Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 18:56, 30 sie 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Powojnik Cassandra warty odnotowania

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
sylwia_slomc... 19:35, 30 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
ryska napisał(a)
Takiego koperku się w końcu dochowałam w tym roku
Spokojnie za rok będzie tu rosła stipa(nasiona już czyhają )


Reniu ja się nawet takiego nie dochowałam I choć szczurów nie mam za to część ogrodu opanował karczownik
Ostatnio na FB widziałam jak dynie i arbuzy były podtrzymywane przez....stringi Całkiem dobrze spełniały tę rolę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:15, 30 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
A u mnie samosiewu dokonała różowa gaura.
Kwiatki są drobniutkie, to nasionka pewnie też.Może trzeba ściąć usychającą gałązkę i wytrzepywać na papier, żeby je znaleźć?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Alicja169 20:58, 30 sie 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
U mojej gaury też nasion nie widać, szkoda bo jest taka zwiewna, a sadzonki wcale nie są łatwe do zdobycia i nie są też tanie.
Może Danusia będzie wiedziala co jest z tymi nasionkami, trzeba będzie u niej szukać informacji
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
mikina34 12:10, 31 sie 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
ryska napisał(a)

Moje różowe też jakby nasion nie miały.
Zobaczymy jak te białe od Jankosi będą zawiązywać


Osz Ty, ale fotka... cudowny widoczek

Może tak jak pisze Hania, trzeba poczekać, aż jakaś gałązka podeschnie, odłożyć na papier i spróbować wytrzasnąć z niej nasiona? Pamiętam, ze Jankosia pisała, że te nasionka są pod samym kwiatkiem, ale ja tam nic nie widzę
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
gosika67 16:16, 31 sie 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Renia jeszcze u Ciebie tych warzyw, podziwiam. U nas tylko koktajlowe i trochę aronii. Pozdrawiam. Pięknie U Ciebie.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Pszczelarnia 16:39, 31 sie 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bazylia w gruncie - taka dorodna?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ryska 19:02, 01 wrz 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
sylwia_slomczewska napisał(a)

Reniu ja się nawet takiego nie dochowałam I choć szczurów nie mam za to część ogrodu opanował karczownik
Ostatnio na FB widziałam jak dynie i arbuzy były podtrzymywane przez....stringi Całkiem dobrze spełniały tę rolę

Stringi, drabina...czyli co się nawinie
Czytałam o karczowniku, powodzenia.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:06, 01 wrz 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
A u mnie samosiewu dokonała różowa gaura.
Kwiatki są drobniutkie, to nasionka pewnie też.Może trzeba ściąć usychającą gałązkę i wytrzepywać na papier, żeby je znaleźć?


Alicja169 napisał(a)
U mojej gaury też nasion nie widać, szkoda bo jest taka zwiewna, a sadzonki wcale nie są łatwe do zdobycia i nie są też tanie.
Może Danusia będzie wiedziala co jest z tymi nasionkami, trzeba będzie u niej szukać informacji


mikina34 napisał(a)


Osz Ty, ale fotka... cudowny widoczek

Może tak jak pisze Hania, trzeba poczekać, aż jakaś gałązka podeschnie, odłożyć na papier i spróbować wytrzasnąć z niej nasiona? Pamiętam, ze Jankosia pisała, że te nasionka są pod samym kwiatkiem, ale ja tam nic nie widzę


Te nasiona gaury wcale nie są małe. Przyłożę się do ich zbierania w tym roku i szkoda, że nie zrobiłam zdjęcia tych, które wysiewałam.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:10, 01 wrz 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
gosika67 napisał(a)
Renia jeszcze u Ciebie tych warzyw, podziwiam. U nas tylko koktajlowe i trochę aronii. Pozdrawiam. Pięknie U Ciebie.

Dziękuję
Dziwny ten rok, pomidory w gruncie dopiero teraz zaczęły rosnąć, zawiązywać kwiaty. Co z tego jak dziś już czuć jesień.
Zjadłam pierwszego arbuza. Nie był jeszcze do końca dojrzały ale bardzo soczysty i nawet słodki. Będę za rok też wysiewać.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies