Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Zamioculcas - zamiokulkas

Pokaż wątki Pokaż posty

Zamioculcas - zamiokulkas

natalia_sleczka 19:47, 14 cze 2013

Dołączył: 13 cze 2013
Posty: 4
niestety nie ma ;/ ale podlewam go co jakies 10dni
Sebek 23:01, 15 cze 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jego można podlewać co pół roku Daj mu trochę przeschnąć
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
natalia_sleczka 23:47, 15 cze 2013

Dołączył: 13 cze 2013
Posty: 4
dzięki tak zrobie i dałam go za szafe w cień
KasiaKZ 17:46, 20 sie 2013

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 1
Witam wszystkich
Wczoraj zakupiłam kwiat o nazwie Zamioculcas , niestety podczas transportu autem złamała się łodyga ( tak w połowie ) co zrobić ? czy wyrwać całą łodygę z ziemi ? co zrobić z górną częścią , która się oderwała , wsadziłam ją do kubka z wodą smile zastanawiam się czy wypuści kiedyś korzonki?? i jeszcze jedno po złamaniu łodyg pojawił się na końcu "sok" czy on nie jest trujący ? dla "wdychających " ? Pozdrawiam
Joanna___ 19:37, 21 sie 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Witaj,
przytnij tą łodygę tuż nad ziemią.Poodcinaj wszystkie liście i powtykaj do ziemi a się ukorzenią.Robiłam tak kilka razy.Dopiero po 2-3 m-cach(czasem dłużej) na wsadzonych liściach wyrosną w ziemi małe bulwki,naprawdę tyci a potem nowe łodygi.Ja tylko testowałam co z tego wyjdzie i nie polecam,bo trwa to kosmicznie długo do otrzymania jakoś wyglądającej rośliny.No ale da się.
____________________
Joanna___ 19:38, 21 sie 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Acha,w soku się "babrałam" i żyję,nie spożywałam
____________________
natalia1922 13:43, 05 wrz 2013

Dołączył: 05 wrz 2013
Posty: 1
Witam. Dzisiaj zauważylam, że w glebie mojego zamioculcasa znajdują się robaki ;( Roślinkę mam od miesiąca i od początku byly problemy. Pierw brązowe plamy, przezroczyste z ktorych po nacisnięciu wydobywala się brunatna ciecz, popryskałam środkiem grzybobójczym a teraz te robaki.... czytałam, że zamioculcasa mogą atakować nicienie, więc moze to one. Proszę pomóżcie mi zwalczyc to cholerstwo!! ;(


A to zdjęcie jednego z robaków.
Sebek 22:47, 13 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Proponuję pokazać to zdjęcie w ogrodniczym i oni Ci coś dadzą...Ja swoje podlałbym Mospilanem, mimo, że stosuje się go na zewnątrz.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Viola 12:34, 01 gru 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Wszystko co piszecie o tym "kulkasie" to święta prawda. Mój osobnik, im bardziej o niego dbałam, tym bardziej strajkował. Żółkły mu liście, pędy marniały, a jak urósł nowy pęd to taki króciutki na 5 listków. Oczywiście przesadzenie w większą doniczkę tylko pogorszyło sytuację. Zezłościłam się i pomyślałam, to ja ci teraz pokażę. Postawiłam go na podłodze w zacienionym miejscu i "zapomniałam" na parę tygodniu o podlewaniu. No i kulkas się poddał. Teraz ma już długie pędy i aktualnie wypuszcza 4 nowe - widoczne na zdjęciu

____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Gardenarium 15:56, 01 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i proszę, jest jakaś wygrana
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies