Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Martka 21:57, 27 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Reniu, z elektrycznej plątaniny kabli gaurowych uśmiałam się Zdjęcia jak zwykle top. Na różańce bardzo spodobał mi się trzcinnik brachytricha, lekki i zwiewny, czy on jest z tych rozpychających się? Oraz kolor powojnika, głęboka, ciemna purpura. Jaka to odmiana?

ryska 19:10, 29 wrz 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Mgduska napisał(a)
Pięknie
Wiesz, ja też wolałabym mieć jakąś niższą odmianę gaury, zwłaszcza przed domem, gdzie ma dobrą ziemię i co roku wykłada się na podjazd. Pomału ją przesadzam w głąb ogrodu, bo w dzikszych okolicach nawet taka wielka wygląda fajnie.
Piękne masz hortensje, co to za odmiana?


Różowa Pink Dwarf jest u mnie niska i odpowiednia wzrostem
Ogólnie to ta biała jest piękna ale na mojej małej rabatce robi bałagan.
Fajnie, że masz gdzie przesadzić.
Edytuję, bo nie opowiedziałam o hortensjach. To ogrodówki bez nazwy. Kwitną na pędach dwuletnich. Różowe w pełnym rozkwicie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:14, 29 wrz 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Gosiek33 napisał(a)
Czemu mnie nie znalazłam wcześniej Twojego wątku - to moje klimaty. Pozdrawiam i zapisuję do obserwowanych

Za rzadko się ujawniam u Ciebie
Również pozdrawiam i dziękuję.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:20, 29 wrz 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Przedogródek wygląda bardzo apetycznie.
A gaura w tym sezonie i u mnie wybujała nad wyraz.

Apetyczny przedogródek- powiedziały ćmy bukszpanowe w pewną wiosenną noc pod latarnią i zabrały się za posiłek
(Mam taki widok z salonu wprost na latarnię i oprócz pracowitego pająka oglądam i te paskudy)

Ciekawe, czy jakby gaurę przycinał, tak jak werbenę patagońską w fazie wzrostu, to czy też byłaby kompaktowa? Trzeba poeksperymentować.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:25, 29 wrz 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
mirkaka napisał(a)
Pięknie,
A mój kosmos się położył, wypuścił mnóstwo bocznych pędów ale nie ma ani jednego kwiatka jeszcze, nie wiesz dlaczego ?

Dziękuję
Za dużo wody, nawozu i poszedł w zieloną masę.
Moje też są wybujałe, bo rosną przy różach.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:33, 29 wrz 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Martka napisał(a)
Reniu, z elektrycznej plątaniny kabli gaurowych uśmiałam się Zdjęcia jak zwykle top. Na różańce bardzo spodobał mi się trzcinnik brachytricha, lekki i zwiewny, czy on jest z tych rozpychających się? Oraz kolor powojnika, głęboka, ciemna purpura. Jaka to odmiana?



Trzcinnik gra drugie skrzypce, nie rozpycha się ale za to się rozsiewa. Nie tak jak stipa ale przychówek tu i tam można znaleźć.
Powojnik to chyba najciemniejszy z możliwych i zwie się Dark Eyes.
Jest piękny o płatkach jak aksamit.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:49, 29 wrz 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Powojnik Ruby polecam od dawna. Kwitnie od kwietnia.

Płot mam obsypany białymi kwiatuszkami powojnika Paul Farges.
Kwitnie od lipca do mrozów.

I ostatnia niepozorna roślinka to goździk kartuzek. Fajnie mi się wpasował w trawiasto-bylinowy gąszcz przy oczku.
Nowy nabytek, pamiątka z Radkowa.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Martka 21:04, 29 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Reniu, ten Dark Eyes ma piękny kolor, a Ruby ma fantazyjne kształty, ale to Paul Farges ma u mnie większe szanse, bo znów zaczynam obawiać się nadmiaru kolorów , a jakiś powojnik być musi w przyszłym roku Goździk kartuzek stworzy ładną kępkę przy oczku  (Zbyt) dawno go nie pokazywałaś
Mgduska 22:59, 30 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
ryska napisał(a)

Apetyczny przedogródek- powiedziały ćmy bukszpanowe w pewną wiosenną noc pod latarnią i zabrały się za posiłek
(Mam taki widok z salonu wprost na latarnię i oprócz pracowitego pająka oglądam i te paskudy)

Ciekawe, czy jakby gaurę przycinał, tak jak werbenę patagońską w fazie wzrostu, to czy też byłaby kompaktowa? Trzeba poeksperymentować.


Tak, z gaurą warto eksperymentować, akurat mam jej tyle, że mogę sobie na to pozwolić
W centrum Gdańska już nie ma bukszpanów, a rabatki świecą szczerbami Bardzo szkoda, bo to takie prywatne rabatki w publicznych przestrzeniach, spontaniczne, zadbane, bardzo ładne. A teraz szczerbate.
____________________
Sałatka pokrzywowa
ryska 17:34, 03 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Martka napisał(a)
Reniu, ten Dark Eyes ma piękny kolor, a Ruby ma fantazyjne kształty, ale to Paul Farges ma u mnie większe szanse, bo znów zaczynam obawiać się nadmiaru kolorów , a jakiś powojnik być musi w przyszłym roku Goździk kartuzek stworzy ładną kępkę przy oczku  (Zbyt) dawno go nie pokazywałaś


Paul Farges ma dłuugie macki. Jeśli Ci to odpowiada to sadź.
Dziś w promieniach słońca tak się prezentował.


W nogach mu rosną śmiałki darniowe, hortensje Bobo i róże Lovely Fairy.


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies