Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

safikey 23:46, 12 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
i.....oczywiście dokupiłam kilka roślin

tak jak radziła katarzynkak
dokupiłam coś na pniu, ale nie trzmielinę tylko irgę - to nowość w moim ogródku,
dokupiłam równiez trochę traw - większych i mniejszych i to o czym marzyłam od dawna szałwię omszoną!!!


dziś popracowałam trochę z rabatą, wczoraj już przekopałam, wyplewniłam i poszerzyłam a dzisiaj ... to już udało mi się zrobić


(trawka posiana już zaczyna sie zielenić)








jutro mam sporo pracy, ale w sobotę planuję dokończyć sadzenie, założyć drewniane obrzeża - już je zaimpregnowałam, oraz wysypac wszystko korą i... cieszyć oczy


tę piekną fioletową hortensję planuje posadzić przy tarasie tam jest miłe wschodnie słónce - tu by ją mogło przypalić - a ma niesamowicie wiele kwiatów. Dokupiłam jej do towarzystwa czerwoną hortencję, kilka zurawek i myślę jak to wszystko fajnie zgrać

słodkich snów
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
katarzynkak 18:21, 13 cze 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Sliczna szałwia
Zobaczysz jak szybko sie rozrasta.
U mnie z 3 sadzonek mam po 2 latach całą rabatę. Na jesieni podzieliłam karpy i super sie przyjeły.

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
safikey 09:14, 18 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
po kilku dniach udało mi się skończyć rabatę przed domem
hurrrrrra !!!

muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z efektu - za 2 miesiące będzie widać jak wszystko się przyjęło i rozrasta

szybkie fotki:








Bardzo dziękuję za pomoc wszystkim, którzy doradzali co i gdzie posadzić, wiele mi pomogliście
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Dominika11 09:18, 18 cze 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
PIĘKNIE
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
safikey 09:19, 18 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
jeszcze kilka fotek
nie mogę sobie darować, aby się trochę nie pochwalić - bo bardzo jestem zadowolona z efektu końcowego









a jeszcze 2 tygodnie temu spokojnie rosła sobie tu trawka


udanego dnia - mega szczęśliwa Sylwia
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 09:54, 18 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Na dalszy ogień prac idzie to miejsce, to przestrzeń pomiędzy tarasem a schodami do kotłowni



posadziłam tu bez, ale zostanie on przesadzony w inne miejsce
i znowu kot Szopen na zdjęciu

takie rosliny kupiłam i wstępnie planowałam je tak posadzić, ale chyba będzie za gęsto?


stojak z surfiniami tylko na chwilę tu stoi, najczęściej stoi na tarasie

na miejscu bzu myślę o perukowcu na pniu, po obu stronach perukowca hortensje, żurawki chyba byłyby dobre od strony chodnika, aby zbytnio nie przeszkadzały przechodzić, bukszpany przy chodniku przy schodach,
a reszta roślin - nie wiem - załamka

miałam plan ale gdy ustawiłam okazuje się, że gęsto i sama już nie wiem ???






dziś po pracy zabieram się za przygotowanie ziemi pod sadzenia i impregnację obrzeży, a sadzenie planuję piątek, sobota


może coś podpowiecie, z Wami jest dużo łatwiej, macie zawsze jakieś ciekawe pomysły

pozdr s
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 10:05, 18 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
zrobiłam małą zmianę w planie rabaty

berberysy powędrowały obok perukowca na pniu a hortensje do przodu, gdzie mają więcej miejsca; rozdzieliłam lawedny i rabatę powiększyłam; pomiędzy hortensami trawa pampasowa, która pewnie wymarznie - ale wydaje mi się, że lepiej już wygląda???
granica rabaty wyznaczona wężem











nie za wiele roslin chciałabym tu jeszcze dokładać, ale może coś trzeba zmienić, podpowiedźcie, bo co wiele mądrych głów to nie jedna moja biedna....

miłego dnia raz jeszcze

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Dominika11 10:40, 18 cze 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
szałwia na wcześniejszej rabacie super

a kot tez przykuł już moją uwagę na wczesniejszych fotkach
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
safikey 10:43, 18 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Dominika11 napisał(a)
szałwia na wcześniejszej rabacie super

a kot tez przykuł już moją uwagę na wczesniejszych fotkach



Dominika marzyłam o szałwi od zawsze - teraz żałuję, że kupiłam jej tak mało a szkółka ponad 200 km stąd, ale muszę jeszcze dokupić na inne rabaty

a kot Szopen to nasz domowy pieszczoch, zachowuje sie jak pies chodzi przy nodze, za człowiekiem po całej działce

A imię jego Szopen, bo mam w domu małego pianistę i już kompozytora nawet i to jego pomysł

pozdr sylwia
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Dominika11 10:50, 18 cze 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ja ma też kota, w sumie kotkę - nasza ulubienica i pieszczoszka (na wakacjach będzie miała rok), ale jak na razie mieszkamy w blokowisku, więc to kotka domowa i spacery jedynie na smyczy i dzieci boja się jej puszczać swobodnie, żeby nie uciekła - bo byłaby żałoba. W sumie sama sie boje jak to bedzie z nią jak sie przeprowadzimy
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies