Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

kasia_w 10:15, 16 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
a pomysł i projekt ogrodzenia mój
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Karolinek 11:23, 16 paź 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Mamy podobne marzenia, taki dom z elementami ceglanymi chciałabym...
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
kasia_w 12:21, 16 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
marzyć można...ale na co dzień staram się cieszyć tym co mam
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 14:32, 24 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
bql3 napisał(a)


Kasiu,

Na krety jest wiele sposobów i odstraszaczy ale najważniejsze aby te "wulkany" (jak ja je nazywam) po kretach na ogrodzie nie zostawiać bo nie ładnie to wygląda i należy rozplantować a ziemię usunąć - najlepiej tam gdzie masz "dołki".
Zaś samego kreta można przegonić na różne sposoby - od zakupienia odstraszaczy jak to zrobili Twoi sąsiedzi, ale ja mam dla ciebie zgoła inny sposób tani i skuteczny:
Otóż kupujesz w sklepie rybę surową ( najlepiej śledzia )i tę surową rybę wkładasz głową w dół w otwór który wykonał kret i zasypujesz go tą ziemią z kopca.
A działa to w ten sposób, że rozkładająca ryba a tym przypadku śledż najlepiej się do tego nadaje, gdyż wydziela tak nieznośny fetor przy rozkładzie oraz rozprzestrzenia się po krecich korytarzach tak skutecznie że intruz wyniesie bardzo szybko - gwarantuję Ci to.
Ta metoda to nie żart, sposób tani prosty i skuteczny.

pozdrawiam

Janie
to działa!!! Śledzia nie miałam, ale kupiłam na obiad pstrągi, dekapitowałam je a mąż zakopał głowy w krecich norach. I udało się ! Kilka dni minęło, kret pojawił się jeszcze ze 2 razy i wyprowadził się z mojego ogrodu Świetny, tani, ekologiczny i humanitarny sposób na skłonienie kreta do przeprowadzki.

Wielkie dzięki i polecam wszystkim !
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 14:34, 24 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Janie
to działa!!! Śledzia nie miałam, ale kupiłam na obiad pstrągi, dekapitowałam je a mąż zakopał głowy w krecich norach. I udało się ! Kilka dni minęło, kret pojawił się jeszcze ze 2 razy i wyprowadził się z mojego ogrodu Świetny, tani, ekologiczny i humanitarny sposób na skłonienie kreta do przeprowadzki.

Wielkie dzięki i polecam wszystkim !
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
lojalna_ 14:45, 24 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Swietne metody

Dobrze ze Wy sie nie wyprowadziliscie hihi

Kasiu ogrody zaczynaja zasypiac a tematy ostatnio tylko nalewkowe buziaczki
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
kasia_w 14:47, 24 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
no tak...do nas zapaszek nie dotarł (jeszcze ? . I co my biedne będziemy robić do marca? siorbanie nalewek może się źle skończyć
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 14:48, 24 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Jolu, ładniutki wianek Bardzo ładne wianki w obi wczoraj widziałam, nawet jeden zakupiłam. Ale sam w sobie taki jest ładny że nie pozostawia mi miejsca na własną inwencję...
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Matyldowo 20:52, 24 paź 2014


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
hEJKA , przyszłam się przywitać i podziwiać , ciekawy pomysł na kreta tylko czy koty nie będą pierwsze ? u mnie ich w okolicy sporo i często goszczą się u nas.
____________________
Matyldowo
Toszka 21:07, 24 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kot śmierdzącej ryby nie ruszy... kot lubi świeżutkie jedzenie. Padlina nie dla kota.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies