Gdzie jesteś » Forum » Oświetlenie » Lampy solarne

Pokaż wątki Pokaż posty

Lampy solarne

Sebek 22:27, 16 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Osobiście w zeszłym roku i wcześniej bardzo je polubiłem i mam ich kilkanaście, najbardziej podobają mi się z nierdzewki. Lecz mam dylemat - czy będą pasować do nowego otoczenia u mnie na "trójkącie" czy je wykorzystać po drugiej stronie domu
A czy Wy macie je u siebie, co o nich myślicie?

Tutaj nie ma ich dokładnego zdjęcia, ale widać je w tle jak były ułożone w 2010

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 22:29, 16 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
widać widać) moje już świecą)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 22:32, 16 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja swoje chowam na zimę, wczoraj we wyjąłem w wiaderku na zewnątrz, ciekawe czy będą działać?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 23:24, 16 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja moje wsadziłam tydzień temu zaraz wyjrzę ile działa? 5 są chyba 4 letnie)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
malwes 09:38, 31 paź 2011


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Sebastian - jak one Ci się sprawują zimą? Miałeś szanse już sprawdzić, czy to pierwszy sezon będzie?
Bo jednak czas naświetlania krótszy i ciekawi mnie do której będą Ci świecić już po zapadnięciu zmroku?
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Sebek 19:28, 31 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
malwes napisał(a)
Sebastian - jak one Ci się sprawują zimą? Miałeś szanse już sprawdzić, czy to pierwszy sezon będzie?
Bo jednak czas naświetlania krótszy i ciekawi mnie do której będą Ci świecić już po zapadnięciu zmroku?


W zeszłym roku wszystkie schowałem - ale wiosną dużo nie zadziałało. Teraz sprawdziłem i ani jedna się nie świeci.

Według mnie już lepiej kupić stałe oświetlenie.

Jeśli jest cały dzień słoneczny to będą świecić do około 2 - 3
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
malwes 21:18, 31 paź 2011


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Szkoda
Tak właśnie myślałam, że z zimą to one się nie polubią. No cóż, trudno.
Dzięki Sebastian za odpowiedź.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Gardenarium 21:10, 02 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Sebku, ja także uważam, że lepsze jest oświetlenie na stałe. Lampy solarne mają to światło bardzo nikłe a w dodatku zimnoniebieskie.

Kasia dostała w prezencie, ale nie jest z nich zadowolona. Przy wtykaniu w ziemię kilka od razu się złamało.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
blyxa 22:11, 13 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Szczerze mówiąc to ja ich bardzo nie lubię.
Kusza bardzo niskimi cenami - ale moim zdaniem nie spełniają swojej roli.
W ogrodzie oświetlonym w nocy tylko lampami solarnymi jest zwyczajnie ciemno.
Jako element dekoracyjny - mają bardzo zimne światło - i w nocy jak dla mnie nie daje to przyjaznego wrażenia.
Czasem oczywiście "lepszy rydz niż nic" - ale jeśli ktoś ma możliwość montażu zwykłych lamp, optowałabym za zwykłymi
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
Gardenarium 10:15, 14 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Popieram jak najbardziej tą opinię. Takie lampy niczego nie podświetlają.

Zadaniem oświetlenia w ogrodzie jest wydobywać urodę roślin, zapewniać bezpieczeństwo, podświetlać schody czy ścieżki, krawędzie schodów i podjazdów - a przy lampach solarnych nie da się tych celów uzyskać.

Lampy nie powinny być w ogóle widoczne, tylko rośliny które one podświetlają.
Tak sobie wyobrażam oświetlenie ogrodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies