Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Kompost, kompostowanie i kompostowniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompost, kompostowanie i kompostowniki

Jagna 20:04, 10 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
to angielski jest prawie jak Twój. bardzo fajny
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Gardenarium 21:00, 10 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo fajny Najważniejsze, że pojemny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
to_ja 22:13, 01 maj 2011

Dołączył: 30 mar 2011
Posty: 11
Pwl napisał(a)
Również mam kompostownik jednak jest to po prostu "góra" gałęzi z cięcia ligustru, jakieś
przycinane iglaki, trawa z koszenia, liście z orzecha. Teraz mam problem jak się tego pozbyć
Przez te pare lat nagromadziło się tego wszystkiego i blokuje mi przestrzeń.. eh


Słyszałam,że liści z orzecha nie powinno się kompostować, wpływają źle na pozostałe resztki organiczne i nie pozwalają się im rozłożyć!
monteverde 22:22, 01 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
wynajmij rębarkę)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 00:17, 03 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pisaliśmy już o tym, ja także liście z orzecha pakowałabym do worka albo na ognisko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nielubierodz... 10:06, 20 lip 2011


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 8
Witajcie
znalazłem to forum dzięki temu, że szukałem w google obrazków kompostowników z palet
3 tygodnie temu kupiłem działkę na ROD i właśnie się urządzam. Poprzedni właściciel miał kompostownik na zasadzie plastikowej skrzyni z nawierconymi otworami, więc postanowiłem coś z tym zrobić. Miałem do dyspozycji 4 palety z których skleciłem coś takiego.
To moje pierwsze doświadczenie z takimi konstrukcjami, wylewaniem zaprawy murarskiej i w ogóle działka to dla mnie nowość...

____________________
po prostu Robi :)
hanka_andrus 10:17, 20 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj! Kompostownik cudowny,a zaprawę ,rozumiem,że dałeś tylko pod słupki?
Przydałby mi się taki .........stolarz!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
nielubierodz... 10:26, 20 lip 2011


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 8
hanka_andrus napisał(a)
Witaj! Kompostownik cudowny,a zaprawę ,rozumiem,że dałeś tylko pod słupki?
Przydałby mi się taki .........stolarz!


tak, zaprawę wylałem tylko pod słupki, żeby było stabilniej
słupki u podstawy dodatkowo owinąłem torebkami foliowymi w nadziei że dłużej ustoją czas pokaże na ile to skuteczne...
____________________
po prostu Robi :)
Sebek 11:45, 20 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Świetnie wygląda ten kompostownik
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:28, 21 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pieknie wyszło, powiem Ci że w Sissinghurts jest gorszy i stoi już kilka lat, nawet niczym nie pomalowany. Wytrzyma.
A ile ma komór, czy tylko jedną? To by było za mało.
Wróć do informacji na początku tego wątku. Poczytaj od początku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies