Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ja i mój ogródek, a może ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja i mój ogródek, a może ogród

mikina34 14:46, 06 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Dominiko, melduje się, ale ja to na żywioł zazwyczaj idę i albo mi się podoba albo nie, ale zawsze dobrym słowem wspomogę

Ale umbry uwielbiam, tylko tak jak Makusia pisze, one muszą być w odstępach, żeby ładnie wyglądały, bo razem w kupie to nie będzie efektu. Stipa u mnie w nadmiarze jest, bo ja mam piasek i wywalam wręcz, ładna jest na początku sezonu, potem kołtunieje, ale i tak lubię
Mam u siebie Daniki, będę je ciąć i otrzepywać z suchego, może nie będzie z nimi kłopotu. A trzmielinę hoduje właśnie jako obwódkę i mam jedną na kiju i jako krzew, które tnę w kulkę. O widzisz, tyle mojego
Będę podglądać
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Anda 16:34, 06 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Dominika11 napisał(a)
Co myślicie o takim zaplanowaniu rabaty przed domem - jako przedogródek



1 tuje Janedgold
2 Umbry
3 hortemsja limka
4 bukszpany/danice - co lepiej ???
5 stipa
6 bergenia flirt i hosty Fire and Ice
7 trzmielina
8 brunnera i hosty
9 szałwia


Dominiko, a bardzo lubisz Umbry?

Co do nasadzeń pod drzewami, to takie bloki nasadzeniowe trzeba lubić. Ja nie lubię. Lubię wijące się wstęgi lub powtarzające się owalne plamy. Ile ma ta rabata długości i szerokości? Nie wystarczyłyby same Limki, bez tuj?

Masz na tej rabacie i hosty, i brunnerę i stipy. Tam jest słońce czy półcień? Gdzie jest południe?

Dużo pytań, ale może będzie Ci się chciało na nie odpowiedzieć
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaBawaria 18:59, 06 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
I co, umyslilas cos ?
____________________
Zapraszam na kawe
Dominika11 20:12, 06 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Anda napisał(a)


Dominiko, a bardzo lubisz Umbry?

Co do nasadzeń pod drzewami, to takie bloki nasadzeniowe trzeba lubić. Ja nie lubię. Lubię wijące się wstęgi lub powtarzające się owalne plamy. Ile ma ta rabata długości i szerokości? Nie wystarczyłyby same Limki, bez tuj?

Masz na tej rabacie i hosty, i brunnerę i stipy. Tam jest słońce czy półcień? Gdzie jest południe?

Dużo pytań, ale może będzie Ci się chciało na nie odpowiedzieć
jeszcze nie mam Umbr.


Jestem otwarta na zmiany.

Rabata ma 12,5 x 3 metry.


Słońce jest od rana do południa.

Tuje muszą być.
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 20:14, 06 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
KasiaBawaria napisał(a)
I co, umyslilas cos ?
jeszcze niestety nie. Nie taka prosta sprawa. Komuś łatwiej coś podpowiedzieć, a u siebie nie mogę niż wymyślić
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
deszczowymaj 20:31, 06 wrz 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Dominiś widziałam że zadałaś pytanie w *projektowaniu* i tam też napisałam
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Toszka 20:35, 06 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przestrzegam przed szpalerem żółtych tuj. To bardzo trudny kolor i wiele roslin źle wygląda na ich tle. Dla przykładu: limki znikną, ale np. Pinky Winky juz nieźle, bo jest ciemna. Wszystkie zółte tuje na zimę rudzieją.
A jesli chcesz drzewa dodatkowo sadzić, to bardziej proponuję cisy dla kontrastu i towarzystwa siedliskowego (korzenie cisów nie panoszą się po całej rabacie i są głębokie co nie jest bez znaczenia).

Też zadam pytanie o nasłonecznienie rabaty z uwzględnieniem szpaleru żywopłotu. Z której strony jest południe?

Hakone potrzebuje na start ziemię mocno przekopaną z grubszą korą. Pierwszy rok trzeba podlewać. Potem tylko kiedy liście zaczną się zwijać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
frezja 09:24, 07 wrz 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Dzieje się, dzieje na tym etapie nie pomogę, bo sama działam intuicyjnie.Powodzenia.Dziewczyny widzę pomagają.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
KasiaBawaria 09:42, 07 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja jednak tez bym przestrzegala. Jako dodatek jedna tuja jest ok, ale cale tlo zolte- pomysl nad tym, bo tuje potem nie tak latwo usuwac. Na zielonym wszystko ladnie sie odbija a na zoltym znika.
____________________
Zapraszam na kawe
Zakrecona 12:46, 07 wrz 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Murek bardzo mi się podoba

Co do reszty, to laik absolutny jestem, ale naocznie stwierdziłam u dalszego sąsiada, że żółtawe tuje wyglądają gorzej niż zielone. U niego są jeszcze pomieszane, czyli 1 żółta, 1 zielona. Mnie by to trochę denerwowało, ale wiadomo gusta są różne.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies