Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa zachciewajka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa zachciewajka :)

Kasial 14:14, 13 lut 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Krakus daj linka gdzie znajdę tą wędzarnie i przepisy. Ostatnio jestem mało ogarnięta na O. tylko podczytuję watki i uciekam.

W ogóle to byłam w ogrodniczym i nakupiłam nasion za 100 zł i to nie wszystko. Maaaatko gdzie ja to posadzę. Ale głównie warzywa, mam nadzieje że się opłaci
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Krakus 14:45, 13 lut 2015


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Kasial napisał(a)
Krakus daj linka gdzie znajdę tą wędzarnie i przepisy. Ostatnio jestem mało ogarnięta na O. tylko podczytuję watki i uciekam.

W ogóle to byłam w ogrodniczym i nakupiłam nasion za 100 zł i to nie wszystko. Maaaatko gdzie ja to posadzę. Ale głównie warzywa, mam nadzieje że się opłaci


http://www.ogrodowisko.pl/watek/2920-pomysl-na-ogrod

strona 3 się zaczyna wędzarnia.
strona 10 wgłębnik (zrozumiesz o co mi chodzi jak zobaczysz )

Przepis jest gdzieś później ale sobie nie zapisałem na której stronie. Mam skopiowany do worda u Syli to było jakoś kilka postów...musisz przebrnąć prze pierwsze 70 stron i powinnaś znaleźć

a co ciekawego na kupiłas?
____________________
Zielonym do góry...
Kasial 15:12, 13 lut 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Krakus dzięki za link zaraz przejże

Kupiłam pomidory malinowe, koktajlowe, cherry, rzodkiewkę, ogórki, szpinak, buraki,seler, marchewkę, szparagi (będę robiła szparagarnie ) różne zioła, kfiatki cynię, dzwonek ogrodowy, dzwonki irlandzkie, gipsówkę, mieczyki i nie pamiętam co jeszcze. Chcę jeszcze żółty łubin i pewnie coś jeszcze wymyślę
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Gocha 17:57, 13 lut 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Kasial napisał(a)
Krakus dzięki za link zaraz przejże

Kupiłam pomidory malinowe, koktajlowe, cherry, rzodkiewkę, ogórki, szpinak, buraki,seler, marchewkę, szparagi (będę robiła szparagarnie ) różne zioła, kfiatki cynię, dzwonek ogrodowy, dzwonki irlandzkie, gipsówkę, mieczyki i nie pamiętam co jeszcze. Chcę jeszcze żółty łubin i pewnie coś jeszcze wymyślę


Kasiu a jaki kupiłas szpinak- ja bardzo polecam szpinak nowozenancki- sieję go już od paru lat. A w tym roku kupiłam jakąś sałatę szparagową -mają taką wysoką łodygę bez liśki podobną do szparagów- tak przynajmniej jest napisane.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Kasial 11:13, 16 lut 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Gocha napisał(a)


Kasiu a jaki kupiłas szpinak- ja bardzo polecam szpinak nowozenancki- sieję go już od paru lat. A w tym roku kupiłam jakąś sałatę szparagową -mają taką wysoką łodygę bez liśki podobną do szparagów- tak przynajmniej jest napisane.


Gocha dzięki za podpowiedź, muszę namierzyć i zakupić. Sałata szparagowa to ciekawe.
Nie wiem jaki szpinak kupiłam zdawałam się na sprzedającego. Prosiłam o łatwe w uprawie
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Gocha 11:48, 16 lut 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Kasial napisał(a)


Gocha dzięki za podpowiedź, muszę namierzyć i zakupić. Sałata szparagowa to ciekawe.
Nie wiem jaki szpinak kupiłam zdawałam się na sprzedającego. Prosiłam o łatwe w uprawie


Kasiu ten szpinak nowozelancki bardzo polecam. Ja parę lat temu kupowałam od faceta na targu i bardzo mi smakował. Jak jest młody to zjada się całe pędy. On się przez całe lato rozkrzewia, wypuszcza nowe pędy i te sie zcina. Jak już trochę zdrewnieją łodyżki to obrywam same listki ale zcinam gałązki. I on jest aż do mrozów. W ostatnim roku nieiwele mi go zeszło bo kret mi zrył w warzywniku. Myślę że może miałam z 6 wschodów- w takim jednym gniazdku po kilka roślinek. To miałam całe siaty tego szpinaku i rozdawałam. A tą sałate jak nie zapomnę to zrobię zdjęcie torebce z nasionami to zobaczysz jak wygląda.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Kasial 12:17, 16 lut 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Gosiu zrób zdjęcie będę wdzięczna
Jak dojadę do domu sprawdzę co za szpinak kupiłam Jak inny to mknę do sklepu i kupuję z Twojego polecenia. Szpinak uwielbiam w każdej postaci. Dodaje zamiast sałaty do kanapek. Kupuję pakę raz w tygodniu.
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Gocha 20:43, 17 lut 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Wrzucam u siebie fotki nasionek.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Kasial 09:49, 19 lut 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Gosiu dopiero wczoraj zajrzałam do mojego szpinaku. Się okazało, że jest ten o którym mi mówiłaś!!! Ha! już czuje jego smak
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
waldek727 04:19, 14 mar 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Kasiu.
Wywiało Cię z domu?
Niedługo minie miesiąc jak nie ma Cię z nami.
Nie zapomnij posadzić czosnku w ogrodzie bo pesto Ci nie będzie smakowało.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies