Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Mgduska 20:56, 03 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
U mnie budleja ma kwitnienie za sobą, gaura pomału kończy - szczególnie ta, która jest na południowej wystawie, przy ścianie.
Astry jednak ratują sytuację
____________________
Sałatka pokrzywowa
ryska 21:02, 03 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Mgduska napisał(a)
U mnie budleja ma kwitnienie za sobą, gaura pomału kończy - szczególnie ta, która jest na południowej wystawie, przy ścianie.
Astry jednak ratują sytuację

Widziałam
Astry oczywiście też kupiłam kiedyś ale miejsca które im wybrałam okazy się być nieatrakcyjne i wypadły.
Za to chryzantemy ukryte za różami jadalnymi dają radę

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Alicja169 21:43, 03 paź 2021


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Takie zwiewne te gaury, widzę że masz je w gruncie. Jakie masz doświadczenie z ich zimowaniem?
U mnie trzymane są w donicy, próbowałam przechować w ogrodzie zimowym, ale z marnym skutkiem.
A może wysiewasz?
Pozdrawiam po przerwie
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
ryska 21:32, 04 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Alicja169 napisał(a)
Takie zwiewne te gaury, widzę że masz je w gruncie. Jakie masz doświadczenie z ich zimowaniem?
U mnie trzymane są w donicy, próbowałam przechować w ogrodzie zimowym, ale z marnym skutkiem.
A może wysiewasz?
Pozdrawiam po przerwie

Miło Cię widzieć
W lipcu 2018 kupiłam dwie sadzonki gaury Lindheimera 'Pink Dwarf'. Jedna wypadła, jedna przetrwała do dziś.
W czerwcu 2019 kupiłam cztery sztuki Gaura 'Passionate Blush"
Te mi wypadły wszystkie.
Białe zaś mam z nasion własnoręcznie wysiewanych w 2020. Przeżyły dopiero jedną zimę.
Widzę, że się same wysiewają, nawet w kostce, tak jak stipa i werbena patagońska.
Lubią słońce, lekką, suchą ziemię. Biała ma niesamowite przyrosty na 1,5 metra. Zupełnie inaczej niż różowa- dorasta do 40 cm i tworzy lichą kępę.



____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:08, 04 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
ryska ku pamięci
Wydarzenie jakie dziś miało miejsce zmieni oblicze mojego ogródka w przyszłym roku.
Sąsiad ściął gruszę. Tę chorą na wszelakie choroby, stołówkę dla najróżniejszych owadów, ptaków i innych żyjątek. Póki co jest pusto i bardzo widno, wręcz słonecznie w taki letni jesienny dzień jak dziś

Druga sprawa to mam zapas 30 litrów gnojówki pokrzywowo-żywokostowej.

Trzecia to pod koniec lutego kupiłam 12 litrów wermikompostu od dżdżownic
z maleńkimi dżdżowniczkami.
Przesiałam ile się dało i zrobiłam zocynkę czyli te bejbi robaczki z wermikompostem wrzuciłam do odpadków kuchennych.
Najpierw mieszkały w kuchni pod stołem, potem w miarę ocieplania się wylądowały na północnym balkonie. Jutro przesieję urobek a dorosłe kalifornijki wraz z przychówkiem umieszczę w kalfasie. Chciałabym je jakoś przechować w kompostowniku...

I tu mamy czwartą sprawę, bo kompost jest gotowy do wrzucenia go do szklarni ale szklarnia nie jest jeszcze gotowa, bo pomidory w niej dojrzewają.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
sylwia_slomc... 22:31, 04 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Ale masz cudną tą gaurę Wszystkie fotki z klimatem niesamowitym
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 21:39, 10 paź 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Te gaury Ci zimują? Bo są niesamowite!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Martka 21:46, 10 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zocynka, kalfas, same obce mi pojęcia, Renatko, szyfrem piszesz
Czy wrzucenie kompostu do szklarni zagrozi dojrzewającym pomidorom?

ryska 16:52, 11 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale masz cudną tą gaurę Wszystkie fotki z klimatem niesamowitym

Dziękuję bardzo i pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 16:58, 11 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
kasiek napisał(a)
Te gaury Ci zimują? Bo są niesamowite!

Jedną zimę mają dopiero za sobą. Są niesamowitymi potworami jak na takie młodziaki.
Nawet jeśli zmarzną to dają nasiona z których powstaną nowe.
Jakaś mi się nawet w kostce wysiała (obok stipy i werbeny).
Zdobią całą rabatkę. Niby mały ogródeczek a ukwiecony od marca.
Grunt to dobrać dobre odmiany bylin.
Choć mam dwie odmiany bodziszków, które kwitną raptem około dwóch tygodni.
Gdybym wybrała inne odmiany byłoby kwiecia jeszcze więcej.
Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies