Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Zamioculcas - zamiokulkas

Pokaż wątki Pokaż posty

Zamioculcas - zamiokulkas

Ewa567 22:14, 14 lip 2016

Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 148
Przeczytałam cały wątek i w jednej z ostatnich stron znalazłam pytanie, na które i ja szukam odpowiedzi. Co jest przyczyną pokładania się liści. Roślina stoi przy południowym oknie. Może przelałam?
____________________
pozdrawiam Ewa
Sebek 15:46, 20 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Właśnie patrzę w tej chwili na moje dwa zamiokulkasy i ten, który ma super ciasną doniczkę ze starą już ziemią stoi prosto, a ten przesadzony do dużej donicy z żyznym podłożem kładzie się. Więc może po prostu i Twoje za bardzo wybujały, bo mają za dobrze Zresztą można zauważyć, ze one zazwyczaj są sprzedawane w ciasnych donicach, może to jest sposób na utrzymanie ich prosto?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ewa567 23:16, 04 sie 2016

Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 148
Przesadziłam, a właściwie połączyła dwa w jedną doniczkę. Maja raczej ciasno w doniczce, dodatkowo wstawiłam metalowa podpórkę, zmieniłam ziemię. Korzenie i ziemia były ok.
____________________
pozdrawiam Ewa
Gardenarium 22:15, 10 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aluska0511 napisał(a)
Proszę o pomoc! Mam zamiokulkasa od ponad dwóch lat, ładnie mi rósł, stworzyły się nowe łodygi wszystko było pięknie dopóki któregoś dnia przez swoje gapiostwo polamalam jedna z głównych łodyg. Nie wiem teraz jak go mam uratować, zaczął gnić (?). Co mam zrobić z ta połamana łodyga? Jestem laikiem w tych kwestiach. Nie chce żeby umarła, chce ja uratowac jeśli się da...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aluska0511 22:15, 10 sty 2020

Dołączył: 10 sty 2020
Posty: 3

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Zamiokulkas umiera - przeniesiony

aluska0511 22:15, 10 sty 2020

Dołączył: 10 sty 2020
Posty: 3

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Zamiokulkas umiera - przeniesiony

sylwia_slomc... 22:15, 10 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Zamiokulkas umiera - przeniesiony

Na dole tej łodygi jest takie miejsce w którym odpadają zasychające liście, ja bym w tym miejscu obcięła i ranę posypała spaloną zapałką czyli węglem drzewnym, ziemię można posypać sproszkowanym cynamonem celem odkażenia. Ale jest zima, wiele roślin pokojowych gubi w tym okresie liście
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies