Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu...

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu...

MamaMagda 13:39, 22 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
witaj po woli i do celu
tylko rób przemyślanie - nie sadź jak ja wszystkiego co ładne, bo teraz muszę robić mega rewolucję
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Sebek 13:49, 22 maj 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj, na początku pochwalę dom-jest piękny A zdjęcia robisz genialne, więc czekam na ciąg dalszy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MAD 14:15, 22 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Witajcie! I sam Sebek do mnie zawitał. Czy maturalne kciuki można już puścić?

"Dzieło" z tego sezonu. Po zrobieniu prowizorycznego podjazdu miałam narzucony pas ziemi porastający chwastami. Chwila nieuwagi mojego męża i przyciągnęłam stemple pobudowlane, które wyznaczyły brzeg rabaty. Przebiegłam się po starej części działki wykopując kilka roślin z miejsc, w których nie miały szans rozwinięcia skrzydeł i voila. Już mniej straszy. Zaznaczam, że "rabata" jest tymczasowa. Do czasu zrobienia podjazdu i alejek. Taki przechowalnik w troche ładniejszej formie. Nie mogłam sie oprzeć i nabyłam za niewielką kwotę 3 lichutkie sadzonki Vanille Fraise i posadziłam. Musiałam - po tym jak zobaczyłam je w niektórych ogrodach. Chyba im się tam podoba bo szybko się przyjeły. Jedna ma już nawet pąki. Myślałam, że wyższe urosną zanim zapączkują...




Ostatnio z uporem maniaka robię sadzonki wszystkiego czego się da. W kwietniu powstała szkółka bukszpanów (po ostrym cięciu moich przerośniętów "bonsaików"), powtykałam też cisy. Kilka dni temu robiłam sadzonki trzmieliny biało-zielonej i żółto-zielonej. Krótko mówiąc włączyłam "opcję oszczdnościową".
____________________
Pozdrawiam! To tu…
dorciabe 15:09, 22 maj 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Powiem Ci, że te stemple robią niezłe obrzeża rabat Grunt to pomysłowość i "opcja oszczędnościowa"
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
MAD 15:20, 22 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
dorciabe napisał(a)
Powiem Ci, że te stemple robią niezłe obrzeża rabat Grunt to pomysłowość i "opcja oszczędnościowa"

U mnie sporo takich oszczędnościowych rozwiązań. Z gruzu pobudowlanego utwardzony został podjazd. Z palet od dachówki zrobiony stelaż pod tymczasowy dreniany taras, który obijany jest wyszlifowanymi dechami pozostałymi z budowy, "skrzynie" warzywne też z takich dech, z jakiś betonów odpadowych zrobione obrzeża rabat na "starej" części, tam też chodniczki ze "spadkowych" kafli... Ja tam lubię takie odzyski, dawanie drugiej szansy. Jeszcze mam górę kamieni które dobrze by było gdzieś wkomponować i ze 20 skrzynek drobnicy.

Zostało nam też trochę łat i murłat z budowy dachu i wykombinowałam sobie, że zrobimy z nich ogranicznik piachu na terenie przeznaczonym pod plac zabaw. Będzie wielka piaskownica!
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Agnieszka_B 21:11, 22 maj 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Przyszłam się przywitać. Piękny dom! Działka duża stwarzająca wiele możliwości. A zdjęcie domu z wodą roztopową - cudne !

pozdrawiam
____________________
zapach-ziemi
tabliczkazna... 23:32, 22 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Witaj,
Moze mam korbę nocną, ale jak patrzę na ten beton, to słyszę jak do mnie wola o to, by zaprosić zaprzyjaźnionych graficiarzy, zadać im temat i tonację kolorystyczna i niech malują...
A roślinki swoją droga bedą sobie rosły i będą zasłaniać te murale.

Bardzo ładne zdjęcia. Będę podglądać.
____________________
Marta
Donia72 23:32, 22 maj 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Witaj Pozdrawiam cieplutko
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
MAD 23:53, 22 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Witam Was dziewczyny tą "wieczorową" porą.
tabliczkaznapisem_ucze_sie napisał(a)
Witaj,
Moze mam korbę nocną, ale jak patrzę na ten beton, to słyszę jak do mnie wola o to, by zaprosić zaprzyjaźnionych graficiarzy, zadać im temat i tonację kolorystyczna i niech malują..

I to jest myśl! Ogród Danusiowy niech mi wymalują i chwacit. Rośliny zbędne. Tylko gdzie ja TAK utalentowanych graficiarzy znajdę?! Na razie to dzieciakom po kredzie w łapę i niech jadą!
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Zielona 09:10, 23 maj 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Witaj, Magdo.
Mam działkę o powierzchni 3000m, mam dwie Córeczki, które najbardziej cieszą się z trawnika powstałego po 6 latach od wprowadzenia i mam.... puste rabaty, które od tej wiosny zaczynam zapełniać zaplanowanymi przez siebie roślinami. Nie mam projektu, nie mam wielkiej wiedzy, ale mam chęć do nauki i... popełniania własnych błędów. Mam też nadzieję, że i w mojej i w Twojej ogrodowej przygodzie powstaną miejsca, które będą naszym rodzinnym zielonym azylem. Trzymam kciuki i będę kibicować.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies