Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

marta_d 10:00, 10 cze 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Napia napisał(a)
Niedługo zakwitną aksamitki, zwane też turkami. Będzie żółto


ale aksamitek będzie u mnie ten rok chyba nie będzie najlepszy dla aksamitek, z 5 opakowań białych wzeszło mi dosłownie 25 sztuk, nasiona które zebrałam w zeszłym roku wysiałam i mają się lepiej jak te kupne..szkoda, bo nastawiłam się, że przy stolarni mały klomb z bukszpanem obsadzę białymi a tu niespodzianka..białe ciężko dostać u mnie, ale coś pokombinuję
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
agatanowa 13:33, 10 cze 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Napia napisał(a)


Agatko,
sprawdziłam i przepraszam, że wprowadziłam Cię w błąd. To Arabella,
"Betty Corning" mam w innym miejscu, wygląda jak dzwoneczki. Zdjęcie nie najlepszej jakości i słup też nie najładniejszy, ale cóż...

Moje też kupione w tym roku, pięknie zaczynają kwitnąć, na razie niczym ich nie nawoziłam, od podstawy dałam im tylko lawendy i żurawki, by zacieniały korzenie.

Za przepis na nawóz od ani-monteverde bardzo dziękuję, na pewno skorzystam, ale nie wiem , czy w tym sezonie, skoro na razie ładnie idą. Chyba wtedy lepiej je zostawić samym sobie.

Podrawiam


Aga, o tak, to mi się już wszystko zgadza, znaczy Betty Corning jest faktycznie Betty, a Arabella - Arabellą, choć muszę przyznać, że pięknie masz ją wybarwioną. Pewnie to młody, niedawno rozkwitły kwiatek? Arabellkę też mam, dziś odkryłam, że przedwczorajsze wiatry ją połamały. Liście nie zwiędły, więc może nie będzie biedactwo musiało zczynać prawie od nowa.
Arabellkę widziałam ostatnio w warszawskim zoo, ujmująco okrywała jakieś jałowce. U mnie też rosnie za jałowcem, ale płożącym, więc nie ma wysokiej podpory.

Co do anturazu, w którym przedstawiłaś Betty Corning, czyli słupa z żelaznym okuciem malowanym na niebiesko, to jest on według mnie bardzo dobrym tłem, co więcej ze szlachetnego materiału - drewna, do tego wielce fotogenicznym

Co do miksturę od Ani-monteverde, to nie jest to nawóz, to jest lekarstwo zapobiegające najgroźniejszej z przypadłości powojników, tj. uwiądowi. Odkaza ziemię przy korzeniach rośliny. Decyzja nalezy do Ciebie.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 13:38, 10 cze 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
ładnie ukwieciłaś taras
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Napia 22:27, 10 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9039
marta_d napisał(a)


ale aksamitek będzie u mnie ten rok chyba nie będzie najlepszy dla aksamitek, z 5 opakowań białych wzeszło mi dosłownie 25 sztuk, nasiona które zebrałam w zeszłym roku wysiałam i mają się lepiej jak te kupne..szkoda, bo nastawiłam się, że przy stolarni mały klomb z bukszpanem obsadzę białymi a tu niespodzianka..białe ciężko dostać u mnie, ale coś pokombinuję


U mnie tradycyjne żółte, zbierane z zeszłorocznych, wszystko wskazuje, że będzie ich naprawdę sporo Gdy zakwitną, zrobię zdjęcia.

Szkoda, że nie wzeszły Twoje białe aksamitki. Jestem ciekawa, jak wyglądałyby z ciemnozielonymi bukszpanami.Zestaw kolorów bardzo fajny, ale ja u nas też nie widziałam białej aksamitki. A może ją przeoczyłam Daj znać, co Ci się uda wymyślić.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 22:38, 10 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9039
Mam wrażenie, że mój aparat niedokładnie oddaje kolory. W oryginale Arabella ma głębszy kolor, przebarwiający się w fiolet. U mnie jednak posadzona bez żadnej podpory ma się płożyć pomiędzy innymi roślinami - szałwią, lawendą i bukszpanem. Oczywiście takie są zamierzenia, a co z nich wyjdzie, zobaczymy
Słup nie nasz i mąż kategorycznie zabronił mi go malować, bo takie miałam planyClematis w przyszłości ma zakryć choć troszkę słup, ale będzie miał dodatkową podporę np. kratownicę. Na razie musi sobie radzić bez podpory

Nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego, jak uwiąd pnączy. Jutro biegnę do apteki po nadmanganian potasu

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 22:39, 10 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9039
agatanowa napisał(a)
ładnie ukwieciłaś taras


Na razie jeszcze smutno, bo niewiele kwiatów kwitnie, ale ja je podkarmię
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 22:52, 10 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9039
Agatko, dla Ciebie kilka zdjęć z tarasu, zrobionych dzisiaj
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 22:54, 10 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9039
Pierwszy pąk na Aspirin Rose rzeczywiście delikatnie różowy
Walczę jednak z mszycami, które bezceremonialnie rozsiadły się na różach i innych kwiatach i mam wrażenie, że niewiele sobie robią z oprysków
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 22:59, 10 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9039
Moje piękności
Szałwia


Róża NN. Śliczna. A miała być różowa ...
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 23:04, 10 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9039
Wieczorne widoczki
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies