Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 17:05, 11 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Martka napisał(a)
Zocynka, kalfas, same obce mi pojęcia, Renatko, szyfrem piszesz
Czy wrzucenie kompostu do szklarni zagrozi dojrzewającym pomidorom?


Zocynka to mojej Babci powiedzenie na zaczyn żytni na chleb.
A mój kalfas to pewnie Twoja kastra budowlana
Pomidory ze szklarni już prawie wszystkie zerwane. Chciałabym tam trochę innowacji wprowadzić (czytaj jakieś zapory zrobić, żeby woda mi nie uciekała) a do tego potrzebuję czasu, wizji, słońca, chęci, tak chęci najwięcej
Buziaki
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Martka 08:42, 12 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jak dobrze, że nie udawałam, że rozumiem, co piszesz byłabym bez szans Chęci są, jak się dobrze odpocznie od pewnych tematów Przyjdą! Jestem ciekawa. Pozdrawiam!
ryska 19:53, 12 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Martka napisał(a)
Jak dobrze, że nie udawałam, że rozumiem, co piszesz byłabym bez szans Chęci są, jak się dobrze odpocznie od pewnych tematów Przyjdą! Jestem ciekawa. Pozdrawiam!

Babci nie ma już z nami 26 lat a ja nadal jej żargonu używam, nawet nieświadomie.
Ale lubię myśleć, że mnie chroni jak np. tydzień temu gdy stałam na poboczu i wjechała we mnie kobieta samochodem, bo ją słońce oślepiło. Skończyło się na siniakach tylko...i mogłabym tak wymieniać.
I słusznie czytasz między wierszami, odpocznę i wezmę się do roboty
Również pozdrawiam

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
mirkaka 10:11, 13 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528


Ten widok dla mnie najpiękniejszy. Jak ja kocham ogrodówki, w towarzystwie hakonki jeszcze piękniejsze. Chyba muszę taki duet zgapić i zastosować go u siebie
Gaurę kupiłam tydzień temu, różowa, dość gęsta ale też dość niska. Mam nadzieję że przezimuje, jeszcze jej nie wsadziłam, mówisz że lubi sucho?
Może można pobrać od niej teraz sadzonki, przetrzymać w zimnym pokoju? Chyba spróbuję
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
anabuko1 15:30, 13 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
ryska napisał(a)
Budujemy hotel dla wszelakich stworzeń. W okolicy malin, minikiwi i jagody kamczackie.


Dynie

Cukinie

O super budowla dla owadów.Fajny pomysł
dyńki też fajne.
Ja już swoje pozabierałam z ogrodu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
yolka 17:45, 13 paź 2021


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Zaglądam bez logowania, przychodzę na piękne fotki. W zimie może będę częściej. Serdeczności zostawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
ryska 17:45, 14 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
mirkaka napisał(a)


Ten widok dla mnie najpiękniejszy. Jak ja kocham ogrodówki, w towarzystwie hakonki jeszcze piękniejsze. Chyba muszę taki duet zgapić i zastosować go u siebie
Gaurę kupiłam tydzień temu, różowa, dość gęsta ale też dość niska. Mam nadzieję że przezimuje, jeszcze jej nie wsadziłam, mówisz że lubi sucho?
Może można pobrać od niej teraz sadzonki, przetrzymać w zimnym pokoju? Chyba spróbuję


Dziś jeszcze ciekawszy jest ten obrazek, bo hortensje nabierają różowatości.
Też lubię tę kompozycję.

Kombinuj z gaurami eksperymenty są najlepsze a jak się uda to satysfakcja gwarantowana.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 17:52, 14 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
anabuko1 napisał(a)

O super budowla dla owadów.Fajny pomysł
dyńki też fajne.
Ja już swoje pozabierałam z ogrodu

Jeszcze dach z rojnikami i rozchodnikami chciałabym na tym hotelu.
Moje dynie jeszcze wiszą
Takie róże dziś przyłapałam.
Heritage

Chandos Beauty(nie podobna)

Jacqueline du Pré i Olivia


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Martka 17:55, 14 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ryska napisał(a)

Babci nie ma już z nami 26 lat a ja nadal jej żargonu używam, nawet nieświadomie.
Ale lubię myśleć, że mnie chroni jak np. tydzień temu gdy stałam na poboczu i wjechała we mnie kobieta samochodem, bo ją słońce oślepiło. Skończyło się na siniakach tylko...i mogłabym tak wymieniać.


Reniu, dobrze znam to uczucie bycia zaopiekowanym w różnych sytuacjach... zresztą ono pozwala mi, a pewnie mogę napisać nam, także bardziej cieszyć się życiem

Wzdycham oczywiście do tego połączenia hortensji z hakonechloa, nie wiem, dlaczego żadna inna trawa nie widzi mi się w tej roli tak bardzo?... domku dla owadów nie widziałam, przegapiłam, pomysłu gratuluję. Kiedy jest najlepszy czas na jego postawienie?

ryska 17:56, 14 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Queen Elizabeth

Lovely Fairy
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies