Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 00:14, 30 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Napia napisał(a)
Witam Cię serdecznie, ja również należę do początkujących, ale Twój ogród już ma pewien kształt, krzewy i bylinowe rabaty. Będę kibicować, by był taki, jak sobie wymarzyłaś.

Witaj Agnieszko. Miło mi cię gościć.
Zanim trafiłam tutaj, tzn. do ogródka Danusi i Any-art, myslałam, że jest ok. Jak zobaczyłam ich ogrody, zrozumiałam, że to, co mam - to za mało. Zakochałam się w ich rabatach, hortensjach i bukszpanach.
Zresztą był czas, kiedy miałam wiele zapału i energii. Ogród kipiał życiem. Potem, w 2010 roku we wrześniu dotknęła mnie powazna choroba. W swoim życiu na trzy lata wypadłam ... zachorowałam na oczy (rozdarcie siatkówki), musiałam uważać na siebie i walczyć o mozliwość widzenia. Życie wprowadziło pewne ograniczenia, inne spojrzenie (jednym okiem) i wolniejsze tempo. I nową tezę: Czego nie dasz rady zrobić dziś, zostaw. Zrobisz jutro. Ciesz się tym, co już masz. I pomału idż do celu.
Zapragnełam zmieniać mój ogród. I to, czego nie zdążyłam wcześniej zrobić - zrobić teraz, ale lepiej, wg wskazówek zaglądających tu osób, ogrodowiska. Część ogrodu jeszcze wcale nie jest zagospodarowana, ale wiem, że nie dam rady zrobić wszystkiego. Dlatego pokazuję najpierw to, co nie wymaga chyba dużej pracy. Od czegos przecież trzeba zacząć.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:18, 30 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ModraSowa napisał(a)
Kochana, u nas ze słoneczkiem marnie, ale mogłabym Ci przywieźć dwie gwiazdy

Ha, ha, niech będzie. A tak swoja drogą nocne z nas Marki. A rano do pracy trzeba wstać...
____________________
Ogródek Iwony II
ModraSowa 00:25, 30 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Ja lubię siedzieć nocą... w dzień mało mam czasu, mam dwóch małych Synków.
Chciałabym,żeby w nocy było widno, mogłabym popracować w ogrodzie.
____________________
Ania Ogród to życie
Napia 16:01, 31 maj 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
Iwonko, podziwiam Twoją energię i optymizm. Radość z tego, co się udało i dystans do spraw mniej ważnych. To chyba życiowa mądrość, która wyrasta z trudnych doświadczeń, a codzienne zmagania i świadomość własnych ograniczeń sprawiają, że zaczynamy doceniać rzeczy zupełnie zwyczajne, napradę cieszymy się każdym dniem, pięknym zachodem słońca, spotkaniem z przyjaciółmi, niedzielnym śniadaniem z rodziną. I możliwością tworzenia ogrodu, spędzania w nim czasu, pracy prz keiatach. Myślę, że to najlepsza terapia na wszystkie smutki i problemy. Moja ciocia przeszła podobą operację, słabo widzi, ale jej ogród jest nadal piękny, a kilka chwastów na bocznych rabatkach robi za tło i nikt na to nie zwraca uwagi. Bo przecież jest to nieistotne. Życzę, żeby ogród sprawiał Ci wiele radości ! Zawsze
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
zawitka 16:48, 31 maj 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Witaj Iwonko dobrą życiową dewizę masz ----nie dziś to jutro .Działeczka śliczna tylko dopieszczać pomału zmieniać ogrodnicy muszą być wyrwali Pozdrawiam i będę zaglądać jeśli pozwolisz ???/
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Iwk4 22:49, 01 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witam was Agnieszko i Zawitko. Dziękuję za miłe słowa, słowa otuchy. Cieszę się z waszych odwiedzin.
Agnieszko - widziałam twój ogródek. Fajnie się zapowiada.
Zawitko - będzie mi miło ciebie gościć, Zapraszam i wkrótce cię odwiedzę.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:21, 02 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Na Ogrodowisku zakochałam się w hortensjach. Zanim poznałam ich nazwy i mnogość gatunków, miałam okazję kupić 2 sadzonki hortensji ogrodowej, ale nie znam nazwy. Gdy kupowałam, nie miały jeszcze listków. Potem była taka:

Po dwóch tygodniach taka:

Druga wsadzona została bardziej na słoneczku i przypaliło jej listki, więc szybko przesadziłam ją w cień. Zaczyna mieć kwiatki:
Od szwagierki dostałam jeszcze taką mizerotkę:

Z listków wygląda inaczej i kwitnie na biało. Ciekawa jestem, jakie to będą kwiatki.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:29, 02 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
W "Maji w ogrodzie" dowiedziałam się, że można rozmnażać hortensje z patyków. Akurat moja siostra przycinała swoje hortensje: białą i różową, ale też nie znam nazwy. Wzięłam od niej patyczki. Na niektórych były juz małe przyrosty jednoroczne, więc je poobrywałam i wsadziłam do ziemi. Najpierw trzymałam na oknie w pokoju, kiedy się przyjęły i zaczęły rosnąc, postanowiłam wystawić na zewnątrz. Sprawdzałam, mają korzonki. Nie wiem, czy już wysadzać do gruntu, czy jeszcze poczekać. Z przyrostów tegorocznych wyglądają tak:


z patyków otrzymałam coś takiego:
____________________
Ogródek Iwony II
Donia72 23:40, 02 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Witaj Iwonko Jutro przeczytam cały Twój wątek, bo teraz już idę spać Zakątek z ławeczką śliczny Pozdrawiam nocną porą
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Iwk4 23:58, 02 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj Donia. Weszłam na pierwszą stronę twojego wątku i aż podskoczyłam. Masz pięknie. Jutro pooglądam sobie pomalutku. Pozdrawiam.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies