Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu...

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu...

MAD 14:30, 23 cze 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Jako, że z początkiem lipca mama zabiera mi dzieciaki i będę miała wiecej czasu na ogród rozplanowuję prace związane z obsadzeniem muru.

I tu mam pytanie. Muszę przygotować rabatę. Konieczne jest jej podniesienie o ok. 30-40 cm (do wysokości 2/3 dolnego przęsła muru). Czy wobec tego zrywać darń i wyrzucać na kompost (a ziemię przekopywać widłami), czy całość "zglebogryzarkować" wygrabić co się da i na to dowieźć ziemi?

Oto mur mój "ukochany"...:


Czy ktoś mógłby mi polecić (na priv oczywiście) jakieś sprawdzone szkółki w południowo-zachodnich okolicach Warszawy. Chciałabym kupić świerki serbskie, choiny kanadyjskie i thuje Smaragd (ew. jeszcze jakaś żółta odmiana thui) na tło rabaty...
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MamaMagda 15:06, 23 cze 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
co do podwyższania rabaty i wykorzystania darni, Danusia kiedyś pisała aby odwracać trawką do dołu i przysypywać ziemią - będziesz miała maturalny kompost

poczytaj - jest taki wątek o podwyższaniu rabat
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
tabliczkazna... 15:50, 23 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
MAD napisał(a)
Dzisiaj w pracy chowam pazury. Koszmar.


Ja od wiosny nie miałam ani razu pomalowanych, nie mówiąc już o tym, jak wielokrotnie z godnością znosiłam spojrzenia kierowane w stronę mojej "żałoby za paznokciami" po dniu spędzonym na kopaniu i sadzeniu. Doskonale więc Cię rozumiem.
Ale wiedz, że te wszystkie damy z apartamentowców, nie napiją się kawki o szóstej rano na tarasie, który kiedyś na pewno w końcu obrośnie roślinnością i będą tam przylatywać motyle…
A jeśli któraś mówi, że ma ogród i w nim pracuje i jeszcze do tego ma piękne pazury, to łże! )) A jeśli do tego ma małe dzieci, to łże do kwadratu. Albo ma wehikuł czasu
____________________
Marta
Loosiuu 19:44, 23 cze 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
http://www.zszp.pl/?id=201&lang=1
Tu na pewno coś znajdziesz ciekawego w okolicy
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
MAD 23:05, 23 cze 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
MamaMagda napisał(a)

poczytaj - jest taki wątek o podwyższaniu rabat

Dzięki! Poczytałem i ulżyło mi, ze nie muszę zwozić tej nieszczęsnej darnią na kompost. Uffff! Szkoda, ze nie odczytałam sie tego przy zakładaniu rabaty lawendowej...
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 23:08, 23 cze 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
tabliczkaznapisem_ucze_sie napisał(a)
A jeśli któraś mówi, że ma ogród i w nim pracuje i jeszcze do tego ma piękne pazury, to łże! )) A jeśli do tego ma małe dzieci, to łże do kwadratu. Albo ma wehikuł czasu

Dobrze powiedziane. Ja niestety często goniąc za dzieciakami przycupne to tu, to tam, powyrywać jakieś chwasciorki i już ręce w opłakanym stanie. Chociaż w rękawiczkach po dłuższej "zabawie" ogrodowej wcale nie jest lepiej...
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 23:13, 23 cze 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Loosiuu napisał(a)
http://www.zszp.pl/?id=201&lang=1
Tu na pewno coś znajdziesz ciekawego w okolicy

Dziękuję. To teraz wiem jakie kierunki warto obierać.

Pierwsze zakupy do obsadzenia muru za mną. Nabyłam dzisiaj 30 Smaragdow i nie mogę doczekać się weekendu. Obsadzanie zacznę od prawej strony muru. Tam będzie plac zabaw dla chłopaków trochę schowany za drzewami. Bałagan drewutniowy schowam za drewnianą ścianką po której będzie się piął bluszcz, a wzdłuż muru będą posadzone thuje. Tam też planuję hamak i miejsce do relaksu (ha, ha,ha!!!) w cieniu wierzby.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 23:13, 23 cze 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Dubelek.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 08:53, 24 cze 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
A to miejsce, w którym toczy się "akcja".

Zdjęcie z serii "przed":
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Kamajla 16:35, 24 cze 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Witaj

jeśli chodzi o żółte tuje, to Danusia poleca http://www.ogrodowisko.pl/watek/1973-thuja-aureospicata

będę miała u siebie parę takich, a także serby i szmaragdy

Pozdrawiam
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies