Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Amatorskie rozmnażanie roślin w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Amatorskie rozmnażanie roślin w ogrodzie

alinak 20:49, 19 mar 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
normalnie Aniu tak zryły ziemie że przesypały gałązki nieobciętych hortensji i na wiosnę była niespodzianka
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
monteverde 20:51, 19 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
aha, to dużo ich musisz mieć, u mnie widać tylko ich ścieżki)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 10:51, 20 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Alinko, świetny temat tutaj zmieściłaś.
Pokazuje on, że nie wszystko trzeba kupować i jeśli trochę chęci i wysiłku się włoży, to możemy mieć całkiem niezły "żłobek" i "przychówek".

Kochani proponuję, żeby w miejscu zacisznym i niezbyt słonecznym zagospodarować sobie kawałek takiego skrawka ogrodu odchwaścić i założyć właśnie taką mnożarkę.
Można postawić tam skrzyneczki także do wysiewów. Miejsce to powinno być blisko kranu z wodą, albo trzeba przeciągnąć wężem ujęcie wody i postawić konewkę. Dbajmy o to, zaglądajmy co jakiś czas, a w ogrodzie pojawi się więcej roślin. U Aliny dodatkowo to miejsce wygląda bardzo ładnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marzena 11:05, 20 mar 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Alinko, super pomysł z tymi bukszpanami wokół warzywnika !
Właśnie niedługo będe przycinać swoje i zrobię tak, jak radzisz Chciałabym dowiedzieć się od Ciebie, czy używasz do tych odcietych końcówek bukszpana/sadzonek ukorzeniacza i czy sadzonki są zielne/ zdrewniałe czy wszystko jedno ? I czy poźniej jakoś specjalnie się nimi 'opiekujesz' ?
____________________
marzena O....!
Danusza 11:08, 20 mar 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
o dobry pomysł i ja znajdę miejsce -rozmnażalnik tylko czy ja mam "rękę"?
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Sebek 12:33, 20 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Także u siebie wynajdę skrawek ziemi na takie cosik
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alinak 19:51, 20 mar 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Marzena ukorzeniacz bardzo wskazany .szybciej są efekty. bukszpanom nie stosuję żadnej specjalnej opieki a sadzę wszystko po kolei i zdrewniałe i zielone. zawsze coś wypadnie więc są podwójne rzędy. warzywniak jest dobrze znawożony w jesieni gołębim guano to mają sadzonki Hollywood , ale ja przyznam nie dbam specjalnie bo wyznaję zasadę że gorzej jak przedobrzysz roślinom niż jak ich zostawisz naturze tej samej zasady trzymam się z podlewaniem roślin i nawożeniem . nawożę zawsze tylko raz w roku . nie chcę żeby rosły szybko tylko zdrowo. tak samo radzę mojemu mężowi z hodowlą gołębi . jak ich faszerował odżywkami to non stop chorowały . teraz tylko preparaty z ziółek i są super. przyroda sama sobie radzi a słabeusze ,no to już dostają jakąś pomoc ode mnie - nie neguję też nawozów sztucznych ale wyznaję minimalizm w tych sprawach.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
olga_szopa 21:43, 20 mar 2011


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600
Alinko bardzo przydatne rady ,wykorzystam je u siebie, szczególnie jeśli chodzi o bukszpan,bo muszę go niezle przyciąć. Mnie też spotkała niespodzianka w tym roku ,niechcący ukorzeniły mi się forsycja, śnieguliczka, kalina i ognik.Ale radocha
____________________
Zakątek Olgi
marzena 23:07, 20 mar 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Alina, dzięki, o bukszpanie wokół mojego warzywnika ( mam go w kształcie koła) myślałam już wcześniej... ale jakoś nie dochodziło do skutku jednak Twoj wątek mnie zmobilizował, zwłaszcza, ze praktycznie wykorzystam przycinane bukszpany
____________________
marzena O....!
irek_yt 20:33, 31 sie 2011

Dołączył: 16 cze 2011
Posty: 29
Jakoś zapomniano ostatnio o tym wątku,myslę ze po wiosennym cięciu wiele osób spróbowało rozmnazać roslinki a teraz są już efekty.Ja garść gałązeczek bukszpanu wsadziłam bez ukorzeniacza bez podlewania niczym nie nakrywałam i okazało się że moje roślinki wypuściły nowe zieleniutkie listki.Teraz co dalej czy zostawić tak przez zimę czy przesadzić na stałe miejsce? co o tym myślicie?pozdrawiam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies