Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Ciemiernik - Helleborus

Pokaż wątki Pokaż posty

Ciemiernik - Helleborus

mira 23:20, 06 sty 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Justyna napisał(a)
I znów mamy ciemierników czas

Ciemiernik Double Ellen Red



Czy te ciemierniki też się sieją tak jak te pojedyncze - u mnie siewek mam masę.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
malgol 14:43, 10 sty 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Witam wszystkich w Nowym Roku Sezon ogrodowy jeszcze nie rozpoczęty a ja już mam problem...kupiłam Ciemiernika białego w doniczce.Kiedy mogę wsadzić go do gruntu? U mnie mrozów nie ma, ziemia wilgotna i miękka ,ale to chyba za wcześnie,prawda? Jak mam go przechować do wiosny, żeby zdrowo przetrwał ?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Anda 15:37, 10 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
malgol napisał(a)
Witam wszystkich w Nowym Roku Sezon ogrodowy jeszcze nie rozpoczęty a ja już mam problem...kupiłam Ciemiernika białego w doniczce.Kiedy mogę wsadzić go do gruntu? U mnie mrozów nie ma, ziemia wilgotna i miękka ,ale to chyba za wcześnie,prawda? Jak mam go przechować do wiosny, żeby zdrowo przetrwał ?


Jesli z doniczki, czyli korzenie w calosci, to spokojnie mozesz go teraz wsadzic do gruntu. To lepsze niz przechowywanie w doniczce. Do ziemi, na wierzch sciolka kompostowa i gotowe
Jesli jest szklarniowy, to powinnas go najpierw troche oswoic z temperatura na zewnatrz, zeby szoku nie zaznal
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
malgol 20:59, 10 sty 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dzięki Ewa za odpowiedz mój ciemiernik kupiony w L. , apisane, że z Holandii...myślisz żeby go hartowac?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gardenarium 10:06, 11 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdy jest na plusie to może stać na zewnątrz, gdy więdnie - podlej.
Gdy na minusie - chowaj gdziekolwiek, aby na plusie. Niskim plusie. Tak powinien dotrwać do wiosny.

Pozostawiony na dworze zmarznie na tyle, że nie będzie atrakcyjny w wyglądzie, całkiem nie zmarznie, odrodzi się w przyszłym roku.

Po przebytej zimie wsadzisz na wiosnę do gruntu. Będzie piękny w następnym sezonie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgol 12:20, 11 sty 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dziękuje
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
marzena_p 19:47, 12 sty 2018


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Też kupiłam dwa ciemierniki w L .Na razie schowałam do zimnego garażu i przykryłam żeby nie zmarzły.Gorsze jest to że teraz nie widać ocieplenia .
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
dzika_roza 22:35, 15 mar 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Czy ciemierniki beda rosly na slonecznej rabacie?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
mira 23:43, 15 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
dzika_roza napisał(a)
Czy ciemierniki beda rosly na slonecznej rabacie?


Będą tylko trzeba podlewać pewnie więcej niż na innym stanowisku
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
dzika_roza 07:44, 16 mar 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Dzieki
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies