Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Joku 18:14, 30 gru 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Piękne zdjęcie ciemierników.
Czym malujesz krzesła i czy przed malowaniem przecierasz papierem ściernym? Jeżeli tak to jakim? Podpytuję bo po głowie chodzi mi przemalowanie jednej szafki.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Mgduska 18:21, 30 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja zaglądam, zajrzałam też do wizytówki Strasznie lubię te Twoje zestawienia roślin, są takie lekkie, pełne powietrza, bardzo mi się to podoba.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 18:37, 30 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Ja też zaglądam regularnie, tylko czasami po cichu.
Podziwiam Twoją kolekcję powojników, większość z nich należy do moich ulubieńców albo chciejstw. Od zeszłego roku mam u siebie bylinowy Alba, ale bardzo anemicznie przyrasta. Masz na niego jakiś patent?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ryska 18:42, 30 gru 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Joku napisał(a)
Piękne zdjęcie ciemierników.
Czym malujesz krzesła i czy przed malowaniem przecierasz papierem ściernym? Jeżeli tak to jakim? Podpytuję bo po głowie chodzi mi przemalowanie jednej szafki.


Jolu to zależy co wcześniej na mebelku było.
I tak moje krzesła oryginalnie były polakierowane na brązowo.
Dlatego przed pomalowaniem na biało farbami kredowymi musiałam je zmatowić drobnym papierem ściernym.
Potem farbę pokryłam woskiem.
To spowodowało, że teraz przed malowaniem na kacze jajo(znów farba kredowa) musiałam ten wosk usunąć.
Zrobiłam to myjąc krzesła płynem i gorącą wodą pod prysznicem.
Nie usunęłam całej białej powłoki. Na koniec znów zawoskowałam krzesła.

Jeśli masz farby na meblu a chcesz wydobyć fakturę drewna to usuń te powłoki ( kiedyś usuwałam ze stuletniej komody za pomocą chemii i drapakiem).
Jeśli chcesz odnowić używając tego samego pokrycia to wystarczy lekko zmatowić.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:45, 30 gru 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Mgduska napisał(a)
Ja zaglądam, zajrzałam też do wizytówki Strasznie lubię te Twoje zestawienia roślin, są takie lekkie, pełne powietrza, bardzo mi się to podoba.


Fajnie, że tak to odbierasz, bo taki jest mój zamysł przy komponowaniu rabatek.
Mimo otaczających murów ma być zwiewnie, lekko i z pożytkiem dla trzmieli i pszczół - od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Żeby nie głodowały
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Kasiek 18:54, 30 gru 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Dziekuje...
____________________
Bawarka
ryska 19:02, 30 gru 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
antracyt napisał(a)
Ja też zaglądam regularnie, tylko czasami po cichu.
Podziwiam Twoją kolekcję powojników, większość z nich należy do moich ulubieńców albo chciejstw. Od zeszłego roku mam u siebie bylinowy Alba, ale bardzo anemicznie przyrasta. Masz na niego jakiś patent?



Jak w tym roku Twoja Alba nie zachwyci to zmień jej miejsce.
To niewymagająca roślina ale być może sadzonka była słaba?

Miałam tak z bylinową Arabellą kupioną w biedrze na wyprzedaży. Dopiero w tym roku, po przesadzeniu (a jest u mnie 3 rok) pokazała na co ją stać.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:18, 30 gru 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Kasiek napisał(a)
Dziekuje...


Kasiu bardzo się cieszę, że wróciłaś do zdrowia.
Twoje zdjęcia petarda (takie petardy to ja lubię )
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 19:58, 30 gru 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Renata napisz mi jeszcze jakim woskiem zabezpieczasz. Moja szafka jest ze zwykłej płyty meblowej udającej nieudolnie drewno .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 20:05, 30 gru 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Joku napisał(a)
Renata napisz mi jeszcze jakim woskiem zabezpieczasz. Moja szafka jest ze zwykłej płyty meblowej udającej nieudolnie drewno .

Wosk kupiłam tej samej firmy co farby kredowe czyli Annie Sloan.
Wosk bezbarwny. Choć można kupić barwiony w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies