Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 18:50, 28 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ciąg dalszy ogródka przed domem tez jest do poprawki i obecnie wygląda tak:
Rośnie tu jodła koreańska (pamiątka po moim tacie), jabłoń chińska, którą bardzo lubię i kilka iglaków. Reszta to byliny. Jedne kwitną, drugie przekwitają, ciagle rabata się zmienia. Bodobają mi się kolory, ale byliny wprowadzają nieład. Czesto sie same wysiewają, a mi szkoda było usuwać nowe siewki.

Na końcu w rogu pozostałość po oczku wodnym, króre sama murowałam i wykładałam folią. Było super, ale jednej zimy ktoś samochodem przestawił nam murek, a oczko przestało być szczelne. To była trzecia próba posiadania wody w ogrodzie, zrezygnowałam, jesienią posadziłam tam dwie róże i obsadziłam lawendą i stokrotkami.

Chce poprawić tę rabatę. Byliny mogę przesadzić, a tutaj bym chciała, aby było tak czysto, ze smakiem i klasą, tak jak w ogrodzie u Any-art.
____________________
Ogródek Iwony II
bartek_luberda 18:54, 28 maj 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Pozdrawiam będę zaglądać ale nie pomogę Bo nie mam takich zdolnosci
____________________
Ogródeczek
Iwk4 19:00, 28 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bartku, dziękuję za odwiedziny. Ważne są chęci.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:05, 28 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
A to widok od strony ławeczki. lubię na niej posiedzić i pomarzyć.
____________________
Ogródek Iwony II
Sebek 22:43, 28 maj 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wydaje mi się, że tam gdzie jest rh pasowałyby hosty z zielono-żółtymi lub zielono-białymi liśćmi - rozjaśniłyby to miejsce
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ModraSowa 22:48, 28 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Witaj Iwono. Poczytałam, obejrzałam. Widok z ławeczki super, można pomarzyć...
Ogród masz już całkiem dojrzały, zmiany dobrze Ci pójdą.Będę zaglądała do Ciebie.
____________________
Ania Ogród to życie
paola1a 23:02, 28 maj 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Iwonka, przyszłam Cię pocieszyć w sprawie żurawek. Ja palace purple kupiłam w tamtym roku kilka sztuk, rzeczywiście tanie Nie bardzo do mnie przemawiał internetowy opis, że stara sprawdzona odmiana wolałam jakąś bardziej popularną. Ale obecnie jestem z niej ogromnie zadowolona, ładnie zimuje, ładnie się rozrasta, porozmnażałam ją już na kilkanaście sztuk i na prawdę łądnie się prezentuje. U mnie rośnie jako obwódka do kulek ze złotej tawuły i daje świetny efekt kolorystyczny. Daj jej coś do kontrastu i będzie OK
____________________
Prostokątna rabata
Iwk4 23:10, 28 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Sebek napisał(a)
Wydaje mi się, że tam gdzie jest rh pasowałyby hosty z zielono-żółtymi lub zielono-białymi liśćmi - rozjaśniłyby to miejsce

Faktycznie, na to nie wpadłam. Rozejrzę się za takimi. Super pomysł. Dzięki Sebku.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:31, 28 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
paola1a napisał(a)
Iwonka, przyszłam Cię pocieszyć w sprawie żurawek. Ja palace purple kupiłam w tamtym roku kilka sztuk, rzeczywiście tanie Nie bardzo do mnie przemawiał internetowy opis, że stara sprawdzona odmiana wolałam jakąś bardziej popularną. Ale obecnie jestem z niej ogromnie zadowolona, ładnie zimuje, ładnie się rozrasta, porozmnażałam ją już na kilkanaście sztuk i na prawdę łądnie się prezentuje. U mnie rośnie jako obwódka do kulek ze złotej tawuły i daje świetny efekt kolorystyczny. Daj jej coś do kontrastu i będzie OK


Serdecznie witam cię Paola na moim wątku i dziękuję za dobre rady. Zurawkę mam przy hortensji (kupiłam bez nazwy i nie wiem, co to za jedna) i zauważyłam, że w tym miejscu zaczyna się ładnie rozrastać. Dziś nawet pomyslałam sobie, ze jest ładna. Przy różanecznikach mam jeszcze 4 sztuki i tam na tle starego drewnianego płotu się gubi. Dosadzę ją przed Iryski, a we wrześniu będę poprawiać tę rabatę, to pomyslę o podsadzeniu nia tawułki. Wielkie dzięki
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:07, 29 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ModraSowa napisał(a)
Witaj Iwono. Poczytałam, obejrzałam. Widok z ławeczki super, można pomarzyć...
Ogród masz już całkiem dojrzały, zmiany dobrze Ci pójdą.Będę zaglądała do Ciebie.


Witam Cię Aniu u mnie i zapraszam na ławeczkę.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies