Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu...

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu...

MamaMagda 09:50, 23 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
MAD napisał(a)


Ostatnio z uporem maniaka robię sadzonki wszystkiego czego się da. W kwietniu powstała szkółka bukszpanów (po ostrym cięciu moich przerośniętów "bonsaików"), powtykałam też cisy. Kilka dni temu robiłam sadzonki trzmieliny biało-zielonej i żółto-zielonej. Krótko mówiąc włączyłam "opcję oszczdnościową".


hehe ja też w tym roku zrobiłam szkółkę trzmieliny i bukszpanów! żałuję tylko, że nie zrobiłam tego samego z hortensjami limelight bo mam ich sporo i mogłam mieć duużo sadzonek a przegapiłam
ale za rok będzie też szkółka limek
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Scarlet08 11:09, 23 maj 2014

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 22
Witaj, piękny dom
MAD 11:49, 23 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Witajcie!

Zielona napisał(a)
Witaj, Magdo.
Mam działkę o powierzchni 3000m, mam dwie Córeczki, które najbardziej cieszą się z trawnika powstałego po 6 latach od wprowadzenia i mam.... puste rabaty, które od tej wiosny zaczynam zapełniać zaplanowanymi przez siebie roślinami. Nie mam projektu, nie mam wielkiej wiedzy, ale mam chęć do nauki i... popełniania własnych błędów. Mam też nadzieję, że i w mojej i w Twojej ogrodowej przygodzie powstaną miejsca, które będą naszym rodzinnym zielonym azylem. Trzymam kciuki i będę kibicować.

To widzę, że "jedziemy na tym samym wózku... Powodzenia! Pozdrawiam!
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 11:51, 23 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
MamaMagda napisał(a)


hehe ja też w tym roku zrobiłam szkółkę trzmieliny i bukszpanów! żałuję tylko, że nie zrobiłam tego samego z hortensjami limelight bo mam ich sporo i mogłam mieć duużo sadzonek a przegapiłam
ale za rok będzie też szkółka limek


Polowałam na limki w tym roku ale paskudny takie liche mi się trafiały. Taka w miarę przyzwoita niezbyt duża kosztowała 100,-. Będę polować dalej, a potem "szkółkować" Ciekawa jestem ile z tych boksów i cisow mi sie przyjmie...
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 11:56, 23 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Dziś mam dzień wolny - jak każdy piątek. Starszy w przedszkolu, Młodszy miał drzemkę, więc czyściłam miejsce pod ich plac zabaw. Muszę w tym tyg. skończyć żebyśmy przed jesienią wyrobili się z postawieniem placu, który od 2 miesięcy zawala nam garaż.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MamaMagda 12:16, 23 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
MAD napisał(a)


Polowałam na limki w tym roku ale paskudny takie liche mi się trafiały. Taka w miarę przyzwoita niezbyt duża kosztowała 100,-. Będę polować dalej, a potem "szkółkować" Ciekawa jestem ile z tych boksów i cisow mi sie przyjmie...


no cos Ty 100 zł!? ja przez allegro kupiłam w ubiegłym roku - całkiem ładne okazy za 12 zł!
W ubiegłym roku nie kwitły wprawdzie, ale urosły ponad 3 razy i w tym roku będę miała meeega kaskady kwiatów z nich
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
hanka_andrus 12:30, 23 maj 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nareszcie chwilka odsapki, zaglądam do nowozaciężnych. Nie obiecuję codziennych wizyt, ale ciche podglądanie przy okazji masz ode mnie zapewnione.
Dobrze,że miałaś teren na gromadzenie roślin w trakcie budowy, teraz umiejętnie /szybciorem/ pokombinujesz i wyjdą piękne rabaty.
Jak zobaczyłam ten mur, to miałam wrażenie,że pójdziesz w angielskie klimaty, taka długa rabata wielopoziomowa mnie się marzy, ale nie mam terenu.
Czy wiesz jaka to jest trawka co ją sadziłaś z vanilkami? Jakiś carex?

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia w dopieszczaniu zieloności.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
EdytaB 12:50, 23 maj 2014


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
Wita,
skoro z okolic Danusiowych to tak jak ja

Ogród widzę ma potencjał duuuży, jeziorko świetne, na stałe czy tylko okresowe po roztopach?
Jak zwykle o duuużo fotek prosimy
MAD 12:58, 23 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
hanka_andrus napisał(a)
Nareszcie chwilka odsapki, zaglądam do nowozaciężnych. Nie obiecuję codziennych wizyt, ale ciche podglądanie przy okazji masz ode mnie zapewnione.
Dobrze,że miałaś teren na gromadzenie roślin w trakcie budowy, teraz umiejętnie /szybciorem/ pokombinujesz i wyjdą piękne rabaty.
Jak zobaczyłam ten mur, to miałam wrażenie,że pójdziesz w angielskie klimaty, taka długa rabata wielopoziomowa mnie się marzy, ale nie mam terenu.
Czy wiesz jaka to jest trawka co ją sadziłaś z vanilkami? Jakiś carex?

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia w dopieszczaniu zieloności.


Witam! Miło mi, że zajrzałaś do mnie. Co do trawkę to mam 3 rodzaje. Tą biała wysoką, niską, o szerszych listkach zielona z białym obrzeżem i jeszcze taka bidę, której tnie widać na zdjęciach: cienkie listki zielona z zewnątrz, jasny pasek w środku. Ale nazw za diabła nie pamietam. Kupiłam je z 8 lat temu. Rozrosły się do wielkich kęp i w tym roku uszczknelam z nich trochę i wsadzilam na te rabatę.

Nie wiem też czy bedę ryzykowała przesadzanie roślin ze starej części. Niektóre z nich były wsadzanie nawet ponad 10 lat temu. Czy takiego większego Rh da radę ruszyć po takim czasie bez uszczerbku dla jego"zdrowia"? Moje klony zawędrowała na te jedna rabatę bo w innych miejscach przemarzały. Spisane już były niestety na straty (dlatego tak w kupie posadzone), a tu niespodzianka.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 13:02, 23 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
EdytaB napisał(a)
Wita,
skoro z okolic Danusiowych to tak jak ja

Ogród widzę ma potencjał duuuży, jeziorko świetne, na stałe czy tylko okresowe po roztopach?
Jak zwykle o duuużo fotek prosimy


Witam serdecznie! Jeziorko pojawia sie po roztopach i większych deszczach. W zimę mieliśmy prywatne lodowisko. Miejsce to "zbiera" wodę z działki. Ale wyglada malowniczo, wiec rozważam tam w przyszłości oczko wodne. Tyle tylko, ze niedaleko rosną brzozy... Docelowo pewnie brzozy pójdą out bo chorują. Pienik wierzbowy je dorwał i muszę z nim powalczyć.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies