowiozłem tam kilkanaście worków piasku z pola - taki ładny żółty piasek - bez chwastów - niby idealny

niby bo dokupiłem tonę piasku tego bielszego - jak z plaży nad morzem idealny do robienia budowli - dosypałem go w tej części gdzie kopią - myślę, że tak z 10-15 cm

ot i cała historia





____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Gosia_S 16:27, 22 lip 2015


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Zamurowało mnie Super efekt
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
iwonkap 20:26, 04 sie 2015

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
kris_bialystok napisał(a)





Mam pytanie czy pamiętasz ile ostatecznie posadziłeś tu bukszpanów na ty Z ??
Strasznie mis ie podoba ten układ i mysle jak go przeymcic u siebie
kris_bialystok 09:44, 05 sie 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268

nie pamiętam dokładnie - ale coś koło 40-50 sztuk - chyba gdzieś jest zdjęcie poustawianych doniczek - można policzyć


właśnie wróciłem z dłuższego urlopu - trawka odżyła - wszystko przeżyło i ładnie rośnie - ale pogoda sprzyjała - teraz czas zadbać o rośliny podczas tych 30+





____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
proximka 10:42, 09 wrz 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
ale pięknie wszystko wyszło. Zazdroszczę trochę bo u mnie strasznie wolno idzie zakładanie ogrodu. Ciułam na każdą roślinkę. Wstawiam twoje zdjęcia do moich inspiracji i będę podglądała
____________________
Ania-Ogród proximki
kris_bialystok 10:46, 09 wrz 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
dzięki
u mnie rośnie jak szalone - jak sadziłem wydawało mi się, że jest tak pusto - a teraz, że chyba przesadziłem z odległościami

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies