Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ajka 11:38, 16 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
mikina34 napisał(a)
A ja jestem taka mądra i wspaniała, że sadząc zeszłej jesieni cebulki irysów i krokusów na opakowaniu mieczyków wyczytałam, że sadzi sie je wiosną... Co ślepemu po oczach nie wiem na co patrzyłam, bo jak byk stało, że sadzi sie jesienią... i w ten o to sposób ususzyłam i zmarnowałam 3 opakowania mieczyka różowiastego i białego i nie mam nic


mikina34 niezła aparatka z ciebie
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ryska 18:18, 16 wrz 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
galgAsia napisał(a)
Krzyżaków teraz sporo, niektóre faktycznie wielkie są. I polują...
Ja też odbieram ten sezon jako trudny i średnio udany. Pomidory nadal owocują, ale zaczęły późno i mniej obficie. Ogórki cieniutko, już ich nie ma... Reszta warzyw zawinęła się już dawno...

A teraz jesień

Dobre określenie sezonu.
Jesień ...i na liściach moich ogórków w szklarni też. A tak serio to przędziorek pograsował. Szkoda, bo jeszcze dużo kwiatów ogórki mają. Plenny ten mieszaniec sałatkowy Kacper F1.
Pomidory w szklarni kolejny raz ogłowiłam. Liście a raczej liściory zostawię w szklarni do skompostowania. Mega zdrowy materiał.
One dopiero teraz się rozpędziły
Aż żal mi było usuwać te kwiaty i zawiązki owoców.
Wiaderko pomidorów zerwałam jako zielone i dojrzewają teraz w ciemnościach w towarzystwie jabłek.
Reszta dynda na krzakach.
Fotki nie dołożyłam




____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:24, 16 wrz 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
KasiaBawaria napisał(a)
Cudna fotka pajaka. U mnie sezon warzywniczy tez beznadziejny. Pomidory obrodzily super, ale pod koniec zlapala je zaraza. Pory beznadziejne.Jedynie brukselka i marchewki sa super.


Dziękuję w imieniu pająka
Masakra z tą zarazą.
Na rabacie w kąciku wysiał się pomidor koktajlowy. Niedawno go odkryłam. Niby zdrowo wygląda, zawiązuje owoce ale pojawiają się pojedyncze plamy na pędach. Z dnia na dzień. Oberwałam dziś to. A te w szklarni sadziłam pod koniec kwietnia, wysiewałam w marcu i nawet jeden listek nie był przysuszony czy czarny od zarazy.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:34, 16 wrz 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
ajka napisał(a)
Cześć Reniu. Widziałam, że masz u siebie posadzone tawułki Astilbe, chcę u siebie posadzić kilka sztuk, czy umiesz mi powiedzieć co ile je sadzić? Szybko się rozrastają?

Cześć
Mam, sadziłam średnio co pół metra. Po 4 pełnych sezonach z jednej sadzonki można zrobić osiem.
Miałam pięć Vision in Red wzdłuż 2m płotu(kupione w VI 2015 jako pojedyncze sadzonki) i złączyły się w jeden łan.
Niedawno przenosiłam je w inne miejsce.
Także średnio szybko. Potrzebują dużo wody i raczej półcień.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:41, 16 wrz 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Nallar napisał(a)
Witam w klubie. Też mam chwilami dość ogródka i wszystkiego co zielone. Plagi, zarazy, szkodniki i pieron wie co jeszcze skutecznie zniechęcają. Chodzisz, dbasz, pielęgnujesz i co? (Nie napiszę)
Buziole zostawiam.


Za to grzybów dużo. Wczoraj dwie osoby ode mnie przywiozły 4 koszyki grzybów.
Ususzyłam, zamroziłam zblanszowane i zrobiłam sos na obiad. W zasadzie to już zapas na zimę jest.
Do marynowania trochę takich ekstra małych prawdziwków tylko brakuje i rydzy do bieżącej konsumpcji
Odbuziakowuję

A w skrzyni na warzywa rośnie tylko bazylia i aksamitki. Nie wyżywi człowieka ale oko cieszy.




____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:49, 16 wrz 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Mgduska napisał(a)


Ja się regularnie obrażam na mój ogród, ale tylko na odległość, jak tam przyjeżdżam, to mi przechodzi Jednak lepiej mieć, niż nie mieć ogrodu

No mi też już przeszło. Źle mi było jak znalazłam zdechłego szczura w oczku obok wypasionej rukwi wodnej.
Wcześniej była konsumowana a teraz nie ruszę, nawet truskawki(mam takie super, że owocują do mrozów, rewelacyjna odmiana) myję w gorącej wodzie, bo mnie te szczury obrzydzają jak sobie pomyślę, że być może obok przebiegał.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:00, 16 wrz 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
mikina34 napisał(a)
A ja jestem taka mądra i wspaniała, że sadząc zeszłej jesieni cebulki irysów i krokusów na opakowaniu mieczyków wyczytałam, że sadzi sie je wiosną... Co ślepemu po oczach nie wiem na co patrzyłam, bo jak byk stało, że sadzi sie jesienią... i w ten o to sposób ususzyłam i zmarnowałam 3 opakowania mieczyka różowiastego i białego i nie mam nic

Ale, ale przyleciałam sie pochwalić, że chyba wyczaiłam te nasionka gaury, potwierdź tylko Reniu czy one są takie cienkie, długie, takie ok 1cm no może trochę mniej??



Nasiono jest podłużne, coś na kształt owsa ale z kancikami po bokach.
Zrób proszę zdjęcie i wstaw u siebie.
Fruczak dla Ciebie.
Był wczoraj chwilę, zobaczyłam go jak niosłam dynie.
Szybka akcja to była i taka fotka wyszła.

Dynie są w całości




____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:02, 16 wrz 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
ajka napisał(a)


mikina34 niezła aparatka z ciebie


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:04, 16 wrz 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Królowa w kategorii największy kwiat
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:06, 16 wrz 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
I gaura - królowa królowych

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies