Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Dominika11 21:02, 24 cze 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
taka wierzba bardzo mi się podoba, jakie lubi stanowiska bardziej cień czy słońce???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
katarzynkak 21:43, 24 cze 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
safikey napisał(a)
rabata za domem ukończona !!!!!!!!!!!
ale radość - mega radość












dołożę jeszcze lawendy wokół perukowca na pniu, aby się ładnie rozrosła...

ale bardzo mi sie podoba


Nie było mnie parę dni, a tutaj takie zmiany
Swietnie Ci wyszła ta rabata i wiesz, te proste kształty tutaj pardzo pasują

pozdrawiam,
k
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Ewa4 23:58, 24 cze 2014


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Fajna ta rabata kolo domu.Szybko dzialasz w takim tempie to całą działkę w tym roku obsadzisz.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
safikey 11:18, 25 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Dominika11 napisał(a)
taka wierzba bardzo mi się podoba, jakie lubi stanowiska bardziej cień czy słońce???


Dominika - u mnie wierzby rosną na pełnym słońcu - taka patelnia i mają się dobrze
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Dominika11 11:32, 25 cze 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
to u mnie chyba też by dały radę - dzięki
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Malgosik 19:42, 25 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witaj

Dość dużo miejsca pod tymi wierzbami przy ulicy masz.
Niełatwe zadanie coś zaprojektować.
Jak już zaczniesz coś sadzić, to dużo roślin tam pójdzie.
Może lepiej najpierw obsadzić swoją działkę, a na ulicy utrzymywać trawnik.
Skupiłabym się na wyprostowaniu niektórych pieńków, które się przekrzywiły, może grubszy patyk?

Nasuwa się pomysł, by dać jakieś ładne, zielone tło dla tych jasnych wierzb. Gdyby coś urosło za ogrodzeniem od strony domu, spełniłoby to zadanie?????

Mi podoba się choina kanadyjska.
Danusia ją często stosuje w ogrodach.

Nie podoba mi się natomiast takie naprzemienne nasadzanie jak z tą pęcherznicą. Połączenie kolorystyczne ładne, ale połączyłabym prędzej żółte żółtymi w długi rząd i te czerwone też tak samo.
Na tle tego żółtego wierzba się zgubi i ogólnie będzie zbyt kolorowo. A trzeba by chyba wydobyć/podkreślić urodę wierzb.

____________________
Ogród na glinie
Malgosik 19:49, 25 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Gdybyś coś chciała jednak posadzić pod wierzbami, to może ująć je w 1 wspólną rabatę (długi prostokąt) i dodać koloru, np. trawy i jeżówki. Albo i coś zimozielonego, by zimą nie było łyso. Ale dużymi plamami, by nie zrobiło się pstrokato.
To słoneczne stanowisko?

Przepraszam, że tak się tu u Ciebie rozpisałam.
____________________
Ogród na glinie
safikey 12:44, 26 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Ewa4 napisał(a)
Fajna ta rabata kolo domu.Szybko dzialasz w takim tempie to całą działkę w tym roku obsadzisz.



ha ha ha może całej nie, ale choć kawałeczek

pozdr
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Dominika11 12:47, 26 cze 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ale idziesz jak torpeda
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
safikey 15:12, 26 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Malgosik napisał(a)
Witaj

Nasuwa się pomysł, by dać jakieś ładne, zielone tło dla tych jasnych wierzb. Gdyby coś urosło za ogrodzeniem od strony domu, spełniłoby to zadanie?????

Mi podoba się choina kanadyjska.
Danusia ją często stosuje w ogrodach.



Dzięki Małgosiu, że napisałaś i na pewno się nie gniewam, że napisałaś tak dużo.

Z tym przodem to mam zagwozdkę... bo niby dużo miejsca, ale M. nie pozwala mi tam nic sadzić, bo będzie miał problem z koszeniem
przed ogrodzeniem mogłabym posadzic bordowe berberysy (bez mieszania ich z żółtymi, aby faktycznie nie było za pstrokato), bo za ogrodzeniem nic nie moge posadzić - tamtędy biegną kable z prądem - więc

do wierzb właśnie założyłam nowe paliki, ale nie udało się na siłę wyprostować pieńków, choć próbowałam - spróbuję raz jeszcze

chciałabym przynajmniej w jednym miescu - zaraz między drugą a trzecią wierzbą przesadzić floksy szydlaste, we wrzosowisku strasznie mi się rozrosły i zarastają mi wrzosy, a tak posadzę te 5 rodzajów obok siebie tworząc taki kolorowy kobierzec
a pod wierzbami pozostanie pusto

może takie rozwiązanie M przyjmie, bo szkoda mi je wyrzucić...???

rabata o której piszesz z trawami, owszem byłaby fajna, bo lubię takie rozwiązania, ale wiąże się to z nowymi zakupami - a obiecałam M. na razie pass na zakupy- oszczędzamy na wakacje w październiku, więc mam zakaz odwiedzin sklepów ogrodniczyć, bo co wejdę do sklepu to zostawiam tam 90zł, 170 zł, 130 zł, 220 zł i tak w kółko co parę dni - M. twierdzi, że to uzależnienie od kupowania roslin!

Więc ustaliłam, że jedynie posadzę coś przed ogrodzeniem (głównie aby przysłonić nieduże prześwity pod ogrodzeniem) i to koniec zakupów w tym roku, reszta jest w planie na przyszły rok.

do tego czasu moja ulubiona czynność - plewienie




____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies