Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Zamioculcas - zamiokulkas

Pokaż wątki Pokaż posty

Zamioculcas - zamiokulkas

Pwl 19:18, 20 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
a to mój skromny okaz również macie je u siebie? Chciałbym aby był gigantyczny ale on rośnie sobie na odwrót od moich oczekiwań i wręcz karleje... ale i tak jest fajny



____________________
paweł
Agnieszka 19:21, 20 mar 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Rośnie bardzo ładnie, nie ma co narzekać. Może wrażenie maleńkości potęguje duża donica? U mnie rośnie wyśmienicie, powinnam go nawet przesadzić, bo doniczka już jest za bardzo rozepchana korzeniami. Ale zamioculcas ponoć nie lubi za dużych doniczek....
____________________
Agnieszkowy ogródek
Pwl 20:08, 20 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Rośnie.. ale nie puszcza tak wysokich łodyg jak na początku, jedna może dwie są raptem pokaźnego wzrostu. Teraz jeśli coś puszcza to miniaturowe łodyżki z malutkimi listkami. Może gdy zapełni korzeniami całą doniczkę to zacznie wreszcie puszczać coś większego. Tutaj jest w osłonce, donica jest w środku, popełniłem błąd wsadzając go w "pękatą", teraz aby go z niej wydostać będę musiał tłuc ją młotkiem no cóż... W każdym razie zamioculcas im ma mniejszą doniczkę i ciaśniej tym intensywniej rośnie (szczególnie idzie w liście).
____________________
paweł
Matka 21:37, 20 mar 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
A ja swojego na zimę postawiłam w kąt i zapomniałam, prawie niepodlewałam-lubi trochę sie przesuszyć, a on mi 2 nowe pędy wypuściłw nagrodę dostał trochę wody
____________________
U Matki
Gardenarium 22:01, 20 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta roślina nie lubi nadmiaru wody, dlatego Bogda tak dobrze podrósł.
Ja też miałam tę roślinę, po czym oddałam i kupiłam coś innego. Natomiast kupiłam nawóz dla roślin ozdobnych z liści. Po każdym podlaniu dosłownie w oczach wypuścił nowe liście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 22:04, 20 mar 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
o widzisz, to sobie zakupięale muszę go przesadzić już
____________________
U Matki
Sebek 22:17, 20 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U mnie rośnie na "dnie" kwietnika od dwóch lat i wypuścił mi aż trzy liście odkąd go mam zdjęcie wcześniejsze
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:50, 20 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rósł w wymurowanym pojemniku w łazience. Jest nieco zakurzony, ale miałam panów budowlańców i tumany kurzu.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 22:52, 20 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przepiękny z niego okaz, ma taką mocną zieleń. A listki się wyczyści i znów będzie nieskazitelnie piękny
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:56, 20 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myłam wacikiem i pryskałam nabłyszczaczem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies