Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Białymstokiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Białymstokiem

kris_bialystok 10:55, 08 wrz 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
janina - mieszanka to graminex sport

mp-krk - nie pamiętam dokładnie - a siedze w pracy - tuję są około 50 cm od ogrodzenia i od siebie o około 70-75 cm

świerki serbskie są od siebie jakoś po 100-120 cm i od ogrodzenia chyba 70 cm - mam zamiar je mocno przycinać każdego roku, żeby ładnie uformować

choiny kanadyjskie - chyba sadziłem co 80-100 cm - raczej tak na oko - aby się delikatnie stykały - też będę je przycinał co roku - a finalnie chciałbym, żeby były jedną ścianą (akurat zasłaniającą mi taras sąsiada


wklejam też kilka dzisiejszych fotek
wrzosy które miały być białe są różowe (z 16 sztuk tylko 3 białe) - nie wiem jak oni je sprzedają

a tak to poza tym nuda - nic się nie dzieje









____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
AsiaK_Z 12:00, 08 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj. Jak widać ciężka praca się opłaciła. Trawnik i reszta PIERWSZA KLASA. A jaki widok z okien sąsiadów ??? Pozdrawiam gorąco
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
kris_bialystok 12:21, 08 wrz 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
widok od sąsiadów




bardziej od ogrodu z tego punktu podoba mi się bryła domu - ogród jeszcze nie rozrośnięty, żeby z daleka zachwycał - a jak się rozrośnie to i z ogrodzeniem więc też będzie mało widoczny (przynajmniej ta rabata geometryczna)
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
waldek727 13:35, 08 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587

kris_bialystok napisał:
założenie było takie że nie ma nic - ale jak zobaczyłem ile chwastów tam wyrasta to się załamałem i po pierwszej rabacie na każdą kolejną dawałem gazety - jest dużo lepiej

Magda_ napisała:
czyli te gazety pod korą chronią przed chwastami ??

Polecam osobom które zakładają ogród aby przeglądały również wątki w poradach ogrodniczych ,,Ogrodowiska". Krzysztof zakładając swój trawnik problemy które go napotykały rozwiązywał właśnie tam i efekty w postaci pięknej darni są widoczne gołym okiem.
O zabezpieczaniu rabat przed chwastami i destrukcyjnym wpływem agrotkaniny na rośliny i faunę glebową można przeczytać klikając w link http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom?page=63
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
AsiaK_Z 14:06, 08 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
kris_bialystok napisał(a)
widok od sąsiadów




bardziej od ogrodu z tego punktu podoba mi się bryła domu - ogród jeszcze nie rozrośnięty, żeby z daleka zachwycał - a jak się rozrośnie to i z ogrodzeniem więc też będzie mało widoczny (przynajmniej ta rabata geometryczna)


Akcja "Mówisz - Masz"
Jak wszystko podrośnie, będzie jeszcze piękniej. SUPER! Bardzo mi się podoba Pozdrawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
mp_krk 14:40, 08 wrz 2014

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Dzięki za info

A planujesz na wysokość trzymać smaragda i serbskiego w jednej linii czy zakładasz ze swierk będzie dużo wyższy?
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
kris_bialystok 14:46, 08 wrz 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
myślę, że szmaragdy będą niższe - świerki w rogu mają mi dość mocno zasłonić dom sąsiada

tak bym chciał - a jak wyjdzie - życie pokaże
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
mp_krk 15:16, 08 wrz 2014

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280


A jak się sprawuje kosiarka Makita? Szukam czegoś do 1200 zł i jest jedną z opcji...
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
kris_bialystok 15:24, 08 wrz 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
myślę, że to jedna z najmądrzejszych decyzji jakie podjąłem - nie kupując elektrycznej

mam sporo manewrowania - wydaje mi się, że wręcz bardzo dużo - a kosiarka jest lekka - kosz w miarę pojemny - koszę co 4 dni także za dużo tego nie ma - max 3 razy opróżniam kosz - na razie zero problemów - jestem bardzo zadowolony

ale nie mam porównania do innych spalinówek - mi polecił ją znajomy - i ja mogę polecić śmiało dalej
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
kitek81 14:05, 06 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
piękny dom i ogród stworzyliście wielkie gratulacje
na wątek trafiłam przez przypadek, bo przez wujka Google szukam ogrodów z prostymi liniami bardzo mi się podoba u Ciebie i ścieżka też wyszła ekstra
dodaję do obserwowanych
pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies