Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Basieksp 18:08, 21 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10003
Taka niepozorna, jeszcze mała ale naprawdę cudna ta hortensja a za rok, jak urośnie, oj będzie piękna I poziomki mnie zaskoczyły, takie małe niespodzianki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ryska 18:16, 21 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Karmnik

Szklarnia przygotowana, ziemia przemieszana z kompostem i przekompostowanym obornikiem.
Mieliśmy awarię wody w mieście. Prawie miesiąc kupowaliśmy wodę w butelkach. Zebrałam je, może mi się przydadzą wiosną. Może jako mini szklarenki?

Moją opowieść kończy szałwia i pokrzywa.
To ich kącik
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:22, 21 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
antracyt napisał(a)
Ale Ty masz jeszcze kwiatów.

Lovely fairy robią robotę, bo mam ich szpaler.
I gaura
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:25, 21 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Basieksp napisał(a)
Taka niepozorna, jeszcze mała ale naprawdę cudna ta hortensja a za rok, jak urośnie, oj będzie piękna I poziomki mnie zaskoczyły, takie małe niespodzianki


Tak marzyłam o niej i Ewa spełniła to marzenie.
Mamusia mojej hortensji wygląda zachwycająco.
Ewa jak to czytasz proszę wstawić u siebie mamusię
Albo u mnie.

Poziomki tak mają, mnie zaskoczyła forsycja. Co ona w kwietniu nie zakwitnie?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Margerytka40 19:06, 21 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Też ostatnio przechodząc koło działki sąsiada wydawało mi się, że widzę kwiatki na forsycja. Myślałam, że mi się zdaje. A tu u Ciebie też. Ciekawe co będzie wiosną
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Martka 20:00, 21 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Reniu, opowieść łyknęłam z rozkoszą  takie smaczki u Ciebie. Paul Farges to mój ulubieniec powojnikowy w Twoim ogrodzie. Powojniki dziwne, że jeszcze kwitną, a forsycja, że już. Czy to nie lekko niepokojący objaw?
Zaciekawił mnie wątek gryki, rozumiem że jako poplon? Kiedy wysiewałaś i kiedy usuwasz? Mój warzywnik przykryłam na zimę grubą warstwą kory, (która dodatkowo przez ten czas powinna się przekompostować i będzie na inne rabaty), lepsze to niż goła ziemia, pomyślałam, ale nie optymalne. Za rok też chciałabym coś posiać.
Karmnik bardzo stylowy czerwony kolor nie jest tu chyba przypadkiem? Hortensja dębolistna zaskakująco się przebarwia, ale chyba dość szybko przestanie być małym krzaczkiem?

Basieksp 20:21, 21 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10003
Faktycznie wcześniej na forsycję nie zwróciłam uwagi, cofnęłam się i jestem w szoku... może będzie teraz powtarzała kwitnienie chociaż może nie zdążyć pąków kwiatowych zawiązać do wiosny, lepiej gdybym się myliła, bo to wyczekiwane kwiaty wiosną
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Mgduska 09:29, 22 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Basieksp napisał(a)
Faktycznie wcześniej na forsycję nie zwróciłam uwagi, cofnęłam się i jestem w szoku...


Ja to samo
Chociaż z drugiej strony - u mnie zakwitł i przekwitł pierwiosnek, kwitnie teraz kuklik i zaczyna mahonia Zupełnie nie wiem, dlaczego, temperatury nie są jakieś wybitnie wysokie, były nawet przymrozki, o co chodzi?
Piękne te ostatnie powojniki i róże Jesienią nad każdym kwiatkiem człowiek pochyla się z czułością
____________________
Sałatka pokrzywowa
eda 18:08, 27 lis 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Witaj Reniu latam znów chwilę mnie nie było ...karmnik wymiata jeszcze takiego nie widziałam ,
Butelki ... napewno coś wymyślisz powodzenia macham
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
ryska 19:59, 30 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Witajcie Gościnie
Śnieżnie nam się zrobiło i wietrznie.

Asiu wiosną na forsycji będą liście, bo przy tak obfitym kwitnieniu wątpię aby były kwiatki.

Marta gryka na poplon, wysiałam jak czyściłam warzywnik. Bardzo późno ale wzeszła i tak zostanie do wiosny. Zima sobie z nią poradzi. Tak jak piszesz, lepsze niż goła ziemia. Czerwony kolor karminka konweniuje z czajnikiem i latarenką.
Hortensje mnie lubią, niech i ta się zaaklimatyzuje.

Basiu też się tego obawiam.

Magda masz rację

Edzia witam, dawno Cię nie było. Super, że się odezwałaś
Pozdrawiam Was cieplutko




____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies