Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony salonik :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony salonik :)

bleebla 18:34, 17 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Pięknie jest ! Jetsem pod wrażeniem jak wszytko podrosło w 2 lata
____________________
Aga - Mała eLeczka
polowka 18:43, 17 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Cześć! Też mam zielony salonik☺ Mam pytanie o klon palmowy. Czy Ty masz dużo słońca w miejscu gdzie on rośnie czy nie koniecznie?
____________________
wąski cienisty przedogródek
martuha 20:04, 17 maj 2016


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 104
Aga, rzeczywiście, na tej glinie urobionej z obornikiem i piachem wszystko super rośnie

Klon na razie siedzi w donicy . Słońca mam tu dość dużo (południowy-zachód), dlatego liczę na trochę cienia, który da wiąz, kiedy podrośnie i zrobię z niego parasol








____________________
Między sosnami*** Mój zielony salonik :)
sylwia_slomc... 23:11, 09 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Bardzo fajnie tą bombonierkę skomponowałaś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
fasola 10:32, 12 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Bardzo ładny pokoik. Jaką różnicę widać między Twoimi tujami i drapakami od sąsiada. Pielęgnacja robi swoje.
Może dosadź hortensje bukietowe lub drzewiaste, kolor byłby długo i warunki by im pasowały. Białe kwiaty kaliny ładnie się wyróżniają na tle reszty.
Tak mi jeszcze przyszło do głowy, żeby zamiast planowanego klona posadzić świdośliwę. Nieduża, "potargana", piękna w fazie puszczania liści (ma takie włochate paki) i kwiatów, potem jadalne owoce w kilku kolorach (od różu po granat) i ślicznie się przebarwia jesienią. Ładny pokrój gałęzi zimą i mało kosztuje.
Ja mam ich sporo w ogrodzie i czekam aż się rozrosną, a pierwsze trafiła do mnie przez przypadek trzy lata temu i się zakochałam.

Jakbym miała wybrać tylko kilka roślin to ogrodu to dopiero byłoby wyzwanie...
____________________
Fasola Igielnik
martuha 18:32, 12 lut 2018


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 104
Sylwia, Fasolka, witajcie
Zapisuję świdośliwę, lubię rośliny ozdobne cały rok, stąd ta kalina, która cudnie kwitnie wiosną i przebarwia się jesienią, tylko owoców nie zawiązuje. A miało być pięknie cały rok
Niestety musiałam usunąć wiąza drobnolistnego, bardzo duży urósł, zaczął się pokładać na brabanty, zdominował salonik. Przycinałam go ale niewiele to dało.
Może spróbuję z klonem, a wokół niego jakieś kępki karmnika ościstego, niskich traw, trochę kamieni
Późnym latem - klon nadal w donicy...
wieeem, muszę popracować nad trawnikiem




____________________
Między sosnami*** Mój zielony salonik :)
AgataM 18:37, 12 lut 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Przytulny, zielony pokoik stworzyłaś Małe jest piękne Pozdrawiam gorąco
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Efffa 07:49, 15 lut 2018


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Ale się wszystko ładnie rozroslo
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 07:53, 15 lut 2018


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
A co do traw o których pisałaś,to naprawdę będziesz zadowolona.Masz już jakieś wybrane?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
koliber 09:21, 15 lut 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Taki mały i taki ładny
____________________
Zielona przestrzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies